TATRA T 148 P
- 1977
- ŽLUTÁ
- motorová nafta (NM)
- 12667 cm³
- 157 kW ≈ 213 k
VIN1/3-T-579
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 22:05 · https://www.provervozidlo.cz/vozidlo/7008665
Semafor rizik
V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.
- Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 1977. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
- Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- TATRA
- Model
- TATRA T 148 P
- Typ
- TATRA T 148 P / TATRA T 148 P
- Rok výroby
- 1977
- Datum 1. registrace
- 1. 1. 1977
- Datum 1. registrace v ČR
- 1. 1. 1977
- Barva
- ŽLUTÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 12667 cm³
- Výkon
- 157 kW
- Kategorie
- N2 – VOZIDLO ZVLÁŠTNÍHO URČENÍ
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: Agro Sedlice, a.s. (IČO 25176943) od 13. 6. 2013
- Provozovatel: Agro Sedlice, a.s. (IČO 25176943) od 13. 6. 2013
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 1. 1. 1977 | První registrace | Registr silničních vozidel | |
| 21. 9. 1977 | Nový provozovatel | CHEMLIT, státní podnik (IČO 00011959) | Registr silničních vozidel |
| 6. 9. 1994 | Nový provozovatel | CHEMOPETROL CHEMBUILD s.r.o. (IČO 61327298) | Registr silničních vozidel |
| 24. 2. 1999 | Nový vlastník a provozovatel | ALVIAN MOST s.r.o. (IČO 25047761) | Registr silničních vozidel |
| 5. 11. 2012 | Nový vlastník a provozovatel | Jaroslav Wertheim (IČO 10235213) | Registr silničních vozidel |
| 13. 6. 2013 | Nový vlastník a provozovatel | Agro Sedlice, a.s. (IČO 25176943) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 5. 3. 2026 | Pravidelná STK + měření emisí | Písek (č. 3318) | 8 721 km | způsobilé | 3 lehké
| 5. 3. 2027 |
| 5. 3. 2025 | Pravidelná STK + měření emisí | Písek (č. 3318) | 8 576 km | způsobilé | 3 lehké
| 5. 3. 2026 |
| 6. 3. 2024 | Pravidelná STK + měření emisí | Písek (č. 3318) | 8 463 km | způsobilé | 3 lehké
| 6. 3. 2025 |
| 10. 3. 2023 | Pravidelná STK + měření emisí | Písek (č. 3318) | 8 403 km | způsobilé | 4 lehké
| 10. 3. 2024 |
| 15. 3. 2022 | Pravidelná STK + měření emisí | Písek (č. 3318) | 8 318 km | způsobilé | 4 lehké
| 15. 3. 2023 |
| 15. 10. 2020 | Pravidelná STK | Písek (č. 3318) | 8 231 km | způsobilé | 4 lehké
| 15. 10. 2021 |
| 15. 10. 2020 | Měření emisí | Písek (č. 430519) | 82 316 km | způsobilé | bez závad | 15. 10. 2021 |
| 2. 10. 2019 | Pravidelná STK + měření emisí | Písek (č. 3318) | 8 231 km | způsobilé | 6 lehkých
| 2. 10. 2020 |
| 2. 10. 2018 | Pravidelná STK + měření emisí | Písek (č. 3318) | 8 231 km | způsobilé | 9 lehkých
| 2. 10. 2019 |
| 6. 10. 2017 | Pravidelná STK | Jihočeský kraj (č. 3318) | 8 086 km | způsobilé | 6 lehkých
| 6. 10. 2018 |
| 19. 9. 2016 | Pravidelná STK | Jihočeský kraj (č. 3318) | 7 595 km | způsobilé | 5 lehkých
| 19. 9. 2017 |
| 26. 8. 2015 | Pravidelná STK | Jihočeský kraj (č. 3318) | 7 090 km | způsobilé | 6 lehkých
| 26. 8. 2016 |
| 7. 3. 2013 | Evidenční kontrola | Jihočeský kraj (č. 3318) | 6 410 km | způsobilé | bez závad | |
| 3. 8. 2012 | Opakovaná STK | Ústecký kraj (č. 3521) | 5 540 km | způsobilé | 6 lehkých
| 1. 8. 2013 |
| 1. 8. 2012 | Pravidelná STK | Ústecký kraj (č. 3521) | 5 300 km | dočasně způsobilé | 6 lehkých, 2 vážné
| 31. 8. 2012 |
| 11. 8. 2011 | Pravidelná STK | Ústecký kraj (č. 3521) | 3 267 km | způsobilé | 7 lehkých
| 11. 8. 2012 |
| 1. 4. 2011 | Opakovaná STK | Ústecký kraj (č. 3521) | 3 150 km | způsobilé | 8 lehkých
| 17. 9. 2011 |
| 23. 3. 2011 | Opakovaná STK | Ústecký kraj (č. 3521) | 3 150 km | nezpůsobilé | 8 lehkých, 2 vážné, 1 nebezpečná
| 23. 3. 2011 |
| 7. 3. 2011 | Opakovaná STK | Ústecký kraj (č. 3521) | 3 100 km | nezpůsobilé | 8 lehkých, 2 vážné, 3 nebezpečné
| 1. 1. 1900 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)
-
Nový provozovatel CHEMLIT, státní podnik (IČO 00011959)
-
Nový provozovatel CHEMOPETROL CHEMBUILD s.r.o. (IČO 61327298)
-
Nový vlastník a provozovatel ALVIAN MOST s.r.o. (IČO 25047761)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 8. 2012 · stanice: Spořice 480, 43101, Spořice
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 31. 8. 2012 · stanice: Spořice 480, 43101, Spořice
