TATRA T815-290R25 28 300 6X6.2

  • 2006
  • ZELENÁ-ZÁKLADNÍ
  • motorová nafta (NM)
  • 12667 cm³
  • 300 kW ≈ 408 k

VINTNU290R255KO39016

Stav registru k 1. 10. 2026

Přehled pro inzerát Jak to vložit do inzerátu

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 18:50 · https://www.provervozidlo.cz/vozidlo/8718207

STK propadla 3. 10. 2026. Novější prohlídka se mohla do registru dostat až po měsíční aktualizaci.
Hlídat toto vozidlo

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru jednou nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2006. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
TATRA
Model
T815-290R25 28 300 6X6.2
Typ
T815-290R25 28 300 6X6.2 / T815-2
Rok výroby
2006
Datum 1. registrace
8. 2. 2006
Datum 1. registrace v ČR
8. 2. 2006
Barva
ZELENÁ-ZÁKLADNÍ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12667 cm³
Výkon
300 kW
Kategorie
N3G – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK propadlá
platnost do 3. 10. 2026
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
412 341 km
při prohlídce 8. 10. 2026
stav v některé prohlídce nižší než dříve

Obvyklé u vozidel z roku výroby 2006 při prohlídce v roce 2026: 246–471 tis. km (medián 397 472 km, 46 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

2
Vlastníci v registru
Miroslav Votruba
od 1. 9. 2011

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
8. 2. 2006 První registrace ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980) Registr silničních vozidel
8. 2. 2006 Nový provozovatel GEODET A LES a.s. v likvidaci (IČO 25289187) Registr silničních vozidel
18. 9. 2008 Nový provozovatel KRENEK FOREST SERVICE S.R.O. NOVÝ NEMOJOV 122 NEMOJOV 544 61 Registr silničních vozidel
10. 11. 2008 Nový provozovatel Ponsse Czech s.r.o. (IČO 26011191) Registr silničních vozidel
18. 5. 2011 Nový provozovatel Serviscentrum Vysočina s.r.o. (IČO 26272211) Registr silničních vozidel
1. 9. 2011 Nový vlastník a provozovatel Miroslav Votruba (IČO 71700561) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

100 000200 000300 000400 000500 000 2023202420252026 18. 8. 2022: 407 360 km16. 8. 2024: 409 297 km3. 10. 2025: 410 457 km8. 10. 2026: 112 341 km8. 10. 2026: 412 341 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
8. 10. 2026 Pravidelná STK Benešov (č. 3223) 412 341 km způsobilé
1 lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
8. 10. 2027
8. 10. 2026 Měření emisí Benešov (č. 420117) 112 341 km nižší než dříve způsobilé bez závad 8. 10. 2028
3. 10. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Benešov (č. 3223) 410 457 km způsobilé
7 lehkých
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
  • 4.11.3.1 Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. lehká
  • 6.2.8.1.1 Stupátko nebo schůdky u vozidla poškozeny, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. lehká
3. 10. 2026
16. 8. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Benešov (č. 3223) 409 297 km způsobilé
5 lehkých
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 1.1.12.2.1 Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
16. 8. 2025
18. 8. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Benešov (č. 3223) 407 360 km způsobilé
5 lehkých
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.1.4.1.1 Poškození nebo deformace zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, které nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
18. 8. 2023

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980)
    Nový provozovatel GEODET A LES a.s. v likvidaci (IČO 25289187)
  2. Nový provozovatel KRENEK FOREST SERVICE S.R.O. NOVÝ NEMOJOV 122 NEMOJOV 544 61
  3. Evidenční kontrola výsledek: nezjištěn · stanice: MLADOBUCKÁ 483, 541 02, TRUTNOV
  4. Nový provozovatel Ponsse Czech s.r.o. (IČO 26011191)
  5. Konec: vlastník ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980)
  6. Nový provozovatel Serviscentrum Vysočina s.r.o. (IČO 26272211)
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: nezjištěn · platnost do 30. 8. 2012 · stanice: BRTNICKÁ 23, 586 01, JIHLAVA
  8. Nový vlastník a provozovatel Miroslav Votruba (IČO 71700561)
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 8. 2013 · stanice: STROJÍRENSKÁ 741, 264 01, SEDLČANY
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 8. 2014 · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 391 02, SEZIMOVO ÚSTÍ
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 20. 9. 2013 · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 391 02, SEZIMOVO ÚSTÍ
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 8. 2015 · stanice: STROJÍRENSKÁ 741, 264 01, SEDLČANY
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 8. 2016 · stanice: DLOUHÉ POLE 31, 256 01, BENEŠOV
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 8. 2017 · stanice: DLOUHÉ POLE 31, 256 01, BENEŠOV
  14. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 8. 2018 · stanice: DLOUHÉ POLE 31, 256 01, BENEŠOV · protokol CZ-3223-17-08-0479
  15. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 8. 2019 · stanice: DLOUHÉ POLE 31, 256 01, BENEŠOV · protokol CZ-3223-18-08-0568
  16. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 8. 2020 · stanice: DLOUHÉ POLE 31, 256 01, BENEŠOV · protokol CZ-3223-19-08-0410
  17. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 8. 2021 · stanice: DLOUHÉ POLE 31, 256 01, BENEŠOV · protokol CZ-3223-20-08-0775
  18. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 8. 2022 · stanice: DLOUHÉ POLE 31, 256 01, BENEŠOV · protokol CZ-3223-21-08-1061
  19. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 8. 2023 · stanice: DLOUHÉ POLE 31, 256 01, BENEŠOV · protokol CZ-3223-22-08-1552
  20. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 8. 2024 · stanice: DLOUHÉ POLE 31, 256 01, BENEŠOV · protokol CZ-3223-23-08-1476
  21. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 8. 2025 · stanice: DLOUHÉ POLE 31, 256 01, BENEŠOV · protokol CZ-3223-24-08-1118
  22. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 10. 2026 · stanice: DLOUHÉ POLE 31, 256 01, BENEŠOV · protokol CZ-3223-25-10-0211
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 2 (TATRA T815-290R25 28 300 6X6.2 2006 v ČR v průměru 3,0, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 5,4 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 94,6 %

