TATRA T 815 PJ 28 170 6X6.1
- 1987
- ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ
- motorová nafta (NM)
- 12667 cm³
- 170 kW ≈ 231 k
VIN60561
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 13:18 · https://www.provervozidlo.cz/vozidlo/4895517
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru jednou nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
- Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 1987. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- TATRA
- Model
- TATRA T 815 PJ 28 170 6X6.1
- Typ
- / SUB PP 27-2
- Rok výroby
- 1987
- Datum 1. registrace
- 26. 11. 1987
- Datum 1. registrace v ČR
- 1. 3. 2001
- Barva
- ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 12667 cm³
- Výkon
- 170 kW
- Kategorie
- N3 – SPECIÁLNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina (IČO 70885184) od 26. 3. 2025
- Provozovatel: Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina (IČO 70885184) od 26. 3. 2025
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 26. 11. 1987 | První registrace | Registr silničních vozidel | |
| 28. 4. 1994 | Nový provozovatel | Hasičský záchranný sbor okresu Nymburk (IČO 14798581) | Registr silničních vozidel |
| 1. 3. 2001 | První registrace v ČR | Registr silničních vozidel | |
| 1. 3. 2001 | Nový vlastník a provozovatel | Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje (IČO 70885371) | Registr silničních vozidel |
| 26. 3. 2025 | Nový vlastník a provozovatel | Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina (IČO 70885184) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 6. 3. 2026 | Pravidelná STK + měření emisí | Moravské Budějovice (č. 3730) | 48 125 km | způsobilé | 4 lehké
| 6. 3. 2027 |
| 7. 3. 2025 | Pravidelná STK + měření emisí | Nymburk (č. 3220) | 46 877 km | způsobilé | 4 lehké
| 7. 3. 2026 |
| 20. 2. 2024 | Pravidelná STK | Nymburk (č. 3220) | 46 222 km | způsobilé | 4 lehké
| 20. 2. 2025 |
| 20. 2. 2024 | Měření emisí | Budiměřice (č. 520803) | 46 221 km | způsobilé | bez závad | 20. 2. 2025 |
| 21. 2. 2023 | Pravidelná STK + měření emisí | Nymburk (č. 3220) | 45 314 km | způsobilé | 3 lehké
| 21. 2. 2024 |
| 21. 2. 2022 | Pravidelná STK + měření emisí | Nymburk (č. 3220) | 43 571 km | způsobilé | 3 lehké
| 21. 2. 2023 |
| 23. 2. 2021 | Pravidelná STK + měření emisí | Nymburk (č. 3220) | 42 270 km | způsobilé | 2 lehké
| 23. 2. 2022 |
| 17. 2. 2020 | Pravidelná STK + měření emisí | Nymburk (č. 3220) | 40 833 km | způsobilé | 5 lehkých
| 17. 2. 2021 |
| 15. 2. 2019 | Pravidelná STK | Nymburk (č. 3220) | 38 371 km | způsobilé | 1 lehká
| 15. 2. 2020 |
| 15. 2. 2019 | Měření emisí | Budiměřice (č. 520803) | 38 370 km | způsobilé | bez závad | 15. 2. 2020 |
| 27. 2. 2018 | Opakovaná STK | Kralupy nad Vltavou (č. 3215) | 36 587 km | způsobilé | 3 lehké
| 15. 2. 2019 |
| 15. 2. 2018 | Pravidelná STK + měření emisí | Kralupy nad Vltavou (č. 3215) | 36 433 km | dočasně způsobilé | 2 lehké, 1 vážná
| 15. 2. 2019 |
| 15. 2. 2017 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3220) | 34 326 km | způsobilé | 1 lehká
| 15. 2. 2018 |
| 16. 2. 2016 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3238) | 32 082 km | způsobilé | bez závad | 16. 2. 2017 |
| 27. 11. 2015 | Evidenční kontrola | Královéhradecký kraj (č. 3623) | – | způsobilé | bez závad | |
| 22. 6. 2015 | Pravidelná STK | Kraj Vysočina (č. 3316) | – | způsobilé | 4 lehké
| 22. 6. 2019 |
| 16. 2. 2015 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3220) | 31 032 km | způsobilé | 5 lehkých
| 16. 2. 2016 |
| 17. 2. 2014 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3220) | 30 331 km | způsobilé | 7 lehkých
| 17. 2. 2015 |
| 14. 2. 2013 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3201) | 29 000 km | způsobilé | bez závad | 14. 2. 2014 |
| 14. 2. 2012 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3220) | 28 790 km | způsobilé | 4 lehké
| 14. 2. 2013 |
| 14. 2. 2011 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3220) | 27 990 km | způsobilé | 2 lehké
| 14. 2. 2012 |
| 13. 10. 2010 | Pravidelná STK | Moravskoslezský kraj (č. 3827) | 13 000 km nižší než dříve | způsobilé | 4 lehké
| 13. 10. 2014 |
| 8. 2. 2010 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3220) | 27 230 km | způsobilé | 5 lehkých
| 8. 2. 2011 |
| 11. 2. 2009 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3220) | 25 370 km | způsobilé | 5 lehkých
| 11. 2. 2010 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace ve světě
-
Nový provozovatel Hasičský záchranný sbor okresu Nymburk (IČO 14798581)
-
První registrace v ČRNový vlastník a provozovatel Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje (IČO 70885371)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 2. 2013 · stanice: Draho u Budiměřic 14, 28802, Nymburk
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 2. 2014 · stanice: K PODLESÍ 539, 26101, PŘÍBRAM VI
