TATRA 815 S3 26208 6X6.2 815 S3 26208 6X6,2
- 1988
- ZELENÁ-ZÁKLADNÍ
- motorová nafta (NM)
- 15825 cm³
- 208 kW ≈ 283 k
VIN01628106
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 19:37 · https://www.provervozidlo.cz/vin/01628106
Semafor rizik
Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.
- Červenáz registru Poslední pravidelná STK nedopadla dobřeProhlídka ze dne 21. 4. 2023 skončila výsledkem „dočasně způsobilé k provozu“ a v registru po ní není záznam o opakované prohlídce se způsobilým výsledkem.
- Červenáz registru Technická kontrola (STK) je propadláPoslední platná pravidelná prohlídka v registru skončila 12. 4. 2023 (posuzujeme ke dni údajů z registru, novější prohlídka se mohla do registru dostat až později). Vozidlo bez platné STK nesmí jezdit po silnicích.
- Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru 5× nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
- Oranžováz registru Vozidlo mělo 6 vlastníkůPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
- Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 10 dnů (27. 1. 2014 až 6. 2. 2014). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
- Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 1988. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
- Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- TATRA 815 S3 26208 6X6.2
- Model
- 815 S3 26208 6X6,2
- Rok výroby
- 1988
- Datum 1. registrace
- 8. 6. 1983
- Datum 1. registrace v ČR
- 8. 6. 1983
- Barva
- ZELENÁ-ZÁKLADNÍ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 15825 cm³
- Výkon
- 208 kW
- Kategorie
- N3 – Nákladní automobil terénní sklápěcí
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: MPE zemní práce s.r.o. (IČO 10998349) od 23. 6. 2022
- Provozovatel: MPE zemní práce s.r.o. (IČO 10998349) od 23. 6. 2022
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 8. 6. 1983 | První registrace | Ingstav Uherské Hradiště, státní podnik (IČO 00173495) | Registr silničních vozidel |
| 13. 10. 1992 | Nový provozovatel | Ingstav Opava, a.s. "v likvidaci" (IČO 45193495) | Registr silničních vozidel |
| 5. 10. 1999 | Nový provozovatel | Autoremont - 1. bruntálská a.s. (IČO 47676051) | Registr silničních vozidel |
| 1. 11. 1999 | Nový provozovatel | VERA DOBROVÁ, ST.PODN.,U GYMN.3, PRAHA 4 | Registr silničních vozidel |
| 18. 11. 1999 | Nový provozovatel | Věra Dobrová (IČO 15000435) | Registr silničních vozidel |
| 10. 5. 2001 | Nový provozovatel | STREICHER, spol. s r.o. Plzeň (IČO 14706768) | Registr silničních vozidel |
| 14. 3. 2002 | Nový vlastník | STREICHER, spol. s r.o. Plzeň (IČO 14706768) | Registr silničních vozidel |
| 27. 1. 2014 | Nový vlastník a provozovatel | HDTS POWER s.r.o. (IČO 25966944) | Registr silničních vozidel |
| 6. 2. 2014 | Nový vlastník a provozovatel | fyzická osoba | Registr silničních vozidel |
| 2. 6. 2014 | Nový vlastník a provozovatel | ZIKUDA - vodohospodářské stavby spol. s r.o. (IČO 28776976) | Registr silničních vozidel |
| 5. 6. 2014 | Nový vlastník a provozovatel | ZIKUDA - vodohospodářské stavby spol. s r.o. (IČO 28776976) | Registr silničních vozidel |
| 23. 6. 2022 | Nový vlastník a provozovatel | MPE zemní práce s.r.o. (IČO 10998349) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 21. 4. 2023 | Pravidelná STK + měření emisí | Dolní Břežany (č. 3243) | 38 351 km | nezpůsobilé | 10 lehkých, 11 vážných
| 21. 5. 2023 |
| 7. 6. 2022 | Evidenční kontrola | Turnov (č. 3617) | 34 599 km | způsobilé | bez závad | |
| 12. 4. 2022 | Pravidelná STK | Turnov (č. 3617) | 34 597 km | způsobilé | 5 lehkých
| 12. 4. 2023 |
| 8. 4. 2022 | Měření emisí | Pěnčín (č. 550501) | 34 591 km | způsobilé | bez závad | 8. 4. 2024 |
| 28. 4. 2021 | Pravidelná STK | Turnov (č. 3617) | 34 584 km | způsobilé | 10 lehkých
| 28. 4. 2022 |
| 26. 4. 2021 | Měření emisí | Pěnčín (č. 550501) | 34 578 km | způsobilé | 2 lehké
| 26. 4. 2022 |
| 23. 4. 2020 | Pravidelná STK | Turnov (č. 3617) | 31 647 km | způsobilé | 9 lehkých
| 23. 4. 2021 |
| 21. 4. 2020 | Měření emisí | Pěnčín (č. 550501) | 31 641 km | způsobilé | 3 lehké
| 21. 4. 2021 |
| 20. 4. 2020 | Měření emisí | Pěnčín (č. 550501) | 31 630 km | nezpůsobilé | 1 vážná
