TATRA 815

  • 1985
  • ŽLUTÁ-ZÁKLADNÍ
  • motorová nafta (NM)
  • 15825 cm³
  • 208 kW ≈ 283 k

VIN31090-145

Stav registru k 1. 10. 2026

Přehled pro inzerát Jak to vložit do inzerátu

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 21:29 · https://www.provervozidlo.cz/vozidlo/5012834

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 1985. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
  • Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
TATRA
Model
815
Typ
TATRA 815 S3 26208 6X6.2 / S3 26208 6X6.2
Rok výroby
1985
Datum 1. registrace
1. 1. 1985
Datum 1. registrace v ČR
23. 7. 1986
Barva
ŽLUTÁ-ZÁKLADNÍ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
15825 cm³
Výkon
208 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 4. 6. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
35 558 km
při prohlídce 4. 6. 2026
2
Vlastníci v registru
Stylově s.r.o.
od 6. 11. 2023

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
1. 1. 1985 První registrace Registr silničních vozidel
23. 7. 1986 První registrace v ČR Registr silničních vozidel
23. 7. 1986 Nový provozovatel STÁTNÍ STATEK CHOMUTOV, ODŠTĚPNÝ ZÁVOD ZEMĚDĚLSKÉ VÝROBY RADONICE (IČO 00379760) Registr silničních vozidel
24. 5. 1991 Nový provozovatel Statek Rokle, státní podnik (IČO 00672459) Registr silničních vozidel
17. 1. 1994 Nový provozovatel Richard Sůra (IČO 10414240) Registr silničních vozidel
3. 2. 2003 Nový provozovatel Josef Odvárka (IČO 46071857) Registr silničních vozidel
23. 1. 2004 Nový provozovatel NERAK ROŽMITÁL S.R.O. Registr silničních vozidel
26. 1. 2004 Nový vlastník a provozovatel NERAK - Rožmitál spol. s r.o. (IČO 25053434) Registr silničních vozidel
6. 11. 2023 Nový vlastník a provozovatel Stylově s.r.o. (IČO 09622543) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

