TATRA 815
- 1982
- ŽLUTÁ-ZÁKLADNÍ
- motorová nafta (NM)
- 15825 cm³
- 208 kW ≈ 283 k
VIN000365-105
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 5:48 · https://www.provervozidlo.cz/vozidlo/5334343
Semafor rizik
Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.
- Červenáz registru Vozidlo je vyřazeno z provozuVozidlo je v registru vedeno jako vyřazené z provozu a nesmí jezdit po silnicích. Důvod v registru: Na žádost vlastníka.
- Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru 4× nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
- Oranžováz registru Vozidlo mělo 3 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 1,3 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
- Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 1982. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- TATRA
- Model
- 815
- Typ
- TATRA 815 S3 26208 6X6.2
- Rok výroby
- 1982
- Datum 1. registrace
- 1. 1. 1982
- Datum 1. registrace v ČR
- 1. 1. 1982
- Barva
- ŽLUTÁ-ZÁKLADNÍ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 15825 cm³
- Výkon
- 208 kW
- Kategorie
- N3G – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- vyřazené z provozu
Aktuálně v registru
- Provozovatel: ANAH K & R s.r.o. (IČO 25314700) od 18. 5. 2006
- Vlastník: ANAH K & R s.r.o. (IČO 25314700) od 3. 12. 2012
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 1. 1. 1982 | První registrace | Registr silničních vozidel | |
| 7. 5. 1986 | Nový provozovatel | Západočeské keramické závody Horní Bříza, státní podnik (IČO 00015121) | Registr silničních vozidel |
| 2. 3. 1994 | Nový provozovatel | Keramika Horní Bříza a. s. (IČO 45359946) | Registr silničních vozidel |
| 28. 7. 2003 | Nový provozovatel | MILOSLAV PAŠEK RYBNICE 155 | Registr silničních vozidel |
| 31. 7. 2003 | Nový provozovatel | Miloslav Pašek (IČO 10367551) | Registr silničních vozidel |
| 31. 1. 2005 | Nový provozovatel | VIP SYSTÉM S.R.O. PANSKÁ 2/4 602 00 BRNO | Registr silničních vozidel |
| 3. 2. 2005 | Nový provozovatel | VIP system, a.s. v likvidaci (IČO 26298821) | Registr silničních vozidel |
| 7. 3. 2005 | Nový vlastník | D.S. Leasing, a.s. (IČO 48909238) | Registr silničních vozidel |
| 30. 6. 2005 | Nový provozovatel | PRO-SPORT S.R.O. | Registr silničních vozidel |
| 4. 7. 2005 | Nový provozovatel | PROSPORT-DELTA, s.r.o. v likvidaci (IČO 25555626) | Registr silničních vozidel |
| 18. 5. 2006 | Nový vlastník | D.S. Leasing, a.s. (IČO 48909238) | Registr silničních vozidel |
| 18. 5. 2006 | Nový provozovatel | ANAH K & R s.r.o. (IČO 25314700) | Registr silničních vozidel |
| 3. 12. 2012 | Nový vlastník | ANAH K & R s.r.o. (IČO 25314700) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 10. 10. 2023 | Pravidelná STK | Brno (č. 3710) | 161 533 km | způsobilé | 10 lehkých
| 10. 10. 2024 |
| 5. 10. 2023 | Měření emisí | Slavkov u Brna (č. 470318) | 161 505 km | způsobilé | bez závad | 5. 10. 2024 |
| 15. 9. 2022 | Pravidelná STK | Brno (č. 3710) | 151 156 km | způsobilé | 9 lehkých
| 15. 9. 2023 |
| 13. 9. 2022 | Měření emisí | Slavkov u Brna (č. 470318) | 151 128 km | způsobilé | bez závad | 13. 9. 2023 |
| 16. 9. 2021 | Pravidelná STK | Brno (č. 3710) | 140 558 km | způsobilé | 10 lehkých
| 16. 9. 2022 |
| 30. 8. 2021 | Měření emisí | Slavkov u Brna (č. 470318) | 140 460 km | způsobilé | bez závad | 30. 8. 2022 |
| 24. 4. 2020 | Pravidelná STK | Brno (č. 3710) | 126 499 km | způsobilé | 10 lehkých
| 24. 4. 2021 |
| 20. 4. 2020 | Měření emisí | Slavkov u Brna (č. 470318) | 126 183 km | způsobilé | bez závad | 20. 4. 2021 |
| 12. 4. 2019 | Pravidelná STK | Brno (č. 3710) | 111 477 km | způsobilé | 13 lehkých
| 12. 4. 2020 |
| 10. 4. 2019 | Měření emisí | Slavkov u Brna (č. 470318) | 111 445 km | způsobilé | bez závad | 10. 4. 2020 |
| 21. 5. 2018 | TSK - Opakovaná | Brno (č. 3710) | 23 602 km | způsobilé | 6 lehkých
| 21. 5. 2019 |
| 20. 4. 2018 | Technická silniční kontrola | Slavkov u Brna (č. 8781) | 22 042 km | dočasně způsobilé | 4 vážné
| 20. 5. 2018 |
