TATRA 815
- 1984
- BÍLÁ
- motorová nafta (NM)
- 15825 cm³
- 208 kW ≈ 283 k
VIN12974-118
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 20:32 · https://www.provervozidlo.cz/vozidlo/5214487
Semafor rizik
Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.
- Červenáz registru Technická kontrola (STK) je propadláPoslední platná pravidelná prohlídka v registru skončila 13. 11. 2025 (posuzujeme ke dni údajů z registru, novější prohlídka se mohla do registru dostat až později). Vozidlo bez platné STK nesmí jezdit po silnicích.
- Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru jednou nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
- Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 1984. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
- Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- TATRA
- Model
- TATRA 815
- Typ
- TATRA 815 P 26208 6X6.2 AM 369 / 815
- Rok výroby
- 1984
- Datum 1. registrace
- 1. 1. 1984
- Datum 1. registrace v ČR
- 1. 1. 1984
- Barva
- BÍLÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 15825 cm³
- Výkon
- 208 kW
- Kategorie
- N3 – Speciální automobil jednoúčel. (ost.SA)
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: BSG s.r.o. (IČO 02108232) od 8. 1. 2025
- Provozovatel: BSG s.r.o. (IČO 02108232) od 8. 1. 2025
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 1. 1. 1984 | První registrace | Registr silničních vozidel | |
| 25. 7. 1984 | Nový provozovatel | ZETES, a.s. (IČO 14706571) | Registr silničních vozidel |
| 5. 3. 1998 | Nový provozovatel | ZETES KT, spol. s r.o. (IČO 25202162) | Registr silničních vozidel |
| 1. 3. 2000 | Nový provozovatel | BETONOVÉ STAVBY - GROUP, s.r.o. (IČO 64834131) | Registr silničních vozidel |
| 26. 4. 2000 | Nový provozovatel | TBG Klatovy s.r.o. (IČO 26135060) | Registr silničních vozidel |
| 1. 10. 2007 | Nový provozovatel | BETONOVÉ STAVBY - GROUP, S.R.O. PREDSLAV 99, P.O KLATOVY | Registr silničních vozidel |
| 3. 10. 2007 | Nový vlastník a provozovatel | BETONOVÉ STAVBY - GROUP, s.r.o. (IČO 64834131) | Registr silničních vozidel |
| 6. 3. 2024 | Nový vlastník | BSG INVESTIČNÍ s.r.o. (IČO 17466849) | Registr silničních vozidel |
| 8. 1. 2025 | Nový vlastník a provozovatel | BSG s.r.o. (IČO 02108232) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 13. 11. 2024 | Pravidelná STK + měření emisí | Klatovy (č. 3412) | 144 355 km | způsobilé | 8 lehkých
| 13. 11. 2025 |
| 21. 2. 2024 | Evidenční kontrola | Klatovy (č. 3412) | 143 200 km | způsobilé | bez závad | |
| 9. 11. 2023 | Pravidelná STK | Klatovy (č. 3412) | 142 122 km | způsobilé | 10 lehkých
| 9. 11. 2024 |
| 9. 11. 2023 | Měření emisí | Klatovy (č. 440415) | 142 121 km | způsobilé | bez závad | 9. 11. 2024 |
| 23. 11. 2022 | Pravidelná STK + měření emisí | Klatovy (č. 3412) | 139 923 km | způsobilé | 8 lehkých
| 23. 11. 2023 |
| 27. 8. 2021 | Opakovaná STK | Klatovy (č. 3412) | 138 662 km | způsobilé | 8 lehkých
| 27. 8. 2022 |
| 27. 8. 2021 | Pravidelná STK + měření emisí | Klatovy (č. 3412) | 138 638 km | nezpůsobilé | 8 lehkých, 3 vážné, 2 nebezpečné
| 27. 8. 2022 |
| 28. 8. 2020 | Opakovaná STK | Klatovy (č. 3412) | 134 609 km | způsobilé | 8 lehkých
| 28. 8. 2021 |
| 28. 8. 2020 | Pravidelná STK + měření emisí | Klatovy (č. 3412) | 134 588 km | nezpůsobilé | 8 lehkých, 2 vážné, 5 nebezpečných
| 28. 8. 2021 |
| 29. 8. 2019 | Pravidelná STK | Klatovy (č. 3412) | 132 270 km | způsobilé | 7 lehkých
| 29. 8. 2020 |
| 29. 8. 2019 | Měření emisí | Klatovy (č. 440415) | 132 269 km | způsobilé | bez závad | 29. 8. 2020 |
| 28. 8. 2018 | Pravidelná STK + měření emisí | Klatovy (č. 3412) | 131 560 km | způsobilé | 7 lehkých
| 28. 8. 2019 |
