TATRA 148 AD 020 ČKD
- 1979
- ŽLUTÁ
- motorová nafta (NM)
- 12667 cm³
- 157 kW ≈ 213 k
VIN97508
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 21:03 · https://www.provervozidlo.cz/vozidlo/6473249
Semafor rizik
Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.
- Červenáz registru Technická kontrola (STK) je propadláPoslední platná pravidelná prohlídka v registru skončila 12. 2. 2021 (posuzujeme ke dni údajů z registru, novější prohlídka se mohla do registru dostat až později). Vozidlo bez platné STK nesmí jezdit po silnicích.
- Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru 2× nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
- Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 1979. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
- Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- TATRA 148 AD 020 ČKD
- Typ
- TATRA 148 AD 020 ČKD /
- Rok výroby
- 1979
- Datum 1. registrace
- 1. 1. 1979
- Datum 1. registrace v ČR
- 1. 1. 1979
- Barva
- ŽLUTÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 12667 cm³
- Výkon
- 157 kW
- Kategorie
- SS – PRACOVNÍ STROJ SAMOJÍZDNÝ
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: Strojírny Prachovice s.r.o. (IČO 60110457) od 27. 6. 1994
- Provozovatel: Strojírny Prachovice s.r.o. (IČO 60110457) od 27. 6. 1994
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 1. 1. 1979 | První registrace | Registr silničních vozidel | |
| 20. 12. 1979 | Nový provozovatel | CEMEX Cement, s.r.o. (IČO 15052320) | Registr silničních vozidel |
| 27. 6. 1994 | Nový vlastník a provozovatel | Strojírny Prachovice s.r.o. (IČO 60110457) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 11. 3. 2020 | Před schvál. tech. způsob. vozidla | Pardubice (č. 3610) | 54 600 km | způsobilé | 6 lehkých
| |
| 12. 2. 2020 | Pravidelná STK + měření emisí | Pardubice (č. 3610) | 53 874 km | způsobilé | 11 lehkých
| 12. 2. 2021 |
| 9. 1. 2019 | Pravidelná STK | Pardubice (č. 3610) | 5 216 km | způsobilé | 10 lehkých
| 9. 1. 2020 |
| 9. 1. 2019 | Měření emisí | Pardubice (č. 560613) | 52 165 km | způsobilé | 1 lehká
| 9. 1. 2020 |
| 12. 10. 2018 | Pravidelná STK | Trutnov (č. 3601) | – | způsobilé | bez závad | 12. 10. 2022 |
| 4. 7. 2018 | Evidenční kontrola | Nové Veselí (č. 3733) | – | způsobilé | bez závad | |
| 11. 1. 2018 | Pravidelná STK + měření emisí | Pardubický kraj (č. 3610) | 5 076 km | způsobilé | 9 lehkých
| 11. 1. 2019 |
| 12. 1. 2017 | Pravidelná STK | Pardubický kraj (č. 3610) | 4 924 km nižší než dříve | způsobilé | 15 lehkých
| 12. 1. 2018 |
| 12. 1. 2016 | Pravidelná STK | Pardubický kraj (č. 3610) | 47 731 km | způsobilé | 10 lehkých
| 12. 1. 2017 |
| 29. 1. 2015 | Pravidelná STK | Pardubický kraj (č. 3610) | 46 600 km | způsobilé | 9 lehkých
| 29. 1. 2016 |
| 31. 1. 2014 | Pravidelná STK | Pardubický kraj (č. 3610) | 4 525 km | způsobilé | 11 lehkých
| 31. 1. 2015 |
| 1. 2. 2013 | Pravidelná STK | Pardubický kraj (č. 3610) | 4 363 km | způsobilé | 5 lehkých
| 1. 2. 2014 |
| 7. 2. 2012 | Pravidelná STK | Pardubický kraj (č. 3610) | 4 147 km | způsobilé | 7 lehkých
| 7. 2. 2013 |
| 8. 2. 2011 | Pravidelná STK | Pardubický kraj (č. 3610) | 3 910 km nižší než dříve | způsobilé | 6 lehkých
| 8. 2. 2012 |
| 10. 2. 2010 | Pravidelná STK | Pardubický kraj (č. 3610) | 38 369 km | způsobilé | 5 lehkých
| 10. 2. 2011 |
| 26. 2. 2009 | Pravidelná STK | Pardubický kraj (č. 3610) | 37 369 km | způsobilé | 5 lehkých
| 26. 2. 2010 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)
-
Nový provozovatel CEMEX Cement, s.r.o. (IČO 15052320)
-
Nový vlastník a provozovatel Strojírny Prachovice s.r.o. (IČO 60110457)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 2. 2010 · stanice: HRADIŠŤSKÁ 551, 53353, PARDUBICE, POLABINY · protokol CZ-3610-09-02-1053
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 2. 2011 · stanice: HRADIŠŤSKÁ 551, 53353, PARDUBICE, POLABINY · protokol CZ-3610-10-02-0370
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 2. 2012 · stanice: HRADIŠŤSKÁ 551, 53353, PARDUBICE, POLABINY · protokol CZ-3610-11-02-0254
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 2. 2013 · stanice: HRADIŠŤSKÁ 551, 53353, PARDUBICE, POLABINYPravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 2. 2013 · stanice: HRADIŠŤSKÁ 551, 53353, PARDUBICE, POLABINY · protokol CZ-3610-12-02-0206
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 2. 2014 · stanice: HRADIŠŤSKÁ 551, 53353, PARDUBICE, POLABINY · protokol CZ-3610-13-02-0035Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 2. 2014 · stanice: HRADIŠŤSKÁ 551, 53353, PARDUBICE, POLABINY
-
Vyřazení z provozu CHRUDIM
-
Konec vyřazení z provozu CHRUDIM
