TATRA .

  • 1982
  • ŽLUTÁ-ZÁKLADNÍ
  • motorová nafta (NM)
  • 15825 cm³
  • 208 kW ≈ 283 k

VIN13316106

Stav registru k 1. 10. 2026

Přehled pro inzerát Jak to vložit do inzerátu

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 4. listopadu 2026 v 12:04 · https://www.provervozidlo.cz/vozidlo/6358528

Semafor rizik

červená

Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.

  • Červenáz registru Vozidlo je vyřazeno z provozuVozidlo je v registru vedeno jako vyřazené z provozu a nesmí jezdit po silnicích. Důvod v registru: Na žádost vlastníka.
  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 3 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 1,8 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 13 dnů (26. 11. 2019 až 9. 12. 2019). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 1982. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
TATRA
Model
.
Typ
TATRA 815 S3 26208 6X6.2 / T 815
Rok výroby
1982
Datum 1. registrace
1. 1. 1982
Datum 1. registrace v ČR
1. 1. 1982
Barva
ŽLUTÁ-ZÁKLADNÍ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
15825 cm³
Výkon
208 kW
Kategorie
N3G – Nákladní automobil terénní
Stav v registru
vyřazené z provozu

Aktuálně v registru

Stav tachometru
64 950 km
při prohlídce 21. 11. 2019
3
Vlastníků v registru
"ROISS", spol. s r.o.
od 9. 12. 2019

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
1. 1. 1982 První registrace Registr silničních vozidel
15. 6. 2006 Nový vlastník a provozovatel Roxit Česko s.r.o. (IČO 49452011) Registr silničních vozidel
26. 11. 2019 Nový vlastník a provozovatel PV CAR-CZ s.r.o. (IČO 02353491) Registr silničních vozidel
9. 12. 2019 Nový vlastník a provozovatel "ROISS", spol. s r.o. (IČO 49451456) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

20 00040 00060 00080 000 20102012201420162018 2. 2. 2009: 25 444 km10. 2. 2009: 25 466 km25. 2. 2010: 30 556 km8. 3. 2011: 35 000 km2. 2. 2012: 39 486 km18. 3. 2013: 43 323 km5. 3. 2014: 49 163 km5. 3. 2014: 49 176 km18. 3. 2015: 53 451 km28. 4. 2016: 57 403 km21. 11. 2019: 64 950 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
21. 11. 2019 Evidenční kontrola Soběslav (č. 3323) 64 950 km dočasně způsobilé 1 lehká, 1 vážná
28. 4. 2016 Pravidelná STK Jihočeský kraj (č. 3317) 57 403 km způsobilé 8 lehké 28. 4. 2017
18. 3. 2015 Pravidelná STK Jihočeský kraj (č. 3317) 53 451 km způsobilé 5 lehké 18. 3. 2016
5. 3. 2014 Opakovaná STK Jihočeský kraj (č. 3317) 49 176 km způsobilé 9 lehké 5. 3. 2015
5. 3. 2014 Pravidelná STK Jihočeský kraj (č. 3317) 49 163 km nezpůsobilé 9 lehké, 1 nebezpečná 5. 3. 2014
18. 3. 2013 Pravidelná STK Jihočeský kraj (č. 3317) 43 323 km způsobilé 7 lehké 18. 3. 2014
2. 2. 2012 Pravidelná STK Jihočeský kraj (č. 3317) 39 486 km nezpůsobilé 8 lehké, 1 nebezpečná 2. 2. 2012
2. 2. 2012 Opakovaná STK Jihočeský kraj (č. 3317) – způsobilé 8 lehké 2. 2. 2013
8. 3. 2011 Pravidelná STK Jihočeský kraj (č. 3317) 35 000 km způsobilé 5 lehké 8. 3. 2012
25. 2. 2010 Pravidelná STK Jihočeský kraj (č. 3317) 30 556 km způsobilé 6 lehké 25. 2. 2011
10. 2. 2009 Opakovaná STK Jihočeský kraj (č. 3317) 25 466 km způsobilé 7 lehké 2. 2. 2010
2. 2. 2009 Pravidelná STK Jihočeský kraj (č. 3317) 25 444 km nezpůsobilé 7 lehké, 1 vážná, 4 nebezpečné 2. 2. 2009

