TATRA T 815

  • 1988
  • ČERVENÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 15825 cm³
  • 208 kW ≈ 283 k

VIN65174

Stav registru k 1. 10. 2026

Přehled pro inzerát Jak to vložit do inzerátu

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 11:06 · https://www.provervozidlo.cz/vin/65174

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru jednou nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 1988. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
  • Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
TATRA
Model
T 815
Typ
TATRA 815 P17 26208 6X6.2 NK / P 17 26 208 6x6
Rok výroby
1988
Datum 1. registrace
4. 3. 1988
Datum 1. registrace v ČR
4. 3. 1988
Barva
ČERVENÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
15825 cm³
Výkon
208 kW
Kategorie
N3 – Speciální automobil přepravník
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 13. 8. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
17 523 km
při prohlídce 13. 8. 2026
stav v některé prohlídce nižší než dříve

Obvyklé u modelu ve stáří 38 let: 23–143 tis. km (medián 47 794 km, 57 vozidel). Toto vozidlo: nižší nájezd než u 3/4 vozidel.

3
Vlastníci v registru
NIRTEX s.r.o.
od 14. 8. 2026

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
4. 3. 1988 První registrace Registr silničních vozidel
5. 8. 1993 Nový vlastník a provozovatel Zemědělské obchodní družstvo DELTA Štípa, družstvo- ve zkratce ZOD DELTA Štípa, družstvo (IČO 48907227) Registr silničních vozidel
22. 8. 2022 Nový vlastník a provozovatel "ROISS", spol. s r.o. (IČO 49451456) Registr silničních vozidel
14. 8. 2026 Nový vlastník a provozovatel NIRTEX s.r.o. (IČO 28288491) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

050 000100 000150 000 201620182020202220242026 19. 6. 2015: 90 065 km17. 6. 2016: 97 699 km16. 6. 2017: 106 610 km4. 6. 2018: 116 039 km5. 6. 2018: 116 061 km30. 5. 2019: 120 340 km31. 5. 2019: 120 381 km19. 5. 2020: 127 451 km22. 5. 2020: 127 502 km11. 5. 2021: 136 410 km16. 8. 2022: 136 512 km7. 8. 2026: 17 413 km13. 8. 2026: 17 523 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
13. 8. 2026 Pravidelná STK Zlín (č. 3713) 17 523 km způsobilé
6 lehkých
  • 1.1.12.2.1 Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. lehká
  • 2.1.1.5.1 Netěsnost převodky řízení. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 6.1.5.1.1 Nosič náhradního kola poškozený, avšak tato závada nemá vliv na jeho funkci nebo spolehlivost. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
13. 8. 2027
7. 8. 2026 Měření emisí Uherský Brod (č. 571105) 17 413 km nižší než dříve způsobilé bez závad 7. 8. 2027
16. 8. 2022 Evidenční kontrola Brno (č. 3722) 136 512 km způsobilé bez závad
11. 5. 2021 Měření emisí Zlín (č. 570504) 136 410 km způsobilé bez závad 11. 5. 2022
22. 5. 2020 Pravidelná STK Přerov (č. 3812) 127 502 km způsobilé
8 lehkých
  • 0.1.3.1 Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost. lehká
  • 0.2.2.1.1 Vozidlo uvedené do provozu před 1. 1. 2002 není vybaveno povinným štítkem výrobce nebo je štítek nečitelný nebo některé předepsané údaje chybí. lehká
  • 1.1.8.1.1 Spojková hlavice je částečně opotřebená (obroušená), ale tato závada nemá vliv na její spolehlivost nebo těsnost. lehká
  • 1.1.12.2.1 Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. lehká
  • 2.1.5.1.1 Netěsnost posilovače řízení. lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
22. 5. 2021
19. 5. 2020 Měření emisí Zlín (č. 570504) 127 451 km způsobilé bez závad 19. 5. 2021
31. 5. 2019 Pravidelná STK Přerov (č. 3812) 120 381 km způsobilé
3 lehké
  • 0.1.3.1 Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost. lehká
  • 0.2.2.1.1 Vozidlo uvedené do provozu před 1. 1. 2002 není vybaveno povinným štítkem výrobce nebo je štítek nečitelný nebo některé předepsané údaje chybí. lehká
  • 4.1.1.1.4 U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy). lehká
31. 5. 2020
30. 5. 2019 Měření emisí Zlín (č. 570504) 120 340 km způsobilé
1 lehká
  • 0.2.2.1.1 Vozidlo uvedené do provozu před 1. 1. 2002 není vybaveno povinným štítkem výrobce nebo je štítek nečitelný nebo některé předepsané údaje chybí. lehká
30. 5. 2020
5. 6. 2018 Pravidelná STK Zlínský kraj (č. 3713) 116 061 km způsobilé
5 lehkých
  • 0.1.2.1 Uchycení tabulky registrační značky je uvolněné, ale nehrozí bezprostředně její upadnutí nebo zhoršení podmínek její čitelnosti. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
  • 0.2.2.1.1 Vozidlo uvedené do provozu v ČR před 1.1.2002 není vybaveno výrobním štítkem, nebo je štítek nečitelný, nebo některé předepsané údaje chybí. lehká
5. 6. 2019
4. 6. 2018 Měření emisí Zlín (č. 570504) 116 039 km – bez závad 4. 6. 2019
16. 6. 2017 Pravidelná STK Olomoucký kraj (č. 3812) 106 610 km způsobilé
4 lehké
  • 0.1.2.1 Uchycení tabulky registrační značky je uvolněné, ale nehrozí bezprostředně její upadnutí nebo zhoršení podmínek její čitelnosti. lehká
  • 4.8.1.1.2 Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
  • 0.2.2.1.1 Vozidlo uvedené do provozu v ČR před 1.1.2002 není vybaveno výrobním štítkem, nebo je štítek nečitelný, nebo některé předepsané údaje chybí. lehká
16. 6. 2018
17. 6. 2016 Pravidelná STK Olomoucký kraj (č. 3812) 97 699 km způsobilé
5 lehkých
  • 2.1.5.1.1 Netěsnost posilovače řízení. lehká
  • 4.1.2.1.3 Natočení obrazu rozhraní potkávacího světlometu chybné, ale nezpůsobuje oslnění. lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 5.3.2.2.1 Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
17. 6. 2017
19. 6. 2015 Pravidelná STK Olomoucký kraj (č. 3812) 90 065 km způsobilé
9 lehkých
  • 0.1.2.1 Uchycení tabulky registrační značky je uvolněné, ale nehrozí bezprostředně její upadnutí nebo zhoršení podmínek její čitelnosti. lehká
  • 0.1.3.1 Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost lehká
  • 1.1.12.2.1 Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. lehká
  • 4.2.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém obrysové svítilny poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její funkci ani fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla) ani nedochází ke změně barvy vyzařovaného světla. lehká
  • 4.7.1.2.1 U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
  • 7.13.2.1 Označení nebo nápisy na vozidle jsou částečně poškozené, avšak jsou čitelné a plní svoji funkci. lehká
  • 0.2.2.1.1 Vozidlo uvedené do provozu v ČR před 1.1.2002 není vybaveno výrobním štítkem, nebo je štítek nečitelný, nebo některé předepsané údaje chybí. lehká
19. 6. 2016

