LIAZ

  • 1988
  • ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ
  • motorová nafta (NM)
  • 11940 cm³
  • 189 kW ≈ 257 k

VINJ2FA0288/468

Stav registru k 1. 10. 2026

Přehled pro inzerát Jak to vložit do inzerátu

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 11:40 · https://www.provervozidlo.cz/vozidlo/8264263

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru jednou nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 1988. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
LIAZ
Typ
LIAZ 110.860 / 101.860
Rok výroby
1988
Datum 1. registrace
17. 9. 1988
Datum 1. registrace v ČR
17. 9. 1988
Barva
ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
11940 cm³
Výkon
189 kW
Kategorie
N3G – SPECIÁLNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 18. 2. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
38 335 km
při prohlídce 18. 2. 2026
stav v některé prohlídce nižší než dříve
2
Vlastníci v registru
OBEC NUČICE
od 1. 7. 2020

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
17. 9. 1988 První registrace Registr silničních vozidel
17. 11. 1988 Nový provozovatel Hasičský záchranný sbor okresu Olomouc (IČO 00096776) Registr silničních vozidel
19. 1. 2001 Nový provozovatel Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje (IČO 70885940) Registr silničních vozidel
25. 9. 2008 Nový provozovatel OBEC KONICE MASARYKOVO NÁM. 27 KONICE Registr silničních vozidel
8. 10. 2008 Nový vlastník a provozovatel Město Konice (IČO 00288365) Registr silničních vozidel
1. 7. 2020 Nový vlastník a provozovatel OBEC NUČICE (IČO 00233668) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

35 00036 00037 00038 00039 000 2023202420252026 28. 4. 2022: 35 627 km28. 4. 2023: 35 894 km10. 4. 2024: 36 385 km11. 4. 2024: 38 405 km22. 4. 2024: 36 444 km24. 4. 2024: 36 465 km25. 3. 2025: 37 490 km18. 2. 2026: 38 318 km18. 2. 2026: 38 335 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
18. 2. 2026 Pravidelná STK Praha (č. 3106) 38 335 km způsobilé bez závad 18. 2. 2027
18. 2. 2026 Měření emisí Praha (č. 510516) 38 318 km způsobilé bez závad 18. 2. 2027
25. 3. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Praha (č. 3106) 37 490 km způsobilé
1 lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
25. 3. 2026
24. 4. 2024 Opakovaná STK Praha (č. 3106) 36 465 km způsobilé bez závad 10. 4. 2025
22. 4. 2024 Měření emisí Praha (č. 510516) 36 444 km nižší než dříve způsobilé bez závad 22. 4. 2025
11. 4. 2024 Měření emisí Praha (č. 510516) 38 405 km nezpůsobilé
2 vážné
  • 8.2.2.2.1.1 Naměřená hodnota kouřivosti přesahuje úroveň korigovaného součinitele absorpce uvedenou na štítku výrobce. vážná
  • 8.2.2.2.1.8 Povolený rozptyl kouřivosti byl překročen. vážná
10. 4. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Praha (č. 3106) 36 385 km nezpůsobilé
2 lehké, 5 vážných
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 1.4.2.1.1 Některé z kol vozidla, ovládané parkovací brzdou, nedosahuje požadovaného brzdného účinku. vážná
  • 2.1.1.5.1 Netěsnost převodky řízení. lehká
  • 8.2.2.2.1.1 Naměřená hodnota kouřivosti přesahuje úroveň korigovaného součinitele absorpce uvedenou na štítku výrobce. vážná
  • 8.2.2.2.1.8 Povolený rozptyl kouřivosti byl překročen. vážná
  • 8.2.2.2.1.1 Naměřená hodnota kouřivosti přesahuje úroveň korigovaného součinitele absorpce uvedenou na štítku výrobce. vážná
  • 8.2.2.2.1.8 Povolený rozptyl kouřivosti byl překročen. vážná
28. 4. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Praha (č. 3106) 35 894 km způsobilé
5 lehkých
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 2.1.5.1.1 Netěsnost posilovače řízení. lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
28. 4. 2024
28. 4. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Praha (č. 3106) 35 627 km způsobilé
5 lehkých
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 2.1.5.1.1 Netěsnost posilovače řízení. lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
28. 4. 2023