| 27. 9. 2017 | Opakovaná STK | Plzeňský kraj (č. 3412) | 128 948 km | způsobilé | 10 lehkých
| 30. 8. 2018 |
| 30. 8. 2017 | Pravidelná STK | Plzeňský kraj (č. 3412) | 128 902 km | dočasně způsobilé | 10 lehkých, 6 vážných
| 29. 9. 2017 |
| 27. 9. 2016 | Opakovaná STK | Plzeňský kraj (č. 3412) | 124 044 km | způsobilé | 10 lehkých
| 2. 9. 2017 |
| 2. 9. 2016 | Pravidelná STK | Plzeňský kraj (č. 3412) | 123 414 km | dočasně způsobilé | 10 lehkých, 6 vážných
| 2. 10. 2016 |
| 1. 10. 2015 | Opakovaná STK | Plzeňský kraj (č. 3412) | 117 021 km | způsobilé | 6 lehkých
| 2. 9. 2016 |
| 2. 9. 2015 | Pravidelná STK | Plzeňský kraj (č. 3412) | 115 694 km | dočasně způsobilé | 6 lehkých, 5 vážných
| 2. 10. 2015 |
| 29. 9. 2014 | Opakovaná STK | Plzeňský kraj (č. 3412) | 106 236 km | způsobilé | 10 lehkých
| 3. 9. 2015 |
| 3. 9. 2014 | Pravidelná STK | Plzeňský kraj (č. 3412) | 106 011 km | dočasně způsobilé | 9 lehkých, 3 vážné
| 3. 10. 2014 |
| 28. 8. 2013 | Pravidelná STK | Plzeňský kraj (č. 3412) | 99 115 km | způsobilé | 7 lehkých
| 28. 8. 2014 |
| 30. 5. 2012 | Pravidelná STK | Plzeňský kraj (č. 3412) | 82 826 km nižší než dříve | způsobilé | 5 lehkých
| 30. 5. 2013 |
| 23. 5. 2011 | Pravidelná STK | Plzeňský kraj (č. 3412) | 656 634 km | způsobilé | 9 lehkých
| 23. 5. 2012 |
| 1. 6. 2010 | Opakovaná STK | Plzeňský kraj (č. 3412) | 48 056 km | způsobilé | 7 lehkých
| 17. 5. 2011 |
| 17. 5. 2010 | Pravidelná STK | Plzeňský kraj (č. 3412) | 47 298 km | dočasně způsobilé | 7 lehkých, 1 vážná
| 16. 6. 2010 |
| 14. 5. 2009 | Pravidelná STK | Plzeňský kraj (č. 3412) | 28 014 km | způsobilé | 9 lehkých
| 14. 5. 2010 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)
-
Nový provozovatel ZETES, a.s. (IČO 14706571)
-
Nový provozovatel ZETES KT, spol. s r.o. (IČO 25202162)
-
Nový provozovatel BETONOVÉ STAVBY - GROUP, s.r.o. (IČO 64834131)
-
Nový provozovatel TBG Klatovy s.r.o. (IČO 26135060)
-
Nový provozovatel BETONOVÉ STAVBY - GROUP, S.R.O. PREDSLAV 99, P.O KLATOVYEvidenční kontrola výsledek: výsledek nezjištěn · stanice: DR. SEDLÁKA 778/III, 33901, KLATOVY
-
Nový vlastník a provozovatel BETONOVÉ STAVBY - GROUP, s.r.o. (IČO 64834131)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 5. 2013 · stanice: DR. SEDLÁKA 778/III, 33901, KLATOVY
-
Vyřazení z provozu KLATOVY
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 8. 2014 · stanice: DR. SEDLÁKA 778/III, 33901, KLATOVYKonec vyřazení z provozu KLATOVY
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 3. 10. 2014 · stanice: DR. SEDLÁKA 778/III, 33901, KLATOVY
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 9. 2015 · stanice: DR. SEDLÁKA 778/III, 33901, KLATOVY
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 2. 10. 2015 · stanice: DR. SEDLÁKA 778/III, 33901, KLATOVY
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 9. 2016 · stanice: DR. SEDLÁKA 778/III, 33901, KLATOVY
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 2. 10. 2016 · stanice: DR. SEDLÁKA 778/III, 33901, KLATOVY
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 9. 2017 · stanice: DR. SEDLÁKA 778/III, 33901, KLATOVY
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 29. 9. 2017 · stanice: DR. SEDLÁKA 778/III, 33901, KLATOVY · protokol CZ-3412-17-08-0285
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 8. 2018 · stanice: DR. SEDLÁKA 778/III, 33901, KLATOVY · protokol CZ-3412-17-09-0249
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 8. 2019 · stanice: DR. SEDLÁKA 778/III, 33901, KLATOVY · protokol CZ-3412-18-08-0254
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 8. 2020 · stanice: DR. SEDLÁKA 778/III, 33901, KLATOVY · protokol CZ-3412-19-08-0274