| |
| 23. 4. 2019 | Pravidelná STK | Turnov (č. 3617) | 27 839 km | způsobilé | 5 lehkých
| 23. 4. 2020 |
| 18. 4. 2019 | Měření emisí | Pěnčín (č. 550501) | 27 832 km | způsobilé | 1 lehká
| 18. 4. 2020 |
| 24. 4. 2018 | Opakovaná STK | Liberecký kraj (č. 3617) | 22 762 km | způsobilé | 6 lehkých
| 17. 4. 2019 |
| 17. 4. 2018 | Pravidelná STK | Liberecký kraj (č. 3617) | 22 759 km | dočasně způsobilé | 6 lehkých, 1 vážná
| 17. 5. 2018 |
| 12. 4. 2018 | Měření emisí | Pěnčín (č. 550501) | 22 752 km | – | bez závad | 12. 4. 2019 |
| 13. 4. 2017 | Pravidelná STK | Liberecký kraj (č. 3617) | 13 199 km | způsobilé | 7 lehkých
| 13. 4. 2018 |
| 13. 4. 2016 | Pravidelná STK | Liberecký kraj (č. 3617) | 7 786 km | způsobilé | 7 lehkých
| 13. 4. 2017 |
| 23. 4. 2015 | Pravidelná STK | Liberecký kraj (č. 3617) | 3 410 km nižší než dříve | způsobilé | 5 lehkých
| 23. 4. 2016 |
| 23. 4. 2015 | Pravidelná STK | Liberecký kraj (č. 3617) | 3 410 km nižší než dříve | způsobilé | 6 lehkých
| 23. 4. 2016 |
| 5. 6. 2014 | Evidenční kontrola | Liberecký kraj (č. 3617) | 50 717 km | způsobilé | bez závad | |
| 2. 4. 2014 | Pravidelná STK | Královéhradecký kraj (č. 3601) | 50 717 km | způsobilé | 12 lehkých
| 2. 4. 2015 |
| 6. 2. 2014 | Evidenční kontrola | Královéhradecký kraj (č. 3601) | 50 716 km nižší než dříve | způsobilé | bez závad | |
| 4. 4. 2013 | Pravidelná STK | Plzeňský kraj (č. 3413) | 92 750 km nižší než dříve | způsobilé | 2 lehké
| 4. 4. 2014 |
| 22. 3. 2012 | Pravidelná STK | Plzeňský kraj (č. 3413) | 239 000 km | dočasně způsobilé | 8 lehkých, 2 vážné
| 21. 4. 2012 |
| 22. 3. 2012 | Opakovaná STK | Plzeňský kraj (č. 3413) | 239 000 km | způsobilé | 8 lehkých
| 22. 3. 2013 |
| 4. 3. 2011 | Opakovaná STK | Plzeňský kraj (č. 3413) | 29 390 km | způsobilé | 6 lehkých
| 23. 2. 2012 |
| 23. 2. 2011 | Pravidelná STK | Plzeňský kraj (č. 3413) | 29 360 km nižší než dříve | nezpůsobilé | 6 lehkých, 1 vážná, 1 nebezpečná
| 23. 2. 2011 |
| 18. 2. 2010 | Pravidelná STK | Plzeňský kraj (č. 3413) | 73 929 km | způsobilé | 5 lehkých
| 18. 2. 2011 |
| 10. 2. 2009 | Pravidelná STK | Plzeňský kraj (č. 3413) | 48 000 km | způsobilé | 5 lehkých
| 10. 2. 2010 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový provozovatel Ingstav Uherské Hradiště, státní podnik (IČO 00173495)
-
Nový provozovatel Ingstav Opava, a.s. "v likvidaci" (IČO 45193495)
-
Nový provozovatel Autoremont - 1. bruntálská a.s. (IČO 47676051)
-
Nový provozovatel VERA DOBROVÁ, ST.PODN.,U GYMN.3, PRAHA 4
-
Nový provozovatel Věra Dobrová (IČO 15000435)
-
Nový provozovatel STREICHER, spol. s r.o. Plzeň (IČO 14706768)
-
Nový vlastník STREICHER, spol. s r.o. Plzeň (IČO 14706768)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 3. 2013 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 4. 2014 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň
-
Nový vlastník a provozovatel HDTS POWER s.r.o. (IČO 25966944)
-
Nový vlastník a provozovatel fyzická osobaEvidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: MLADOBUCKÁ 483, 54102, TRUTNOVEvidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: MLADOBUCKÁ 483, 54102, TRUTNOVEvidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: MLADOBUCKÁ 483, 54102, TRUTNOVVyřazení z provozu TRUTNOV
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 4. 2015 · stanice: MLADOBUCKÁ 483, 54102, TRUTNOV
-
Konec vyřazení z provozu TRUTNOV
-
Nový vlastník a provozovatel ZIKUDA - vodohospodářské stavby spol. s r.o. (IČO 28776976)
-
Nový vlastník a provozovatel ZIKUDA - vodohospodářské stavby spol. s r.o. (IČO 28776976)Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 51101, TURNOVEvidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 51101, TURNOVEvidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 51101, TURNOV
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 4. 2016 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 51101, TURNOV
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 4. 2017 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 51101, TURNOV
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 4. 2018 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 51101, TURNOV · protokol CZ-3617-17-04-0860