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 31. 1. 2015 · stanice: HRADIŠŤSKÁ 551, 53353, PARDUBICE, POLABINYPravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 31. 1. 2015 · stanice: HRADIŠŤSKÁ 551, 53353, PARDUBICE, POLABINY · protokol CZ-3610-14-01-1071
-
Vyřazení z provozu CHRUDIM
-
Konec vyřazení z provozu CHRUDIM
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 1. 2016 · stanice: HRADIŠŤSKÁ 551, 53353, PARDUBICE, POLABINY · protokol CZ-3610-15-01-1354Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 1. 2016 · stanice: HRADIŠŤSKÁ 551, 53353, PARDUBICE, POLABINY
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu CHRUDIM
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 1. 2017 · stanice: HRADIŠŤSKÁ 551, 53353, PARDUBICE, POLABINY · protokol CZ-3610-16-01-0377Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 1. 2017 · stanice: HRADIŠŤSKÁ 551, 53353, PARDUBICE, POLABINY
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu CHRUDIM
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 1. 2018 · stanice: HRADIŠŤSKÁ 551, 53353, PARDUBICE, POLABINY · protokol CZ-3610-17-01-0489
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu CHRUDIM
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 1. 2019 · stanice: HRADIŠŤSKÁ 551, 53353, PARDUBICE, POLABINY · protokol CZ-3610-18-01-0439
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu CHRUDIM
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu CHRUDIM
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 1. 2020 · stanice: HRADIŠŤSKÁ 551, 53353, PARDUBICE, POLABINY · protokol CZ-3610-19-01-0344
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu CHRUDIM
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu CHRUDIM
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 2. 2021 · stanice: HRADIŠŤSKÁ 551, 53353, PARDUBICE, POLABINY · protokol CZ-3610-20-02-0480
-
Prohlídka před schválením technické způsobilosti výsledek: způsobilé k provozu · stanice: HRADIŠŤSKÁ 551, 53353, PARDUBICE, POLABINY · protokol CZ-3610-20-03-0475
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (vyřazení)
Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.
Porovnání s průměrem
Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (51)
Identifikace
- Tovární značka
- TATRA 148 AD 020 ČKD
- Typ
- TATRA 148 AD 020 ČKD /
- VIN
- 97508
- PČV
- 6473249
- Druh vozidla
- PRACOVNÍ STROJ SAMOJÍZDNÝ
- Druh vozidla 2. ř.
- MOBILNÍ JEŘÁB
- Kategorie vozidla
- SS
- Výrobce vozidla
- TATRA N.P. , KOPŘIVNICE
- Rok výroby
- 1979
- Datum 1. registrace
- 1. 1. 1979
- Datum 1. registrace v ČR
- 1. 1. 1979
- Druh (typ)
- AUTOJEŘÁB
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Typ motoru
- T 2-928-1E
- Číslo motoru
- T2-928-1E-145-816T
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 157 / 2000
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 12667
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 3/ -3
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 65
Emise a spotřeba
- Spotřeba předpis
- 29.1
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 9500/ 2500/ 3360
- Rozvor [mm]
- 4260 + 1320
- Provozní hmotnost
- 22600
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 22760/ 22760
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 5500/ 5500
8630/ 8630
8630/ 8630
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 0/ 0
- Zatížení střechy
- 0
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 11,00-EHD SUPER/ 8.00-20
11,00-EHD SUPER [2]/ 8.00-20
11,00-EHD SUPER [2]/ 8.00-20
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- ČKD PRAHA ŠVERMOVÝ ZÁVOD SLANÝ
- Výrobní číslo karoserie
- 97508
- Barva
- ŽLUTÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 3 / 3 / 0
- ABS
- ne
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ano
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 1213-083-83
- Číslo TP
- UJ189975
- Číslo ORV
- ZAA222679
- Druh RZ
- STD. ZVLÁŠTNÍ
- Varianta RZ
- 155
- Doplňkový text na TP
- EMVO-DV-2011/1124 DO 29.12.2012 O EMVO-DV-2008/383 PLATÍ DO 29.10.2009 EMVO-DV-2009/466 PLATÍ DO 30.3.2010 EMVO-DV-2010/120 PLATÍ DO 17.02.2011 emvo-dv-2012/322/ DO 30.3.2013 dočasně vyřazeno emvo-dv-235/2013, dočasně vyřazeno z provoz emvo-dv-181/2014*RZ VYŘAZENY POD Č.J. EMVO-VYŘAZENY -2015/145*VYŘAZENO POD Č.J. EMVO-VYŘAZENÍ-2019/80
- Další záznamy
- BRZDY DRUH:
1.PROVOZNÍ - VZDUCHOVÁ, 2.NOUZOVÁ - MECHNANICKÁ, 3.PARKOVACÍ - MECHANICKÁ, 4.ZPOMALOVACÍ
Povolené vyjímky :
§15, §16, §23, §25, §26, §32, §35, §56, §61, §61, §14.
v.č. podvozku 97508
v.č.motoru:T2-928-1E-145-816
Dne 12.3.2020 provedena přestavba povolená MěÚ Chrudim na
PRACOVNÍ STROJ SAMOJÍZNÝ-MOBILNÍ JEŘÁB, KAT. SS
Vozidlo nelze použít jako tažné s vyjímkou tažení zařízení nutné k činnosti.
Vozidlo po přestavbě nepodléhá pravidelným technickým prohlídkám.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: 97508
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.