TATRA T815 208 6X6.2
- 1982
- ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ
- motorová nafta (NM)
- 15825 cm³
- 208 kW ≈ 283 k
VIN00315-105
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 4. listopadu 2026 v 23:57 · https://www.provervozidlo.cz/vozidlo/859449
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru 4× nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
- Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 1982. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- TATRA T815 208 6X6.2
- Typ
- TATRA 815 S1 26208 6X6.2 /
- Rok výroby
- 1982
- Datum 1. registrace
- 4. 1. 1983
- Datum 1. registrace v ČR
- 4. 1. 1983
- Barva
- ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 15825 cm³
- Výkon
- 208 kW
- Kategorie
- N3 – Nákladní automobil terénní sklápěcí
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: České lupkové závody, a.s. (IČO 26423367) od 30. 1. 2001
- Provozovatel: České lupkové závody, a.s. (IČO 26423367) od 30. 1. 2001
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 4. 1. 1983 | První registrace | Registr silničních vozidel | |
| 7. 5. 1987 | Nový provozovatel | České lupkové závody, a.s. (IČO 45147906) | Registr silničních vozidel |
| 30. 1. 2001 | Nový vlastník a provozovatel | České lupkové závody, a.s. (IČO 26423367) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 26. 5. 2026 | Pravidelná STK + měření emisí | Nové Strašecí (č. 3239) | 25 019 km nižší než dříve | způsobilé | 2 lehké
| 26. 5. 2027 |
| 3. 4. 2025 | Pravidelná STK | Nové Strašecí (č. 3239) | 186 470 km | způsobilé | bez závad | 3. 4. 2026 |
| 3. 4. 2025 | Pravidelná STK | Nové Strašecí (č. 3239) | 25 019 km | způsobilé | 5 lehkých
| 3. 4. 2026 |
| 3. 4. 2025 | Měření emisí | Nové Strašecí (č. 521207) | 24 990 km | způsobilé | bez závad | 3. 4. 2026 |
| 25. 3. 2024 | Pravidelná STK + měření emisí | Nové Strašecí (č. 3239) | 23 985 km | způsobilé | 3 lehké
| 25. 3. 2025 |
| 10. 1. 2023 | Pravidelná STK | Nové Strašecí (č. 3239) | 20 590 km | způsobilé | 7 lehkých
| 10. 1. 2024 |
| 10. 1. 2023 | Měření emisí | Nové Strašecí (č. 521207) | 20 572 km | způsobilé | bez závad | 10. 1. 2024 |
| 7. 12. 2021 | Pravidelná STK + měření emisí | Nové Strašecí (č. 3239) | 16 760 km | způsobilé | 5 lehkých
| 7. 12. 2022 |
| 20. 11. 2020 | Pravidelná STK | Nové Strašecí (č. 3239) | 12 862 km | způsobilé | 4 lehké
| 20. 11. 2021 |
| 20. 11. 2020 | Měření emisí | Nové Strašecí (č. 521207) | 12 820 km | způsobilé | bez závad | 20. 11. 2021 |
| 25. 10. 2019 | Pravidelná STK | Nové Strašecí (č. 3239) | 8 418 km | způsobilé | 8 lehkých
| 25. 10. 2020 |
| 25. 10. 2019 | Měření emisí | Nové Strašecí (č. 521207) | 8 417 km | způsobilé | 1 lehká
| 25. 10. 2020 |
| 5. 11. 2018 | Pravidelná STK + měření emisí | Nové Strašecí (č. 3239) | 4 011 km nižší než dříve | způsobilé | 8 lehkých
| 5. 11. 2019 |
| 24. 11. 2017 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3239) | 23 197 km | způsobilé | 9 lehkých
| 24. 11. 2018 |
| 7. 11. 2016 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3239) | 18 703 km nižší než dříve | způsobilé | 8 lehkých
| 7. 11. 2017 |
| 22. 10. 2015 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3239) | 145 161 km | způsobilé | 4 lehké
| 22. 10. 2016 |
| 4. 12. 2014 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3239) | 11 209 km | způsobilé | 3 lehké
| 4. 12. 2015 |
| 18. 11. 2013 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3239) | 7 647 km | způsobilé | 6 lehkých
| 18. 11. 2014 |
| 7. 11. 2012 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3239) | 2 984 km nižší než dříve | způsobilé | 4 lehké
| 7. 11. 2013 |
| 3. 10. 2011 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3239) | 21 323 km | způsobilé | 4 lehké
| 3. 10. 2012 |
| 27. 10. 2010 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3239) | 16 796 km | způsobilé | 6 lehkých
| 27. 10. 2011 |
| 1. 10. 2009 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3239) | 11 866 km | způsobilé | 5 lehkých
| 1. 10. 2010 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)
-
Nový provozovatel České lupkové závody, a.s. (IČO 45147906)
-
Nový vlastník a provozovatel České lupkové závody, a.s. (IČO 26423367)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 10. 2012 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1208, 27101, NOVÉ STRAŠECÍ
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 11. 2013 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1208, 27101, NOVÉ STRAŠECÍ