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 17. 5. 2018 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 51101, TURNOV · protokol CZ-3617-18-04-1050
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 4. 2019 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 51101, TURNOV · protokol CZ-3617-18-04-1537
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 4. 2020 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 51101, TURNOV · protokol CZ-3617-19-04-1535
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 4. 2021 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 51101, TURNOV · protokol CZ-3617-20-04-1479
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 4. 2022 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 51101, TURNOV · protokol CZ-3617-21-04-1389
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 4. 2023 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 51101, TURNOV · protokol CZ-3617-22-04-0807
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 51101, TURNOV · protokol CZ-3617-22-06-0551
-
Nový vlastník a provozovatel MPE zemní práce s.r.o. (IČO 10998349)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 21. 5. 2023 · stanice: PRAŽSKÁ 830, 25241, DOLNÍ BŘEŽANY · protokol CZ-3243-23-04-1574
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (vyřazení)
Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.
Porovnání s průměrem
Počet vlastníků v registru: 6. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (59)
Identifikace
- Tovární značka
- TATRA 815 S3 26208 6X6.2
- Obchodní označení
- 815 S3 26208 6X6,2
- VIN
- 01628106
- PČV
- 7872267
- Druh vozidla
- Nákladní automobil terénní sklápěcí
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- TATRA, CZ
- Rok výroby
- 1988
- Datum 1. registrace
- 8. 6. 1983
- Datum 1. registrace v ČR
- 8. 6. 1983
- Druh (typ)
- SKLÁPĚČ TŘÍSTRANNÝ
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- TATRA., CZ
- Typ motoru
- T 3-920.11
- Číslo motoru
- 2745
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 208 / 2200
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 15825
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 3/ -3
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 75
Emise a spotřeba
- Stupeň plnění emisní úrovně
- Neuvedeno
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 0
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- 0 / 0 / 0
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 92/ 0
- Za jízdy
- 91
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 6980/ 2500/ 3130
- Rozvor [mm]
- 3550+1320
- Provozní hmotnost
- 11375
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 27000/ 26000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 7000/ 7000
9500/ 9500
9500/ 9500
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 18000/ 18000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 40000/ 40000
- Ložná délka
- 4310
- Ložná šířka
- 2305
- Zatížení střechy
- 0
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 11.00 R20 16 NR2316PR/ 8,00-20-172/335-10/2
11.00 R20 16 NR2316PR/ 8,00-20-172/335-10/2
/
/
Karoserie a výbava
- Výrobní číslo karoserie
- 01628106
- Barva
- ZELENÁ-ZÁKLADNÍ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 / 0
- Spojovací zařízení - druh
- 30 ČSN 303660.1 NESAMOČINNÝ
- ABS
- ne
- ASR
- ne
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ne
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ano
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 1417-001-83
- Číslo TP
- UF556262
- Číslo ORV
- UBC571219
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Doplňkový text na TP
- doč. vyř.č. 93/14
- Další záznamy
- Výjimky z Vyhl.FMD č.90/75 Sb.dle §16/10, 25/2, 32/3, 36/1A, 41/2, 61/3, 62/1.
Na podkladě vyjádření výrobce Tatra Trucks a.s., Kopřivnice, provedena změna
údajů hmotností a pneumatik, viz. změna.
Navýšené hmotnosti platí při použití pneu 12.00R 20(disk 8,00-20),
295/80R 22,5 (disk 8,25 x 22,5) nebo 315/80R 22,5 (disk 22,5 x 9,00).
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: 01628106
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.