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: nezpůsobilé k provozu · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 75013, PŘEROV
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 6. 2013 · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 75013, PŘEROV
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 6. 2014 · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 75013, PŘEROV
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 6. 2015 · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 75013, PŘEROV
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 6. 2016 · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 75013, PŘEROV · protokol CZ-3812-15-06-0335
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 6. 2016 · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 75013, PŘEROV
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 6. 2017 · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 75013, PŘEROV
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 6. 2017 · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 75013, PŘEROV · protokol CZ-3812-16-06-0295
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 6. 2018 · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 75013, PŘEROV · protokol CZ-3812-17-06-0265
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 6. 2019 · stanice: TŘÍDA 3. KVĚTNA 850, 76302, ZLÍN, MALENOVICE · protokol CZ-3713-18-06-0206
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 31. 5. 2020 · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 75013, PŘEROV · protokol CZ-3812-19-05-0546
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 5. 2021 · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 75013, PŘEROV · protokol CZ-3812-20-05-0343
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: nezpůsobilé k provozu · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 75013, PŘEROV · protokol CZ-3812-21-05-0184
  13. Vyřazení z provozu ZLÍN
  14. Konec vyřazení z provozu ZLÍN
    Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  15. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: OPAVSKÁ 26/8, 63900, BRNO · protokol CZ-3722-22-08-0398
  16. Nový vlastník a provozovatel "ROISS", spol. s r.o. (IČO 49451456)
  17. Konec vyřazení z provozu ZLÍN
  18. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 8. 2027 · stanice: TŘÍDA 3. KVĚTNA 850, 76302, ZLÍN, MALENOVICE · protokol CZ-3713-26-08-0874
  19. Nový vlastník a provozovatel NIRTEX s.r.o. (IČO 28288491)
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 3 (TATRA T 815 1988 v ČR obvykle 2,6, medián 2)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 2,1 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 96,2 %

Srovnáváme s 236 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu TATRA T 815

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (51)

Identifikace

Tovární značka
TATRA
Obchodní označení
T 815
Typ
TATRA 815 P17 26208 6X6.2 NK / P 17 26 208 6x6
Typ kód
P 17 26 208 6x6
VIN
65174
PČV
5714749
Druh vozidla
Speciální automobil přepravník
Druh vozidla 2. ř.
NOSIČ KONTEJNERŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
TATRA O.P. KOPŘIVNICE
Rok výroby
1988
Datum 1. registrace
4. 3. 1988
Datum 1. registrace v ČR
4. 3. 1988
Druh (typ)
SPECIÁLNÍ
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
TATRA O.P. KOPŘIVNICE
Typ motoru
T 3-929.34
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
208 / 2200
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
15825
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
3/ -3
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
65

Emise a spotřeba

Stupeň plnění emisní úrovně
Neuvedeno
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
92/

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
8450/ 2500/ 3130
Rozvor [mm]
3700+1320
Provozní hmotnost
12575
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
22000/ 22000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
6400/ 6400
16000/ 16000
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
0/ 0
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
0
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
11,00 R 20 NR 23 16 PR/ 8.0 - 20 - 172/335 - 10/2
11,00 R 20 NR 23 16 PR/ 8.0 - 20 - 172/335 - 10/2
11,00 R 20 NR 23 16 PR/ 8.0 - 20 - 172/335 - 10/2
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
PRAGA ZKG N.P. NOVOSEDLY
Barva
ČERVENÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
Číslo ORV
UBO561498
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
POVOLENÉ VÝJIMKY Z USTANOVENÍ VYHL. FMD 41/81 § 54 ODST.1. A PRO PŘEPRAVU OD VÝROBCE
ŠASI K FINALISTOVI § 50 ODST.1.
POVOLENA PŘESTAVBA NA SPECIÁLNÍ AUTOMOBIL NOSIČ KONTEJNERŮ NA ZÁKLADĚ SCHVÁLENÉHO
TECHNICKÉHO POPISU SCHVÁLENÉHO MV ČSR Č.J. SD/12-5224/84 Z 20.12.1984.

Další ověření (externí odkazy)