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 8. 2013 · stanice: Spořice 480, 43101, Spořice
-
Nový vlastník a provozovatel Jaroslav Wertheim (IČO 10235213)
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK
-
Nový vlastník a provozovatel Agro Sedlice, a.s. (IČO 25176943)Vyřazení z provozu BLATNÁ
-
Konec vyřazení z provozu BLATNÁVyřazení z provozu BLATNÁ
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 8. 2016 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK
-
Konec vyřazení z provozu BLATNÁ
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 9. 2017 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 10. 2018 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK · protokol CZ-3318-17-10-0055
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 10. 2019 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK · protokol CZ-3318-18-60-0004
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 10. 2020 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK · protokol CZ-3318-19-10-0025
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 10. 2021 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK · protokol CZ-3318-20-10-0202
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 3. 2023 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK · protokol CZ-3318-22-03-0132
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 3. 2024 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK · protokol CZ-3318-23-03-0083
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 3. 2025 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK · protokol CZ-3318-24-03-0051
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 3. 2026 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK · protokol CZ-3318-25-03-0043
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 3. 2027 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK · protokol CZ-3318-26-03-0045
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (vyřazení)
Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.
Porovnání s průměrem
Počet vlastníků v registru: 3. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (60)
Identifikace
- Tovární značka
- TATRA
- Obchodní označení
- TATRA T 148 P
- Typ
- TATRA T 148 P / TATRA T 148 P
- Typ kód
- TATRA T 148 P
- VIN
- 1/3-T-579
- PČV
- 7008665
- Druh vozidla
- VOZIDLO ZVLÁŠTNÍHO URČENÍ
- Druh vozidla 2. ř.
- SF AUTOJEŘÁB
- Kategorie vozidla
- N2
- Výrobce vozidla
- TATRA, N.P., KOPŘIVNICE, ČR
- Rok výroby
- 1977
- Datum 1. registrace
- 1. 1. 1977
- Datum 1. registrace v ČR
- 1. 1. 1977
- Druh (typ)
- JEŘÁB
- Zařazení vozidla
- RSV
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- TATRA, N.P., KOPŘIVNICE, ČR
- Typ motoru
- T 2-928-1
- Číslo motoru
- 92950
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 157 / 2000
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 12667
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 3/ -3
- Hydropohon
- ne
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 60
Emise a spotřeba
- Stupeň plnění emisní úrovně
- Neuvedeno
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 0
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- 0 / 0 / 0
- Spotřeba při rychlosti [l.100 km⁻¹]
- 0 /
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 92/ 0
- Za jízdy
- 0
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 10000/ 2500/ 3300
- Rozvor [mm]
- 4260+1320
- Provozní hmotnost
- 23700
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 23860/ 23860
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 0/ 0
/
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 0/ 0
- Ložná délka
- 0
- Ložná šířka
- 0
- Zatížení střechy
- 0
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 11.00 - 20 eHD SUPER/ 8.00 - 20
11.00 - 20 eHD SUPER/
/
/ 8.00 - 20
Karoserie a výbava
- Barva
- ŽLUTÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 3 / 3 / 0
- ABS
- ne
- ASR
- ne
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ne
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ano
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 1211-1/81-81
- Číslo ORV
- UBI000778
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Doplňkový text na TP
- 13.6.2013 depozit č. 105/2013.