10 00020 00030 00040 000 20172019202120232025 5. 2. 2016: 12 368 km3. 2. 2017: 14 128 km2. 2. 2018: 14 245 km14. 12. 2022: 30 421 km3. 11. 2023: 30 821 km21. 3. 2024: 33 029 km7. 3. 2025: 34 291 km4. 6. 2026: 35 558 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
4. 6. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Jindřichův Hradec (č. 3312) 35 558 km způsobilé
5 lehkých
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 2.1.1.5.2 Prachovka převodky řízení je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. lehká
  • 3.3.2.1 Zařízení, umožňující vychýlení po nárazu, není funkční. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
4. 6. 2027
7. 3. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Jindřichův Hradec (č. 3312) 34 291 km způsobilé
6 lehkých
  • 2.1.1.5.1 Netěsnost převodky řízení. lehká
  • 3.3.2.1 Zařízení, umožňující vychýlení po nárazu, není funkční. lehká
  • 4.7.1.2.1 U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. lehká
  • 6.2.6.3.1 Některý spojovací prvek ukotvení sedadla je zjevně uvolněný. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
  • 6.2.8.1.1 Stupátko nebo schůdky u vozidla poškozeny, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. lehká
7. 3. 2026
21. 3. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Jindřichův Hradec (č. 3312) 33 029 km způsobilé
4 lehké
  • 2.1.1.5.1 Netěsnost převodky řízení. lehká
  • 4.8.1.1.2 Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). lehká
  • 6.1.7.7.1 Prachovka na převodovém ústrojí je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. lehká
  • 6.2.3.3.1 Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. lehká
21. 3. 2025
3. 11. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Příbram (č. 3201) 30 821 km dočasně způsobilé
4 lehké, 4 vážné
  • 2.1.1.5.1 Netěsnost převodky řízení. lehká
  • 4.8.1.1.2 Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). lehká
  • 4.10.1.2 Zásuvka nebo zástrčka poškozená tak (mechanicky, oxidace apod.), že poškození zjevně ovlivňuje funkci některého světelného zařízení přípojného vozidla nebo negativně ovlivňuje spolehlivost elektrického propojení vozidel. vážná
  • 5.2.3.6.1 Hloubka vzorku pneumatiky v hlavních dezénových drážkách nebo zářezech není v některé části šířky běhounu v souladu s požadavky. vážná
  • 6.1.1.2.1 Některé spojovací prvky (šrouby) rámu jsou zjevně uvolněné, ale tato závada nemá vliv na pevnost konstrukce rámu. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.9.7.2 Z hydraulického zařízení odkapává olej. vážná
  • 8.4.1.1.1 Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu. vážná
3. 12. 2023
14. 12. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Příbram (č. 3201) 30 421 km způsobilé
5 lehkých
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
  • 1.1.21.1.1 Vnější poškození jiných zařízení brzdového systému (protizámrazové čerpadlo, vysoušeč vzduchu apod.) nebo povrchová koroze, která nemá vliv na funkci nebo spolehlivost brzdového systému. lehká
14. 12. 2023
2. 2. 2018 Pravidelná STK Středočeský kraj (č. 3201) 14 245 km způsobilé
7 lehkých
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.1.1.2.1 Některé spojovací prvky (šrouby) rámu jsou zjevně uvolněné, ale tato závada nemá vliv na pevnost konstrukce rámu. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
  • 0.2.2.1.1 Vozidlo uvedené do provozu v ČR před 1.1.2002 není vybaveno výrobním štítkem, nebo je štítek nečitelný, nebo některé předepsané údaje chybí. lehká
2. 2. 2019
3. 2. 2017 Pravidelná STK Středočeský kraj (č. 3201) 14 128 km způsobilé
10 lehkých
  • 1.1.12.2.1 Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. lehká
  • 3.1.2.1 Clona proti slunci čelního okna u spolujezdce, je-li instalována, chybí je poškozená tak, že neplní svoji funkci nebo nelze nastavit v požadované poloze nebo neodpovídá požadavkům. lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.1.2.1.1 Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému. lehká
  • 6.1.4.1.1 Poškození nebo deformace zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, které nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
  • 6.2.11.1.1 Poškození bočnice, čela valníkové karoserie. lehká
  • 0.2.2.1.1 Vozidlo uvedené do provozu v ČR před 1.1.2002 není vybaveno výrobním štítkem, nebo je štítek nečitelný, nebo některé předepsané údaje chybí. lehká
3. 2. 2018
5. 2. 2016 Pravidelná STK Středočeský kraj (č. 3201) 12 368 km způsobilé
7 lehkých
  • 1.1.12.2.1 Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
  • 6.2.11.1.1 Poškození bočnice, čela valníkové karoserie. lehká
  • 0.2.2.1.1 Vozidlo uvedené do provozu v ČR před 1.1.2002 není vybaveno výrobním štítkem, nebo je štítek nečitelný, nebo některé předepsané údaje chybí. lehká
5. 2. 2017

