TATRA 815 S3 26208 6X6.2

  • 1984
  • MODRÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 15825 cm³
  • 208 kW ≈ 283 k

VIN13317-106

Stav registru k 1. 10. 2026

Přehled pro inzerát Jak to vložit do inzerátu

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 6:25 · https://www.provervozidlo.cz/vozidlo/7717005

Semafor rizik

červená

Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.

  • Červenáz registru Vozidlo je vyřazeno z provozuVozidlo je v registru vedeno jako vyřazené z provozu a nesmí jezdit po silnicích. Důvod v registru: Na žádost vlastníka.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 1984. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
TATRA
Model
TATRA 815 S3 26208 6X6.2
Typ
TATRA 815 S3 26208 6X6.2 /
Rok výroby
1984
Datum 1. registrace
10. 5. 1984
Datum 1. registrace v ČR
10. 5. 1984
Barva
MODRÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
15825 cm³
Výkon
208 kW
Kategorie
N3 – Nákladní automobil terénní sklápěcí
Stav v registru
vyřazené z provozu

Aktuálně v registru

Stav tachometru
113 591 km
při prohlídce 11. 11. 2025
1
Vlastník v registru
Jiří Vajďák
od 25. 9. 2006

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
10. 5. 1984 První registrace Královopolská strojírna Brno, státní podnik - v likvidaci (IČO 00008613) Registr silničních vozidel
23. 10. 1991 Nový provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
16. 6. 2004 Nový provozovatel ADS FRANTIŠEK KUNDRAT,HORNÍ PLANÁ 35, OKR.CESKÝ KRUMLOV Registr silničních vozidel
25. 6. 2004 Nový provozovatel František Kundrát (IČO 13505157) Registr silničních vozidel
6. 9. 2006 Nový provozovatel JIRÍ VAJDÁK TRNAVA 349 VIZOVICE Registr silničních vozidel
25. 9. 2006 Nový vlastník a provozovatel Jiří Vajďák (IČO 69742111) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