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 11. 2014 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1208, 27101, NOVÉ STRAŠECÍ
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 12. 2015 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1208, 27101, NOVÉ STRAŠECÍ
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 10. 2016 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1208, 27101, NOVÉ STRAŠECÍ
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 11. 2017 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1208, 27101, NOVÉ STRAŠECÍ · protokol CZ-3239-16-11-0237
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 11. 2018 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1208, 27101, NOVÉ STRAŠECÍ · protokol CZ-3239-17-11-1025
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 11. 2019 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1208, 27101, NOVÉ STRAŠECÍ · protokol CZ-3239-18-11-0164
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 10. 2020 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1208, 27101, NOVÉ STRAŠECÍ · protokol CZ-3239-19-10-1245
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 11. 2021 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1208, 27101, NOVÉ STRAŠECÍ · protokol CZ-3239-20-11-0855
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 12. 2022 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1208, 27101, NOVÉ STRAŠECÍ · protokol CZ-3239-21-12-0237
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 1. 2024 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1208, 27101, NOVÉ STRAŠECÍ · protokol CZ-3239-23-01-0341
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 3. 2025 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1208, 27101, NOVÉ STRAŠECÍ · protokol CZ-3239-24-03-1129
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 4. 2026 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1208, 27101, NOVÉ STRAŠECÍ · protokol CZ-3239-25-04-0108Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 4. 2026 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1208, 27101, NOVÉ STRAŠECÍ · protokol CZ-3239-25-04-0130
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 5. 2027 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1208, 27101, NOVÉ STRAŠECÍ · protokol CZ-3239-26-05-1330
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Porovnání s průměrem
Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (57)
Identifikace
- Tovární značka
- TATRA T815 208 6X6.2
- Typ
- TATRA 815 S1 26208 6X6.2 /
- VIN
- 00315-105
- PČV
- 859449
- Druh vozidla
- Nákladní automobil terénní sklápěcí
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- TATRA N.P. , KOPŘIVNICE
- Rok výroby
- 1982
- Datum 1. registrace
- 4. 1. 1983
- Datum 1. registrace v ČR
- 4. 1. 1983
- Zařazení vozidla
- RSV
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- TATRA N.P. , KOPŘIVNICE
- Typ motoru
- T 3-929.11
- Číslo motoru
- T3-929-11-4701
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 208 / 2200
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 15825
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 3/ -3
- Hydropohon
- ne
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 75
- Poměr Výkon/Hmotnost [kW.kg⁻¹]
- 0
Emise a spotřeba
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 0
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- 0 / 0 / 0
- Spotřeba při rychlosti [l.100 km⁻¹]
- 33 / 91
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 92/ 0
- Za jízdy
- 91
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 7190/ 2500/ 3130
- Rozvor [mm]
- 3550+1320
- Provozní hmotnost
- 11300
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 22000/ 22000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 6000/ 6000
8000/ 8000
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 0/ 0
- Ložná délka
- 4300
- Ložná šířka
- 2290
- Zatížení střechy
- 0
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 11,00R 20 NR 2316 PRČSN631360/ 8,0-20-172/335-10/2
11,00R 20 NR 2316 PRČSN631360/ 8,0-20-172/335-10/2
/
/
Karoserie a výbava
- Výrobní číslo karoserie
- 00315-105
- Barva
- ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 / 0
- ABS
- ano
- ASR
- ne
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ano
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 1417-02-864
- Číslo TP
- UH517205
- Číslo ORV
- UAQ517205
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 101
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: 00315-105
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.