TATRA 148
- 1978
- ORANŽOVÁ
- motorová nafta (NM)
- 12667 cm³
- 157 kW ≈ 213 k
VIN51628
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 11:39 · https://www.provervozidlo.cz/vozidlo/660459
Semafor rizik
Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.
- Červenáz registru Technická kontrola (STK) je propadláPoslední platná pravidelná prohlídka v registru skončila 4. 5. 2021 (posuzujeme ke dni údajů z registru, novější prohlídka se mohla do registru dostat až později). Vozidlo bez platné STK nesmí jezdit po silnicích.
- Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru 2× nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
- Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 1978. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
- Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- TATRA
- Model
- 148
- Typ
- TATRA 148 P 18 RŽ 7 SSAZ / P 18 RŽ 7 SSAZ
- Rok výroby
- 1978
- Datum 1. registrace
- 1. 1. 1978
- Datum 1. registrace v ČR
- 1. 1. 1978
- Barva
- ORANŽOVÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 12667 cm³
- Výkon
- 157 kW
- Kategorie
- SS – PRACOVNÍ STROJ SAMOJÍZDNÝ
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: LTM Krkonoše, s.r.o. (IČO 28829689) od 16. 4. 2012
- Provozovatel: LTM Krkonoše, s.r.o. (IČO 28829689) od 16. 4. 2012
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 1. 1. 1978 | První registrace | Registr silničních vozidel | |
| 9. 8. 1990 | Nový provozovatel | Lesy České republiky, s.p. (IČO 42196451) | Registr silničních vozidel |
| 13. 10. 1992 | Nový provozovatel | L T M Vrchlabí, spol. s r.o. v likvidaci (IČO 45535388) | Registr silničních vozidel |
| 16. 4. 2012 | Nový vlastník a provozovatel | LTM Krkonoše, s.r.o. (IČO 28829689) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 12. 9. 2023 | Před registrací | Roztoky (č. 3231) | – | způsobilé | 6 lehkých
| 12. 9. 2027 |
| 8. 9. 2023 | Měření emisí | Roztoky (č. 421027) | 5 008 km nižší než dříve | způsobilé | bez závad | 8. 9. 2027 |
| 4. 5. 2020 | Pravidelná STK | Jičín (č. 3615) | 14 796 km | způsobilé | 10 lehkých
| 4. 5. 2021 |
| 4. 5. 2020 | Měření emisí | Vrchlabí (č. 561012) | 4 756 km nižší než dříve | způsobilé | bez závad | 4. 5. 2021 |
| 3. 5. 2019 | Pravidelná STK | Jičín (č. 3615) | 12 730 km | způsobilé | 10 lehkých
| 3. 5. 2020 |
| 25. 1. 2013 | Evidenční kontrola | Pardubický kraj (č. 3610) | – | způsobilé | bez závad | |
| 4. 4. 2012 | Pravidelná STK | Pardubický kraj (č. 3622) | – | způsobilé | 7 lehkých
| 4. 4. 2013 |
| 25. 6. 2010 | Pravidelná STK | Pardubický kraj (č. 3622) | – | způsobilé | 8 lehkých
| 25. 6. 2011 |
| 25. 5. 2009 | Pravidelná STK | Pardubický kraj (č. 3622) | – | způsobilé | 4 lehké
| 25. 5. 2010 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)
-
Nový provozovatel Lesy České republiky, s.p. (IČO 42196451)
-
Nový provozovatel L T M Vrchlabí, spol. s r.o. v likvidaci (IČO 45535388)
-
Nový vlastník a provozovatel LTM Krkonoše, s.r.o. (IČO 28829689)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 5. 2013 · stanice: BEZRUČOVA 905, 55203, ČESKÁ SKALICE
-
Vyřazení z provozu TRUTNOV
-
Konec vyřazení z provozu TRUTNOV
-
Vyřazení z provozu TRUTNOV
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 5. 2015 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1256, 50601, JIČÍNKonec vyřazení z provozu TRUTNOV
-
Vyřazení z provozu TRUTNOV
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 4. 2016 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1256, 50601, JIČÍNKonec vyřazení z provozu TRUTNOV
-
Vyřazení z provozu TRUTNOV
-
Konec vyřazení z provozu TRUTNOV
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 4. 2017 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1256, 50601, JIČÍN
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu TRUTNOV
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 5. 2018 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1256, 50601, JIČÍN · protokol CZ-3615-17-05-0092
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu TRUTNOV
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 5. 2019 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1256, 50601, JIČÍN · protokol CZ-3615-18-05-0023
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu TRUTNOV
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 5. 2020 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1256, 50601, JIČÍN · protokol CZ-3615-19-05-0032
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu TRUTNOV
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 5. 2021 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1256, 50601, JIČÍN · protokol CZ-3615-20-05-0002
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (vyřazení)
Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.
Záznamy bez uvedeného data
- Nový provozovatel – HRADEC KRÁLOVÉ
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 1 (TATRA 148 1978 v ČR obvykle 1,1, medián 1)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 0 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 68,6 %
Srovnáváme s 1 581 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu TATRA 148
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (50)
Identifikace
- Tovární značka
- TATRA
- Obchodní označení
- 148
- Typ
- TATRA 148 P 18 RŽ 7 SSAZ / P 18 RŽ 7 SSAZ
- Typ kód
- P 18 RŽ 7 SSAZ
- VIN
- 51628
- PČV
- 660459
- Druh vozidla
- PRACOVNÍ STROJ SAMOJÍZDNÝ
- Druh vozidla 2. ř.
- MOBILNÍ POKLADAČ ŽIVIČNÝCH KALŮ
- Kategorie vozidla
- SS
- Výrobce vozidla
- TATRA N.P., KOPŘIVNICE
- Rok výroby
- 1978
- Datum 1. registrace
- 1. 1. 1978
- Datum 1. registrace v ČR
- 1. 1. 1978
- Druh (typ)
- MOBILNÍ POKLADAČ ŽIVIČNÝCH KALŮ
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- TATRA N.P., KOPŘIVNICE
- Typ motoru
- T 2-928-1E
- Číslo motoru
- 5/225735
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 157 / 2000
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 12667
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 3/ -3
- Hydropohon
- ne
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 75
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 9600/ 2500/ 3100
- Rozvor [mm]
- 4260+1320
- Provozní hmotnost
- 13570
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 20730/ 20730
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 4 930/ 4 930
7 900/ 7 900
7 900/ 7 900
/ - Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 11.00-20 EHD SUPER/ 8.00-20
11.00-20 EHD SUPER [2]/ 8.00-20
11.00-20 EHD SUPER [2]/ 8.00-20
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- SSAZ N.P., NOVÁ PAKA
- Barva
- ORANŽOVÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 3 / 3 / 0
- ABS
- ne
- ASR
- ne
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ne
- Brzdy parkovací
- ano
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- Číslo TP
- ZA161279
- Číslo ORV
- ZAB102029
- Druh RZ
- STD. ZVLÁŠTNÍ
- Varianta RZ
- 151
- Doplňkový text na TP
- vyř.č. 755/18, 729/19, Dne 12.01.2021 proveden zápis změn po přestavbě dle Rozhodnutí: NB-D/21092/2020/Baz/27.
- Další záznamy
- Dne 12.01.2021 proveden zápis změn po přestavbě dle Rozhodnutí: NB-D/21092/2020/Baz/27.
Kategorie SS jsou samojízdné pracovní stroje konstrukčně určené pro vykonávání určitých
pracovních činností a nejsou zpravidla určené pro přepravu nákladu. Za pracovním strojem
není možné zapojovat žádné přípojné vozidlo.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: 51628
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.