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
  2. Nový provozovatel Hasičský záchranný sbor okresu Olomouc (IČO 00096776)
  3. Nový provozovatel Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje (IČO 70885940)
  4. Evidenční kontrola výsledek: nezjištěn · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 779 00, OLOMOUC
  5. Nový provozovatel OBEC KONICE MASARYKOVO NÁM. 27 KONICE
  6. Nový vlastník a provozovatel Město Konice (IČO 00288365)
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 3. 2010 · stanice: ZA OLOMOUCKOU, 796 01, PROSTĚJOV · protokol CZ-3723-09-03-0248
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 3. 2011 · stanice: ZA OLOMOUCKOU, 796 01, PROSTĚJOV · protokol CZ-3723-10-03-0222
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 3. 2012 · stanice: ZA OLOMOUCKOU, 796 01, PROSTĚJOV · protokol CZ-3723-11-03-0196
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 3. 2013 · stanice: ZA OLOMOUCKOU, 796 01, PROSTĚJOV · protokol CZ-3723-12-03-0147
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 3. 2013 · stanice: ZA OLOMOUCKOU, 796 01, PROSTĚJOV
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 3. 2014 · stanice: ZA OLOMOUCKOU, 796 01, PROSTĚJOV
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 3. 2014 · stanice: ZA OLOMOUCKOU, 796 01, PROSTĚJOV · protokol CZ-3723-13-03-0064
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 3. 2015 · stanice: ZA OLOMOUCKOU, 796 01, PROSTĚJOV · protokol CZ-3723-14-03-0057
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 3. 2015 · stanice: ZA OLOMOUCKOU, 796 01, PROSTĚJOV
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 3. 2016 · stanice: ZA OLOMOUCKOU, 796 01, PROSTĚJOV · protokol CZ-3723-15-03-0063
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 3. 2016 · stanice: ZA OLOMOUCKOU, 796 01, PROSTĚJOV
  14. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 3. 2017 · stanice: ZA OLOMOUCKOU, 796 01, PROSTĚJOV
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 3. 2017 · stanice: ZA OLOMOUCKOU, 796 01, PROSTĚJOV · protokol CZ-3723-16-03-0040
  15. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 3. 2018 · stanice: ZA OLOMOUCKOU, 796 01, PROSTĚJOV · protokol CZ-3723-17-03-0051
  16. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 3. 2019 · stanice: ZA OLOMOUCKOU, 796 01, PROSTĚJOV · protokol CZ-3723-18-03-0027
  17. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 2. 2020 · stanice: ZA OLOMOUCKOU, 796 01, PROSTĚJOV · protokol CZ-3723-19-02-0217
  18. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 2. 2021 · stanice: ZA OLOMOUCKOU, 796 01, PROSTĚJOV · protokol CZ-3723-20-02-0228
  19. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: ZA OLOMOUCKOU, 796 01, PROSTĚJOV · protokol CZ-3723-20-06-0183
  20. Nový vlastník a provozovatel OBEC NUČICE (IČO 00233668)
  21. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 3. 2022 · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 155 00, PRAHA 5, ŘEPORYJE · protokol CZ-3106-21-03-0091
  22. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 4. 2023 · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 155 00, PRAHA 5, ŘEPORYJE · protokol CZ-3106-22-04-2059
  23. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 4. 2024 · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 155 00, PRAHA 5, ŘEPORYJE · protokol CZ-3106-23-04-1717
  24. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 10. 5. 2024 · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 155 00, PRAHA 5, ŘEPORYJE · protokol CZ-3106-24-04-0757
  25. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 4. 2025 · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 155 00, PRAHA 5, ŘEPORYJE · protokol CZ-3106-24-04-1916
  26. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 3. 2026 · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 155 00, PRAHA 5, ŘEPORYJE · protokol CZ-3106-25-03-1801
  27. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 2. 2027 · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 155 00, PRAHA 5, ŘEPORYJE · protokol CZ-3106-26-02-1357
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 2. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • MAJÁK MODRÝ
  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (56)

Identifikace

Tovární značka
LIAZ
Typ
LIAZ 110.860 / 101.860
Typ kód
101.860
VIN
J2FA0288/468
PČV
8264263
Druh vozidla
SPECIÁLNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
POŽÁRNÍ
Kategorie vozidla
N3G
Výrobce vozidla
LIAZ N.P., JABLONEC NAD NISOU, ČR
Rok výroby
1988
Datum 1. registrace
17. 9. 1988
Datum 1. registrace v ČR
17. 9. 1988
Druh (typ)
SPECIÁLNÍ POŽÁRNÍ
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
LIAZ N.P., JABLONEC NAD NISOU, ČR
Typ motoru
MŠ 637
Číslo motoru
J612921233
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
189 / 2050
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
11940
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ -2
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Stupeň plnění emisní úrovně
Neuvedeno
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
0 / 0 / 0
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
92/ 0
Za jízdy
85

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
7770/ 2500/ 3350
Rozvor [mm]
4300
Provozní hmotnost
11890
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
16000/ 16000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
6320/ 6320
9680/ 9680
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
900/ 900
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
16900/ 16900
Objem cisterny
2.9
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
11,00 R 20 16 PR/ 8,0 - 20
11,00 R 20 16 PR/ 8,0 - 20
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
KAROSA N.P., VYSOKÉ MÝTO, ČR
Výrobní číslo karoserie
J2FA0288/468
Barva
ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
6 / 6 / 0
Spojovací zařízení - druh
ZÁVĚS ČSN 30 3660.2
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ano
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
Číslo ORV
UBI979518
Druh RZ
SPECIÁLNÍ
Doplňkový text na TP
OTP:AAA926324
Další záznamy
VOZIDLO JE OPATŘENO DVĚMA ZVLÁŠTNÍMI VÝSTRAŽNÝMI SVĚTLY MODRÉ BARVY.
VÝJIMKA Z VYHLÁŠKY FMD Č. 41/1984 SB., VIZ PŘÍLOHA.
VOZIDLO JE POSTAVENO NA ŠASI LIAZ 101.860/ SCHVÁLENÉ MV ČSR/SD Č.J.: 12-2992/87/ A UDĚLENÉ
VÝJIMKY ZŮSTAVAJÍ V PLATNOSTI.
ZAPSÁNO V POLIČCE DNE 30.10.88. KAROSA N.P., ZÁVOD 06 POLIČKA.
PŘÍLOHA:
POVOLENY VÝJIMKY Z VYHLÁŠKY FMD Č. 41/84 SB. (§/ODST.):
14/1, 20/1, 28/2, 28/3, 39/2, 40/2, 42/1, 54/1, 54/2, 56/1, 76/4., 17.5.2024 ALTER.PNEU: PŘEDNÍ NÁPRAVA: 295/80 R 22,5, ZADNÍ: 315/80 R 22,5. PŘEDNÍ: 8,25 J X 22,5, ZADNÍ: 9J X 22,5

Další ověření (externí odkazy)