80 00090 000100 000110 000120 000 20242025 23. 10. 2023: 89 168 km25. 10. 2023: 89 287 km23. 10. 2024: 102 442 km30. 10. 2024: 102 521 km11. 11. 2024: 102 737 km10. 11. 2025: 113 591 km11. 11. 2025: 113 591 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
11. 11. 2025 Pravidelná STK Zlín (č. 3713) 113 591 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
11. 11. 2026
10. 11. 2025 Měření emisí Zlín (č. 570504) 113 591 km způsobilé bez závad 10. 11. 2026
11. 11. 2024 Opakovaná STK Zlín (č. 3713) 102 737 km způsobilé
8 lehkých
  • 0.1.3.1 Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost. lehká
  • 1.1.12.2.1 Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. lehká
  • 1.1.16.5.1 Některá prachovka brzdového válce / válečku je poškozená, ale plní svoji funkci. lehká
  • 2.1.1.5.1 Netěsnost převodky řízení. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 4.6.1.1.4 Použití zjevně nehomologovaného / neschváleného zdroje světla nebo nepovolená úprava zdroje světla. lehká
30. 10. 2025
30. 10. 2024 Pravidelná STK Zlín (č. 3713) 102 521 km dočasně způsobilé
8 lehkých, 9 vážných
  • 1.1.12.2.1 Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. lehká
  • 2.1.1.5.1 Netěsnost převodky řízení. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 0.1.3.1 Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost. lehká
  • 1.1.16.5.1 Některá prachovka brzdového válce / válečku je poškozená, ale plní svoji funkci. lehká
  • 4.6.1.1.4 Použití zjevně nehomologovaného / neschváleného zdroje světla nebo nepovolená úprava zdroje světla. lehká
  • 1.1.16.2.1 Slyšitelný únik vzduchu z brzdového válce. vážná
  • 1.1.16.4.1 Nadměrný zdvih pístu nebo membrány brzdového válce není v souladu s požadavky. vážná
  • 1.2.1.1.1 Nedostatečná brzdná síla na jednom nebo více kolech. vážná
  • 1.2.1.4 Nadměrná prodleva brzdného účinku na některém kole. vážná
  • 4.2.3.1.7 Intenzita vyzařovaného světla obrysové nebo denní svítilny zjevně neodpovídá požadavkům (je nízká / vysoká). vážná
  • 4.3.3.1.6 Intenzita vyzařovaného světla brzdové svítilny zjevně neodpovídá požadavkům (je nízká). vážná
  • 4.1.2.1.1 Výškové seřízení sklonu rozhraní potkávacího světlometu neodpovídá požadavkům. vážná
  • 2.1.3.1.1 V pohyblivém spoji pákového mechanismu řízení (např. kulový čep, kloub, pouzdro) je větší vůle než montážní. vážná
  • 5.1.3.1.1 V uložení kola větší vůle než provozní. vážná
29. 11. 2024
23. 10. 2024 Měření emisí Zlín (č. 570504) 102 442 km způsobilé bez závad 23. 10. 2025
25. 10. 2023 Pravidelná STK Zlín (č. 3713) 89 287 km způsobilé
10 lehkých
  • 1.1.12.2.1 Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. lehká
  • 1.1.16.5.1 Některá prachovka brzdového válce / válečku je poškozená, ale plní svoji funkci. lehká
  • 2.1.1.5.1 Netěsnost převodky řízení. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 4.1.2.1.3 Natočení obrazu rozhraní potkávacího světlometu chybné, ale nezpůsobuje oslnění. lehká
  • 4.6.2.3.2 Pro nepovinný (volitelný) zpětný světlomet použito světelné zařízení, určené pro jinou funkci osvětlení (např. dálkový, pracovní nebo mlhový světlomet). lehká
  • 4.8.1.1.2 Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
25. 10. 2024
23. 10. 2023 Měření emisí Želechovice nad Dřevnicí (č. 570522) 89 168 km způsobilé bez závad 23. 10. 2025

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
  2. Nový provozovatel fyzická osoba
  3. Nový provozovatel ADS FRANTIŠEK KUNDRAT,HORNÍ PLANÁ 35, OKR.CESKÝ KRUMLOV
  4. Nový provozovatel František Kundrát (IČO 13505157)
    Evidenční kontrola výsledek: výsledek nezjištěn · stanice: DOLNÍ TŘEBONÍN 195, 38201, DOLNÍ TŘEBONÍN
  5. Nový provozovatel JIRÍ VAJDÁK TRNAVA 349 VIZOVICE
  6. Nový vlastník a provozovatel Jiří Vajďák (IČO 69742111)
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 5. 2013 · stanice: TŘÍDA 3. KVĚTNA 850, 76302, ZLÍN, MALENOVICE
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 6. 2014 · stanice: TŘÍDA 3. KVĚTNA 850, 76302, ZLÍN, MALENOVICE
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 6. 2015 · stanice: TŘÍDA 3. KVĚTNA 850, 76302, ZLÍN, MALENOVICE
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 6. 2016 · stanice: BRNĚNSKÁ 1242, 66501, ROSICE
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 6. 2017 · stanice: TŘÍDA 3. KVĚTNA 850, 76302, ZLÍN, MALENOVICE
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 6. 2018 · stanice: TŘÍDA 3. KVĚTNA 850, 76302, ZLÍN, MALENOVICE · protokol CZ-3713-17-06-1553
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 19. 10. 2018 · stanice: TŘÍDA 3. KVĚTNA 850, 76302, ZLÍN, MALENOVICE · protokol CZ-3713-18-09-1244
  14. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 9. 2019 · stanice: TŘÍDA 3. KVĚTNA 850, 76302, ZLÍN, MALENOVICE · protokol CZ-3713-18-10-0232
  15. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 9. 2020 · stanice: TŘÍDA 3. KVĚTNA 850, 76302, ZLÍN, MALENOVICE · protokol CZ-3713-19-09-1715
  16. Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  17. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 9. 2021 · stanice: TŘÍDA 3. KVĚTNA 850, 76302, ZLÍN, MALENOVICE · protokol CZ-3713-20-09-1870
  18. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 9. 2022 · stanice: TŘÍDA 3. KVĚTNA 850, 76302, ZLÍN, MALENOVICE · protokol CZ-3713-21-09-2376
  19. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 10. 2023 · stanice: TŘÍDA 3. KVĚTNA 850, 76302, ZLÍN, MALENOVICE · protokol CZ-3713-22-10-0003
  20. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 10. 2024 · stanice: TŘÍDA 3. KVĚTNA 850, 76302, ZLÍN, MALENOVICE · protokol CZ-3713-23-10-2263
  21. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 29. 11. 2024 · stanice: TŘÍDA 3. KVĚTNA 850, 76302, ZLÍN, MALENOVICE · protokol CZ-3713-24-10-2515
  22. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 10. 2025 · stanice: TŘÍDA 3. KVĚTNA 850, 76302, ZLÍN, MALENOVICE · protokol CZ-3713-24-11-0765
  23. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 11. 2026 · stanice: TŘÍDA 3. KVĚTNA 850, 76302, ZLÍN, MALENOVICE · protokol CZ-3713-25-11-0733
  24. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Záznamy bez uvedeného data