| 10. 4. 2018 | Pravidelná STK | Brno (č. 3710) | 21 624 km | způsobilé | 5 lehkých
| 10. 4. 2019 |
| 10. 4. 2018 | Měření emisí | Slavkov u Brna (č. 470318) | 21 576 km | – | bez závad | 10. 4. 2019 |
| 6. 4. 2017 | Pravidelná STK | Jihomoravský kraj (č. 3710) | 5 199 km nižší než dříve | způsobilé | 5 lehkých
| 22. 2. 2018 |
| 31. 3. 2016 | Pravidelná STK | Jihomoravský kraj (č. 3710) | 95 158 km | způsobilé | 3 lehké
| 31. 3. 2017 |
| 26. 3. 2015 | Opakovaná STK | Jihomoravský kraj (č. 3725) | 72 610 km | způsobilé | 4 lehké
| 18. 3. 2016 |
| 18. 3. 2015 | Pravidelná STK | Jihomoravský kraj (č. 3725) | 72 558 km | nezpůsobilé | 4 lehké, 2 nebezpečné
| |
| 12. 3. 2014 | Pravidelná STK | Jihomoravský kraj (č. 3725) | 16 209 km nižší než dříve | způsobilé | 9 lehkých
| 12. 3. 2015 |
| 5. 3. 2013 | Pravidelná STK | Jihomoravský kraj (č. 3725) | 18 752 km | způsobilé | 8 lehkých
| 5. 3. 2014 |
| 6. 3. 2012 | Pravidelná STK | Jihomoravský kraj (č. 3725) | 212 km nižší než dříve | způsobilé | 6 lehkých
| 6. 3. 2013 |
| 3. 3. 2011 | Pravidelná STK | Jihomoravský kraj (č. 3725) | 30 922 km | způsobilé | 7 lehkých
| 3. 3. 2012 |
| 9. 2. 2010 | Pravidelná STK | Jihomoravský kraj (č. 3725) | 3 557 km nižší než dříve | způsobilé | 6 lehkých
| 9. 2. 2011 |
| 4. 2. 2009 | Pravidelná STK | Jihomoravský kraj (č. 3725) | 99 400 km | způsobilé | 7 lehkých
| 4. 2. 2010 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)
-
Nový provozovatel Západočeské keramické závody Horní Bříza, státní podnik (IČO 00015121)
-
Nový provozovatel Keramika Horní Bříza a. s. (IČO 45359946)
-
Nový provozovatel MILOSLAV PAŠEK RYBNICE 155
-
Nový provozovatel Miloslav Pašek (IČO 10367551)
-
Nový provozovatel VIP SYSTÉM S.R.O. PANSKÁ 2/4 602 00 BRNO
-
Nový provozovatel VIP system, a.s. v likvidaci (IČO 26298821)
-
Nový vlastník D.S. Leasing, a.s. (IČO 48909238)
-
Nový provozovatel PRO-SPORT S.R.O.
-
Nový provozovatel PROSPORT-DELTA, s.r.o. v likvidaci (IČO 25555626)
-
Evidenční kontrola výsledek: nezjištěn · stanice: ČESKOSLOVENSKÉ ARMÁDY 217, 684 01, SLAVKOV U BRNA
-
Nový vlastník D.S. Leasing, a.s. (IČO 48909238)Nový provozovatel ANAH K & R s.r.o. (IČO 25314700)
-
Konec: vlastník D.S. Leasing, a.s. (IČO 48909238)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 3. 2013 · stanice: ČESKOSLOVENSKÉ ARMÁDY 217, 684 01, SLAVKOV U BRNA
-
Nový vlastník ANAH K & R s.r.o. (IČO 25314700)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 3. 2014 · stanice: ČESKOSLOVENSKÉ ARMÁDY 217, 684 01, SLAVKOV U BRNA
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 3. 2015 · stanice: ČESKOSLOVENSKÉ ARMÁDY 217, 684 01, SLAVKOV U BRNA
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: nezpůsobilé k provozu · stanice: ČESKOSLOVENSKÉ ARMÁDY 217, 684 01, SLAVKOV U BRNA
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 3. 2016 · stanice: ČESKOSLOVENSKÉ ARMÁDY 217, 684 01, SLAVKOV U BRNA
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 31. 3. 2017 · stanice: KULKOVA 946/30, 614 00, BRNO - MALOMĚŘICE
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 2. 2018 · stanice: KULKOVA 946/30, 614 00, BRNO - MALOMĚŘICE · protokol CZ-3710-17-04-0180
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 4. 2019 · stanice: KULKOVA 946/30, 614 00, BRNO - MALOMĚŘICE · protokol CZ-3710-18-04-0292
-
Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: KULKOVA 946/30, 614 00, BRNO - MALOMĚŘICE · protokol CZ-3710-18-05-0714
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 4. 2020 · stanice: KULKOVA 946/30, 614 00, BRNO - MALOMĚŘICE · protokol CZ-3710-19-04-0436
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 4. 2021 · stanice: KULKOVA 946/30, 614 00, BRNO - MALOMĚŘICE · protokol CZ-3710-20-04-0709
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 9. 2022 · stanice: KULKOVA 946/30, 614 00, BRNO - MALOMĚŘICE · protokol CZ-3710-21-09-0522
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 9. 2023 · stanice: KULKOVA 946/30, 614 00, BRNO - MALOMĚŘICE · protokol CZ-3710-22-09-0390