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
  2. Evidenční kontrola výsledek: výsledek nezjištěn · platnost do 6. 6. 2006 · stanice: CHLUMANY 100, 38422, CHLUMANY
  3. Nový vlastník a provozovatel Roxit Česko s.r.o. (IČO 49452011)
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: nezpůsobilé k provozu · platnost do 2. 2. 2009 · stanice: CHLUMANY 100, 38422, CHLUMANY · protokol CZ-3317-09-02-0002
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 2. 2010 · stanice: CHLUMANY 100, 38422, CHLUMANY · protokol CZ-3317-09-02-0042
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 2. 2011 · stanice: CHLUMANY 100, 38422, CHLUMANY · protokol CZ-3317-10-02-0101
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 3. 2012 · stanice: CHLUMANY 100, 38422, CHLUMANY · protokol CZ-3317-11-03-0031
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 2. 2013 · stanice: CHLUMANY 100, 38422, CHLUMANY
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 2. 2013 · stanice: CHLUMANY 100, 38422, CHLUMANY · protokol CZ-3317-12-02-0015
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: nezpůsobilé k provozu · platnost do 2. 2. 2012 · stanice: CHLUMANY 100, 38422, CHLUMANY · protokol CZ-3317-12-02-0013
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 3. 2014 · stanice: CHLUMANY 100, 38422, CHLUMANY · protokol CZ-3317-13-03-0071
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 3. 2014 · stanice: CHLUMANY 100, 38422, CHLUMANY
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: nezpůsobilé k provozu · platnost do 5. 3. 2014 · stanice: CHLUMANY 100, 38422, CHLUMANY · protokol CZ-3317-14-03-0016
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: nezpůsobilé k provozu · platnost do 5. 3. 2014 · stanice: CHLUMANY 100, 38422, CHLUMANY
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 3. 2015 · stanice: CHLUMANY 100, 38422, CHLUMANY
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 3. 2015 · stanice: CHLUMANY 100, 38422, CHLUMANY · protokol CZ-3317-14-03-0021
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 3. 2016 · stanice: CHLUMANY 100, 38422, CHLUMANY · protokol CZ-3317-15-03-0106
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 3. 2016 · stanice: CHLUMANY 100, 38422, CHLUMANY
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 4. 2017 · stanice: CHLUMANY 100, 38422, CHLUMANY · protokol CZ-3317-16-04-0173
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 4. 2017 · stanice: CHLUMANY 100, 38422, CHLUMANY
  13. Evidenční kontrola výsledek: dočasně nezpůsobilé k provozu · platnost do 21. 11. 2019 · stanice: Nová 514/II, 39201, Soběslav · protokol CZ-3323-19-11-0710
  14. Nový vlastník a provozovatel PV CAR-CZ s.r.o. (IČO 02353491)
  15. Nový vlastník a provozovatel "ROISS", spol. s r.o. (IČO 49451456)
    Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  16. Konec vyřazení z provozu PROSTĚJOV
    Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 3 (TATRA . 1982 v ČR obvykle 1,8, medián 2)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 0 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 91,1 %

Srovnáváme s 45 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených).

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK a při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • ZÁVĚS

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (64)

Identifikace

Tovární značka
TATRA
Obchodní označení
.
Typ
TATRA 815 S3 26208 6X6.2 / T 815
Varianta
S3
Typ kód
T 815
VIN
13316106
PČV
6358528
Druh vozidla
Nákladní automobil terénní
Druh vozidla 2. ř.
SKÚTR
Kategorie vozidla
N3G
Výrobce vozidla
TATRA, N.P., KOPŘIVNICE, ČSSR
Rok výroby
1982
Datum 1. registrace
1. 1. 1982
Datum 1. registrace v ČR
1. 1. 1982
Druh (typ)
SKLÁPĚČ TŘÍSTRANNÝ
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
TATRA, N.P., KOPŘIVNICE, ČSSR
Typ motoru
T 3 - 929.11
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
208 / 2200
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
15825
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
3/ -3
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90
Poměr Výkon/Hmotnost [kW.kg⁻¹]
0

Emise a spotřeba

CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
/ /
Spotřeba předpis
ČSN 32.5
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
0 / 0 / 0
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
0/ 0
Za jízdy
0

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
6980/ 2500/ 3155
Rozvor [mm]
3550 + 1320
Rozchod [mm]
/ / /
Provozní hmotnost
11300
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
22000/ 22000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
6000/ 6000
8000/ 8000
8000/ 8000
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
18000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
40000/ 40000
Ložná délka
4310
Ložná šířka
2305
Zatížení střechy
0
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
11.0 R - 20 NR 23 16 PR/ 8.0 - 20 - 172/335 - 10/2
11.0 R - 20 NR 23 16 PR/ 8.0 - 20 - 172/335 - 10/2
11.0 R - 20 NR 23 16 PR/ 8.0 - 20 - 172/335 - 10/2
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
TATRA, N.P., KOPŘIVNICE, ČSSR
Výrobní číslo karoserie
13316106
Barva
ŽLUTÁ-ZÁKLADNÍ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
TAŽNÝ HÁK 30 ČSN
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ano
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
VYŘAZENO Z PROVOZU
ZTP
1417-001-86
Číslo TP
UG090940
Číslo ORV
UAX815813
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Doplňkový text na TP
ŮTAŽNÝ KÁK 30 ČSN

Další ověření (externí odkazy)