  • Nový provozovatel – KRÁLOVOPOLSKÁ STROJÍRNA BRNO

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (55)

Identifikace

Tovární značka
TATRA
Obchodní označení
TATRA 815 S3 26208 6X6.2
Typ
TATRA 815 S3 26208 6X6.2 /
VIN
13317-106
PČV
7717005
Druh vozidla
Nákladní automobil terénní sklápěcí
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
TATRA, N.P. KOPŘIVNICE
Rok výroby
1984
Datum 1. registrace
10. 5. 1984
Datum 1. registrace v ČR
10. 5. 1984
Druh (typ)
SKLÁPĚČ TŘÍSTRANNÝ
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Typ motoru
T3-929.11
Číslo motoru
13418
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
208 / 2200
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
15825
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
3/ -3
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Stupeň plnění emisní úrovně
Neuvedeno
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
/ / 0
Spotřeba při rychlosti [l.100 km⁻¹]
33 / 63
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
92/ 0
Za jízdy
89

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
6980/ 2500/ 3155
Rozvor [mm]
3550+1320
Provozní hmotnost
11300
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
22000/ 22000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
6000/ 6000
8000/ 8000
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
18000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
40000/ 4000
Ložná délka
4310
Ložná šířka
2305
Zatížení střechy
0
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
8,0-20-172/335-10/2/ 11,0 R-20 NR 23 16 PR
8,0-20-172/335-10/2/ 11,0 R-20 NR 23 16 PR
8,0-20-172/335-10/2/ 11,0 R-20 NR 23 16 PR
/

Karoserie a výbava

Výrobní číslo karoserie
13317-106
Barva
MODRÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
TAŽNÝ HÁK 30 ČSN 30 3660.1 - NESAMOČINNÝ
Brzdy provozní
ne
Brzdy nouzová
ne
Brzdy parkovací
ne
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
VYŘAZENO Z PROVOZU
ZTP
1417-001-83
Číslo ORV
UBN994697
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
103
Další záznamy
Vozidlo je technicky způsobilé pro provoz až do celkové hmotnosti 26 600kg. V takovém
případě se však jedná o zvláštní používání silnice ve smyslu vyhl.č. 136/1961 Sb. §13 odst.1
písm.a).
Povolené výjimky s ustanovení vyhl. FMD č. 90/75 Sb.:
§34 odst.3, § 35 odst.1, §43 odst.1, §43 odst.3, § 58 odst.1, §62 odst.5, § 62 odst.1
Údaj o spotřebě ”S” je 32,5 l/100 km.

Další ověření (externí odkazy)