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 10. 2024 · stanice: KULKOVA 946/30, 614 00, BRNO - MALOMĚŘICE · protokol CZ-3710-23-10-0285
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (vyřazení)
Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 3 (TATRA 815 1982 v ČR v průměru 1,3, medián 1)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 0 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 79 %
Srovnáváme s 62 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu TATRA 815
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (61)
Identifikace
- Tovární značka
- TATRA
- Obchodní označení
- 815
- Typ
- TATRA 815 S3 26208 6X6.2
- Varianta
- S3 26208 6X6.2
- VIN
- 000365-105
- PČV
- 5334343
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- SKLÁPĚČKOVÝ
- Kategorie vozidla
- N3G
- Výrobce vozidla
- TATRA
- Rok výroby
- 1982
- Datum 1. registrace
- 1. 1. 1982
- Datum 1. registrace v ČR
- 1. 1. 1982
- Druh (typ)
- KORBA SKLÁPĚCÍ TŘÍSTRANNÁ
- Zařazení vozidla
- RSV
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- TATRA
- Typ motoru
- T3-929-16
- Číslo motoru
- 1668
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 208 / 2200
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 15825
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 3/ -3
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 75
Emise a spotřeba
- Stupeň plnění emisní úrovně
- Neuvedeno
- Korigovaný součinitel absorpce [m⁻¹]
- 0
- Spotřeba předpis
- ZM
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- 0 / 0 / 0
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 92/ 0
- Za jízdy
- 91
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 6980/ 2500/ 3155
- Rozvor [mm]
- 3550; 1320
- Provozní hmotnost
- 11820
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 27000/ 24000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 6400/ 6400
9000/ 9000
9000/ 9000
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 20000/ 20000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 750/ 750
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 47000/ 42000
- Ložná délka
- 4220
- Ložná šířka
- 2360
- Zatížení střechy
- 0
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 172/335-10F2/ 8.0-20
172/335-10F2/ 11.00 R20
172/335-10F2/ 11.00 R20
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- Molčík ČR, M-C-1092
- Výrobní číslo karoserie
- 000365-105
- Barva
- ŽLUTÁ-ZÁKLADNÍ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 / 0
- Spojovací zařízení - druh
- TŘÍDA C50-X
- ABS
- ano
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ano
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- VYŘAZENO Z PROVOZU
- ZTP
- 2920-088-00
- Číslo ORV
- UBI102354
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Doplňkový text na TP
- leas.sml.č.20056/5. ukončena 2ks RZ + ORv uloženy v depozitu.
- Další záznamy
- [ALTERNATIVNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA:
7) PNEUMATIKY .................... 12.00-20 154/149 J, 156/150 K
.................... 12.00 R 20 154/149 J, 156/150 K
.................... 315/80 R 22.5 156/150 K
RÁFKY ......................... 8.00-20 (8.5-20)
......................... 22.5 X 8.25
10) SPOJOVACÍ ZAŘÍZENÍ:
- SAMOČINNÝ ZÁVĚS, ČEP PRŮMĚR 50(40) MM, DW=19.0
- SAMOČINNÝ ZÁVĚS, ČEP PRŮMĚR 50(40) MM, DW=12.0
13) PROVOZNÍ SPOTŘEBU PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA.
16) EMISE: 24-03,49-02B (EURO 2).]
VOZIDLO JE TECHNICKY ZPŮSOBILÉ PRO PROVOZ DO CELKOVÉ HMOTNOSTI
28 500 KG (SOUPRAVY 49 200 KG) PŘI POVOLENÉM ZATÍŽENÍ ZADNÍCH NÁPRAV
2 X 11 500 KG. PŘI POUŽITÍ SPOJ. ZAŘÍZENÍ S DW=19.0 JE VOZIDLO
TECHNICKY ZPŮSOBILÉ PRO TAH PŘÍVĚSU O CELKOVÉ HMOTNOSTI DO 40 000 KG
(18 000 KG PŘI TANDEMOVÉM PŘÍVĚSU) A CELKOVOU HMOTNOST JÍZDNÍ
SOUPRAVY AŽ 68 500 KG (46 500 PŘI TANDEMOVÉM PŘÍVĚSU).
PROVOZ TAKOVÉHO VOZIDLA (SOUPRAVY) PODLÉHÁ ZÁKONU Č.13/97 SB,-
ZVLÁŠTNÍ UŽÍVÁNÍ SILNIC.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: 000365-105
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.