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
  2. První registrace v ČR
  3. Nový provozovatel Statek Rokle, státní podnik (IČO 00672459)
  4. Nový provozovatel Richard Sůra (IČO 10414240)
  5. Nový provozovatel Josef Odvárka (IČO 46071857)
  6. Nový provozovatel NERAK ROŽMITÁL S.R.O.
  7. Nový vlastník a provozovatel NERAK - Rožmitál spol. s r.o. (IČO 25053434)
    Evidenční kontrola výsledek: nezjištěn · stanice: K PODLESÍ 539, 261 01, PŘÍBRAM VI
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 2. 2013 · stanice: K PODLESÍ 539, 261 01, PŘÍBRAM VI
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 2. 2014 · stanice: K PODLESÍ 539, 261 01, PŘÍBRAM VI
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 2. 2015 · stanice: K PODLESÍ 539, 261 01, PŘÍBRAM VI
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 8. 3. 2015 · stanice: K PODLESÍ 539, 261 01, PŘÍBRAM VI
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 2. 2016 · stanice: K PODLESÍ 539, 261 01, PŘÍBRAM VI
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 2. 2017 · stanice: K PODLESÍ 539, 261 01, PŘÍBRAM VI
  14. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 2. 2018 · stanice: K PODLESÍ 539, 261 01, PŘÍBRAM VI · protokol CZ-3201-17-02-0012
  15. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  16. Konec vyřazení z provozu PŘÍBRAM
  17. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 2. 2019 · stanice: K PODLESÍ 539, 261 01, PŘÍBRAM VI · protokol CZ-3201-18-02-0021
  18. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  19. Konec vyřazení z provozu PŘÍBRAM
  20. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 2. 2020 · stanice: K PODLESÍ 539, 261 01, PŘÍBRAM VI · protokol CZ-3201-19-02-0011
  21. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 31. 1. 2021 · stanice: K PODLESÍ 539, 261 01, PŘÍBRAM VI · protokol CZ-3201-20-01-0220
  22. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 1. 2022 · stanice: K PODLESÍ 539, 261 01, PŘÍBRAM VI · protokol CZ-3201-21-01-0171
  23. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 12. 2022 · stanice: K PODLESÍ 539, 261 01, PŘÍBRAM VI · protokol CZ-3201-21-12-0126
  24. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 12. 2023 · stanice: K PODLESÍ 539, 261 01, PŘÍBRAM VI · protokol CZ-3201-22-12-0085
  25. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 3. 12. 2023 · stanice: K PODLESÍ 539, 261 01, PŘÍBRAM VI · protokol CZ-3201-23-11-0031
  26. Nový vlastník a provozovatel Stylově s.r.o. (IČO 09622543)
  27. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 3. 2025 · stanice: JITKA - OTÍN 3, 377 01, JINDŘICHŮV HRADEC · protokol CZ-3312-24-03-0217
  28. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 3. 2026 · stanice: JITKA - OTÍN 3, 377 01, JINDŘICHŮV HRADEC · protokol CZ-3312-25-03-0049
  29. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 6. 2027 · stanice: JITKA - OTÍN 3, 377 01, JINDŘICHŮV HRADEC · protokol CZ-3312-26-06-0047
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 2 (TATRA 815 1985 v ČR v průměru 1,3, medián 1)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 0 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 77,1 %

Srovnáváme s 850 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu TATRA 815

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (58)

Identifikace

Tovární značka
TATRA
Obchodní označení
815
Typ
TATRA 815 S3 26208 6X6.2 / S3 26208 6X6.2
Typ kód
S3 26208 6X6.2
VIN
31090-145
PČV
5012834
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Kategorie vozidla
N3
Rok výroby
1985
Datum 1. registrace
1. 1. 1985
Datum 1. registrace v ČR
23. 7. 1986
Druh (typ)
SKLÁPĚČ TŘÍSTRANNÝ
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
TATRA KOPŘIVNICE, T 3-929.11
Typ motoru
T 3-929.11
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
208 / 2200
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
15825
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
3/ -3
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Stupeň plnění emisní úrovně
Neuvedeno
Korigovaný součinitel absorpce [m⁻¹]
0
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
0 / 0 / 0
Spotřeba při rychlosti [l.100 km⁻¹]
33 / 63
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
92/ 0
Za jízdy
88

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
6980/ 2500/ 3155
Rozvor [mm]
3550+1320
Provozní hmotnost
11300
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
22000/ 22000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
6000/ 6000
8000/ 8000
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
0/ 0
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Objem cisterny
7.5
Zatížení střechy
0
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
11.00 R20 NR23 16PR/ 8.0-20-173/335-10/2
11.00 R20 NR23 16PR/ 8.0-20-173/335-10/2
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
TATRA BÁNOVICE, N.B.
Barva
ŽLUTÁ-ZÁKLADNÍ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
ABS
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ano
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
Číslo TP
UF579999
Číslo ORV
UBG529106
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Doplňkový text na TP
ZÁVĚS ČEP OKO. 10.2.2015 VYDÁN NOVÝ TP ZA POPSANÝ., 27.02.2018 VYŘ. 3695/2018
Další záznamy
PŘESTAVBA Z TATRA 815 RNZE 24.04.2003.

Další ověření (externí odkazy)