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 2. 2015 · stanice: Draho u Budiměřic 14, 28802, Nymburk
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 2. 2016 · stanice: Draho u Budiměřic 14, 28802, Nymburk · protokol CZ-3220-15-02-0062
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 2. 2017 · stanice: PALACKÉHO 94, 28101, VELIM
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 2. 2018 · stanice: Draho u Budiměřic 14, 28802, Nymburk · protokol CZ-3220-17-02-0128
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 17. 3. 2018 · stanice: PŘEMYSLOVA 431, 27801, KRALUPY NAD VLTAVOU, MIKOVICE · protokol CZ-3215-18-02-0652
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 2. 2019 · stanice: PŘEMYSLOVA 431, 27801, KRALUPY NAD VLTAVOU, MIKOVICE · protokol CZ-3215-18-02-1052
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 2. 2020 · stanice: Draho u Budiměřic 14, 28802, Nymburk · protokol CZ-3220-19-02-0153
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 2. 2021 · stanice: Draho u Budiměřic 14, 28802, Nymburk · protokol CZ-3220-20-02-0160
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 2. 2022 · stanice: Draho u Budiměřic 14, 28802, Nymburk · protokol CZ-3220-21-02-0237
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 2. 2023 · stanice: Draho u Budiměřic 14, 28802, Nymburk · protokol CZ-3220-22-02-0245
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 2. 2024 · stanice: Draho u Budiměřic 14, 28802, Nymburk · protokol CZ-3220-23-02-0237
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 2. 2025 · stanice: Draho u Budiměřic 14, 28802, Nymburk · protokol CZ-3220-24-02-0224
-
Vybavení zapsané v registru: MAJÁK MODRÝ
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 3. 2026 · stanice: Draho u Budiměřic 14, 28802, Nymburk · protokol CZ-3220-25-03-0087
-
Nový vlastník a provozovatel Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina (IČO 70885184)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 3. 2027 · stanice: LAŽÍNKY 71, 67602, MORAVSKÉ BUDĚJOVICE · protokol CZ-3730-26-03-0251
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Porovnání s průměrem
Počet vlastníků v registru: 2. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Výbava zapsaná v registru
- MAJÁK MODRÝ
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (52)
Identifikace
- Tovární značka
- TATRA
- Obchodní označení
- TATRA T 815 PJ 28 170 6X6.1
- Typ
- / SUB PP 27-2
- Typ kód
- SUB PP 27-2
- VIN
- 60561
- PČV
- 4895517
- Druh vozidla
- SPECIÁLNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- POŽÁRNÍ HYDRAULICKÁ PLOŠINA
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- TATRA N.P., KOPŘIVNICE, ČESKOSLOVENSKO
- Rok výroby
- 1987
- Datum 1. registrace
- 26. 11. 1987
- Datum 1. registrace v ČR
- 1. 3. 2001
- Druh (typ)
- SPECIÁLNÍ
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Vozidlo s předností práva v jízdě
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- TATRA N.P., KOPŘIVNICE, ČESKOSLOVENSKO
- Typ motoru
- T 3-928.32
- Číslo motoru
- 02590
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 170 / 2200
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 12667
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 3/ -3
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 75
Emise a spotřeba
- Stupeň plnění emisní úrovně
- Neuvedeno
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 93/
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 12505/ 2500/ 3560
- Rozvor [mm]
- 3950+1320
- Provozní hmotnost
- 20000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 21000/ 21000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 8000/ 8000
10000/ 10000
10000/ 10000
/ - Ložná délka
- 0
- Ložná šířka
- 0
- Zatížení střechy
- 0
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 18 R 22,5 NR 15 20 PR/ 14,0-22,5-165/335/10/2
18 R 22,5 NR 15 20 PR/ 14,0-22,5-165/335/10/2
18 R 22,5 NR 15 20 PR/ 14,0-22,5-165/335/10/2
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- SLOVÁCKÉ STROJÍRNY A.S., UHERSKÝ BROD, ČESKO
- Barva
- ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ
- Barva doplňková
- BÍLÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 / 0
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ano
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 1420-001-82
- Číslo ORV
- UBL078545
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 106
- Další záznamy
- POVOLENÉ TRVALÉ VÝJIMKY Z USTANOVENÍ VYHLÁŠKY Č. 41/84 SB. :
§11 - CELKOVÁ DÉLKA JE 12505 MM
§ 39 ODST. 2.
§ 46-52 - JSOU DOPLŇKOVÁ KONCOVÁ SVĚTLA NA PLOŠINĚ
- NA BUDCE JSOU DVĚ ZVLÁŠTNÍ VÝSTRAŽNÁ SVĚTLA
- OMEZENA POŽADOVANÁ GEOM. VIDITELNOST KONCOVÝCH SVĚTEL
VOZIDLO ZAŘAZENO DO IZS
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: 60561
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.