- Další záznamy
- POVOLENÉ TRVALÉ VÝJIMKY Z USTANOVENÍ VYHL.Č.90/75 SB.
§13 - OSTRÉ HRANY NA POVRCHU KAROSERIE
§16 - NENÍ ZÁTĚŽOVÁ REGULACE
§15 - NEJSOU SPOJOVACÍ HLAVICE TYPU EHK, - ODOLNOST ZÁSOB. ENERGIE PROTI
VNITŘNÍ KOROZI NESPŇUJE ZCELA POŽADAVKY
§23 - VÝKON MOTORU PRO SOUPRAVU JE POUZE 5.32 K/T
§24 - SÍLA NA VOLANTĚ BEZ POSILOVAČE JE 89KG
§26 - NEJSOU SPLNĚNY VŠECHNY POŽADAVKY NA VÝHLED
§32 - NEJSOU SPLNĚNY VŠECHNY POŽADAVKY NA PRAC. PROSTOR ŘIDIČE
§34 - SVĚTLÁ ŠÍŘKA DVEŘÍ JE POUZE 680MM
§35 - VÝŠKA NÁSTUPNÍHO SCHŮDKU JE 600MM
§56 - STĚRAČE JSOU JEDNORYCHLOSTNÍ
§62 - ZÁVĚS PRO PŘÍVĚS JE NESAMOČINNÝ
§25 - JE ZTŽENÁ ČITELNOST KONTR.PŘÍSTROJŮ
§26 - ZPĚTNÁ ZRCÁTKA NESPLŇUJÍ ODRAZIVOST
§58 - ČELNÍ SKLO BEZ SCHVALOVACÍ ZNAČKY
§61 - NENÍ PŘEDEPSANÉ ZAJIŠTĚJÍ PROTI ZNĚUŽITÍ VOZIDLA
§23 - NENÍ ZAJIŠTĚNA STARTOVATELNOST PŘI -13C
§16 - NANÍ VAZBA NOUZOVÉ BRZDY NA PŘÍVĚS, NENÍ VAZBA MOTOROVÉ BRZDY NA PŘÍVĚS §18 - NENÍ P
ÚČINEK NOUZOVÉ BRDY SOUPRAVY
VOZIDLO POSTAVENÉ NA TOMTO STROJOVÉM SPODKU PODLÉHÁ SAMOSTATNÉMU SCHVÁLENÍ
TECHNICKÉ ZPŮSOBILOSTI, COŽ SI FINALISTA MUSÍ VYŽÁDAT U MV, POPŘ. U PŘÍSLUŠNÉHO MĚÚ
§56 - NENÍ OSTŘIKOVAČ S MOTORICKÝM POHONEM, §79 - PROVEDENÍ VÝROBNÍCH ŠTÍTKŮ
A VÝROBNÍCH ČÍSEL.
PRO VOZIDLA DÁLE PLATÍ VÝJIMKA Z USTANOVENÍ §15 - NENÍ VABYVENOST KONTROLNÍMI PŘÍPOJKAMI
CELKOVÁ HMOTA JE 23 860KG, TLAK ZADNÍCH NÁPRAV JE 2X 9 050KP, TYTO HODNOTY
JSOU NEPŘEKROČITELNÉ. DRŽITEL VOZIDLA VZHLEDEM K VÝŠE UVEDENÉ RÁMCOVÉ VÝJIMCE MUSÍ ŽÁDAT O
ÚŘADU O STANOVENÍ PŘEPRAVNÍ TRASY.
POVOLENA VÝSTRAŽNÁ SVĚTLA ORANŽOVÉ BARVY.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: 1/3-T-579
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.