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: nezpůsobilé k provozu · stanice: DR. SEDLÁKA 778/III, 33901, KLATOVY · protokol CZ-3412-20-08-0241Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 8. 2021 · stanice: DR. SEDLÁKA 778/III, 33901, KLATOVY · protokol CZ-3412-20-08-0260
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: nezpůsobilé k provozu · stanice: DR. SEDLÁKA 778/III, 33901, KLATOVY · protokol CZ-3412-21-08-0272Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 8. 2022 · stanice: DR. SEDLÁKA 778/III, 33901, KLATOVY · protokol CZ-3412-21-08-0275
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 11. 2023 · stanice: DR. SEDLÁKA 778/III, 33901, KLATOVY · protokol CZ-3412-22-11-0238
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 11. 2024 · stanice: DR. SEDLÁKA 778/III, 33901, KLATOVY · protokol CZ-3412-23-11-0111
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: DR. SEDLÁKA 778/III, 33901, KLATOVY · protokol CZ-3412-24-02-0269
-
Nový vlastník BSG INVESTIČNÍ s.r.o. (IČO 17466849)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 11. 2025 · stanice: DR. SEDLÁKA 778/III, 33901, KLATOVY · protokol CZ-3412-24-11-0126
-
Nový vlastník a provozovatel BSG s.r.o. (IČO 02108232)
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (vyřazení)
Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.
Porovnání s průměrem
Počet vlastníků v registru: 3. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (55)
Identifikace
- Tovární značka
- TATRA
- Obchodní označení
- TATRA 815
- Typ
- TATRA 815 P 26208 6X6.2 AM 369 / 815
- Varianta
- P 26208
- Verze
- 6X6.2 AM 369
- Typ kód
- 815
- VIN
- 12974-118
- PČV
- 5214487
- Druh vozidla
- Speciální automobil jednoúčel. (ost.SA)
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- TATRA, ČSSR
- Rok výroby
- 1984
- Datum 1. registrace
- 1. 1. 1984
- Datum 1. registrace v ČR
- 1. 1. 1984
- Druh (typ)
- SPECIÁLNÍ-DOMÍCHÁVAČ BETONU
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- TATRA, ČSSR
- Typ motoru
- T 3-929.34
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 208 / 2200
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 15825
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 3/ -3
- Hydropohon
- ne
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 70
Emise a spotřeba
- Stupeň plnění emisní úrovně
- Neuvedeno
- Spotřeba předpis
- ČSN
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- 36.9 / /
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 90/
- Za jízdy
- 88.5
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 8670/ 2500/ 3500
- Rozvor [mm]
- 3700+1320
- Provozní hmotnost
- 13100
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 23400/ 23400
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 7000/ 7000
9000/ 9000
9000/ 9000
/ - Objem cisterny
- 10.2
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 172/335-10/2; 12.0R - NR 23 16 PR/ 8.0 - 20
172/335-10/2; 12.0R - NR 23 16 PR(2)/ 8.0 - 20
172/335-10/2; 12.0R - NR 23 16 PR(2)/ 8.0 - 20
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- TATRA
- Barva
- BÍLÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 /
- ABS
- ne
- ASR
- ne
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ano
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- Číslo ORV
- UBJ517580
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Doplňkový text na TP
- ME do 10/96 Alternativní pneu: 315/80 R22.5 na disku 9x22.5
- Další záznamy
- 19.08.2011 ALTERNATIVNÍ PNEU DLE VYJÁDŘENÍ VÝROBCE VOZIDLA:
315/80 R22.5 NA DISKU 9.00 X 22.5
2.10.2015 TYP MOTORU DLE SKUTEČNOSTI T3-929-34, DLE VYJÁDŘENÍ VÝROBCE ZAMĚNITELNÝ ZA T3-929-30.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: 12974-118
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.