AVIA 30
- 1979
- MODRÁ-ZÁKLADNÍ
- motorová nafta (NM)
- 3596 cm³
VIN12254
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 4. listopadu 2026 v 2:03 · https://www.provervozidlo.cz/vozidlo/4774237
Semafor rizik
V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.
- Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 1979. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- AVIA
- Model
- 30
- Typ
- AVIA 30 L /
- Rok výroby
- 1979
- Datum 1. registrace
- 1. 1. 1979
- Datum 1. registrace v ČR
- 2. 8. 2000
- Barva
- MODRÁ-ZÁKLADNÍ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 3596 cm³
- Výkon
- 0 kW
- Kategorie
- N2 – Nákladní automobil valníkový
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: MIPA, s.r.o. (IČO 15530752) od 2. 8. 2000
- Provozovatel: MIPA, s.r.o. (IČO 15530752) od 2. 8. 2000
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 1. 1. 1979 | První registrace | Registr silničních vozidel | |
| 25. 6. 1984 | Nový provozovatel | VLNĚNA, vlnařské závody, státní podnik "v likvidaci" (IČO 00013188) | Registr silničních vozidel |
| 4. 11. 1997 | Nový provozovatel | VLNA Svitávka, s.r.o. - v likvidaci (IČO 63482983) | Registr silničních vozidel |
| 2. 8. 2000 | První registrace v ČR | Registr silničních vozidel | |
| 2. 8. 2000 | Nový vlastník a provozovatel | MIPA, s.r.o. (IČO 15530752) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 24. 6. 2025 | Pravidelná STK + měření emisí | Velké Meziříčí (č. 6725) | 5 126 km | způsobilé | bez závad | 24. 6. 2029 |
| 1. 11. 2024 | Evidenční kontrola | Divišov (č. 3205) | 5 126 km | způsobilé | bez závad | |
| 18. 3. 2024 | Pravidelná STK | Hrejkovice (č. 3319) | – | způsobilé | bez závad | 18. 3. 2028 |
| 22. 11. 2023 | Pravidelná STK | Roudnice nad Labem (č. 3513) | – | způsobilé | 1 lehká | 22. 11. 2027 |
| 2. 11. 2023 | Opakovaná STK | Nový Bydžov (č. 3638) | – | způsobilé | 2 lehké | 1. 11. 2027 |
| 1. 11. 2023 | Pravidelná STK | Nový Bydžov (č. 3638) | – | dočasně způsobilé | 2 lehké, 1 vážná | 1. 12. 2023 |
| 22. 6. 2023 | Pravidelná STK + měření emisí | Moravské Budějovice (č. 3730) | 1 492 km nižší než dříve | způsobilé | 5 lehké | 22. 6. 2027 |
| 13. 6. 2023 | Pravidelná STK | Česká Skalice (č. 3614) | – | způsobilé | 3 lehké | 13. 6. 2027 |
| 6. 6. 2023 | Pravidelná STK | Hranice (č. 6814) | – | způsobilé | 4 lehké | 6. 6. 2027 |
| 13. 5. 2023 | Pravidelná STK + měření emisí | Tábor (č. 6302) | – | způsobilé | 1 lehká | 13. 5. 2027 |
| 7. 3. 2023 | Evidenční kontrola | Kájov (č. 3327) | 5 126 km | způsobilé | bez závad | |
| 12. 5. 2022 | Pravidelná STK | Sezimovo Ústí (č. 3304) | – | způsobilé | bez závad | 12. 5. 2026 |
| 8. 4. 2020 | Pravidelná STK | Pelhřimov (č. 3311) | 5 126 km | způsobilé | 5 lehké | 7. 4. 2024 |
| 7. 4. 2020 | Měření emisí | Rynárec (č. 530410) | 5 126 km | způsobilé | bez závad | 7. 4. 2024 |
| 24. 3. 2020 | Pravidelná STK | Hrejkovice (č. 3319) | – | způsobilé | 2 lehké | 24. 3. 2024 |
| 7. 10. 2019 | Pravidelná STK | Roudnice nad Labem (č. 3513) | – | způsobilé | 1 lehká | 7. 10. 2023 |
| 29. 4. 2019 | Opakovaná STK | Česká Skalice (č. 3614) | – | způsobilé | 3 lehké | 29. 4. 2023 |
| 29. 4. 2019 | Pravidelná STK | Česká Skalice (č. 3614) | – | dočasně způsobilé | 3 lehké, 1 vážná | 29. 5. 2019 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví.
Časová osa vozidla
-
První registrace ve světě
-
Nový provozovatel VLNĚNA, vlnařské závody, státní podnik "v likvidaci" (IČO 00013188)
-
Nový provozovatel VLNA Svitávka, s.r.o. - v likvidaci (IČO 63482983)
-
První registrace v ČRNový vlastník a provozovatel MIPA, s.r.o. (IČO 15530752)
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Záznamy bez uvedeného data
- Nový provozovatel – VLNENA BRNO, PRÍZOVÁ 3
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 1 (AVIA 30 1979 v ČR obvykle 1,0, medián 1)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 0 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 53,7 %
Srovnáváme s 4 107 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu AVIA 30
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK a při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (59)
Identifikace
- Tovární značka
- AVIA
- Obchodní označení
- 30
- Typ
- AVIA 30 L /
- VIN
- 12254
- PČV
- 4774237
- Druh vozidla
- Nákladní automobil valníkový
- Druh vozidla 2. ř.
- .
- Kategorie vozidla
- N2
- Výrobce vozidla
- .
- Rok výroby
- 1979
- Datum 1. registrace
- 1. 1. 1979
- Datum 1. registrace v ČR
- 2. 8. 2000
- Druh (typ)
- .
- Zařazení vozidla
- RSV
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- .
- Typ motoru
- 712.11
- Číslo motoru
- 03752
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 0 / 0
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 3596
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ .
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 0
- Poměr Výkon/Hmotnost [kW.kg⁻¹]
- 0
Emise a spotřeba
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 0
- CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
- / /
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- 0 / 0 / 0
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 0/ 0
- Za jízdy
- 0
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 0/ 0/ 0
- Rozvor [mm]
- 0
- Rozchod [mm]
- / / /
- Provozní hmotnost
- 3070
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 5950/ 5950
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 0/ 0
/
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 0/ 0
- Ložná délka
- 0
- Ložná šířka
- 0
- Objem cisterny
- 0
- Zatížení střechy
- 0
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- /
/
/
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- .
- Výrobní číslo karoserie
- 12254
- Barva
- MODRÁ-ZÁKLADNÍ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 / 0
- Spojovací zařízení - druh
- .
- Brzdy provozní
- ne
- Brzdy nouzová
- ne
- Brzdy parkovací
- ne
- Brzdy odlehčovací
- ne
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 653-007-76
- Číslo TP
- AF116798
- Číslo ORV
- AAH648096
- Druh RZ
- NÁKLADNÍ
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: 12254
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.