Srovnáváme s 92 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu TATRA T815-290R25 28 300 6X6.2

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • ABS
  • HYDRAULICKÁ RUKA
  • MAJÁK ORANŽOVÝ
  • OMEZ. RYCHLOSTI
  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (67)

Identifikace

Tovární značka
TATRA
Obchodní označení
T815-290R25 28 300 6X6.2
Typ
T815-290R25 28 300 6X6.2 / T815-2
Varianta
290R25
Typ kód
T815-2
VIN
TNU290R255KO39016
PČV
8718207
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
PRO PŘEPRAVU DŘEVA
Kategorie vozidla
N3G
Výrobce vozidla
TATRA, A.S., KOPŘIVNICE, ČESKÁ REPUBLIKA
Rok výroby
2006
Datum 1. registrace
8. 2. 2006
Datum 1. registrace v ČR
8. 2. 2006
Druh (typ)
PRO PŘEPRAVU DŘEVA
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
TATRA, A.S., KOPŘIVNICE, ČESKÁ REPUBLIKA
Typ motoru
T3C-928-90
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
300 / 1800
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12667
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
3/ - 3
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
85
Nejvyšší rychlost omezení
85
Poměr Výkon/Hmotnost [kW.kg⁻¹]
0

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
49-03
Korigovaný součinitel absorpce [m⁻¹]
1,79
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
0 / 0 / 0
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
88/ 1350
Za jízdy
80

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
7800/ 2550/ 4000
Rozvor [mm]
3700+1320
Provozní hmotnost
13800
Hmotnosti zatížení SZ
1000
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
28500/ 26000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 9500
11500/ 9500
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
40000/ 32000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
68000/ 48000
Ložná délka
3500
Ložná šířka
2500
Zatížení střechy
0
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
12.00 R 20 154/149 K (154/150 K)/ 8.5-20
12.00 R 20 154/149 K (154/150 K) [2]/ 8.5-20
12.00 R 20 154/149 K (154/150 K) [2]/ 8.5-20
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
HOŘICKÉ STROJÍRNY, SPOL.S.R.O., CHVALINA 34, HOŘICE V PODKRKONOŠÍ, ČR
Výrobní číslo karoserie
TNU290R255KO39016
Barva
ZELENÁ-ZÁKLADNÍ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA C50-X
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ano
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
Číslo TP
UG372448
Číslo ORV
UAH696182
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Doplňkový text na TP
leasing ukončen
Další záznamy
Dostavba musí být schváleného typu nebo jednotlivě schválena.
Variabilní provedení vozidla:
*F1: 26 000/26 000 - pouze pro pneu 385/65 R 22.5 na 2. a 3. nápravě
*N: 1.náprava 8 000/7 500 - pouze pro pneu 385/65 R 22.5 nebo 425/65
R 22.5 nebo 445/65 R 22.5 nebo 13 R 22.5 156/150 G
*O1: pro tandemový přívěs brzděný 18 000/18 000
*18: pro tandemový přívěs brzděný 46 500/46 500
*a) 20: 22.5x9.00; 315/80 R 22.5 156/150 L (156/150 K)
21-22: 22.5x9.00; 315/80 R 22.5 154/150 M (156/150 L, 156/150 K) [2]
*b) 20: 22.5x9.00; 13 R 22.5 154/150 K (154/150 G, 156/150 G)
21-22: 22.5x9.00; 13 R 22.5 154/150 K (154/150 G, 156/150 G) [2]
*c) 20: 22.5x11.75; 385/65 R 22.5 160 K (160 J, 158 K, 158 L)
21-22: 22,5x9.00; 315/80 R 22.5 154/150 M (156/150 L, 156/150 K) [2]
*d) 20: 22.5x13.00; 425/65 R 22.5 165 K
21-22: 8.5-20; 12.00 R 20 154/149 K (154/150 K)[2]
*e) 20: 22.5x14.00; 445/65 R 22.5 168 J (168 K)
21-22: 22.5x14.00; 445/65 R 22.5 168 J (168 K)
*f) 20: 22.5x11.75; 385/65 R 22.5 160 K (160 J)
21-22: 22.5x11.75; 385/65 R 22.5 160 K (160 J)
*28: retardér ano
Vozidlo (souprava) při využití největších technicky přípustných
hmotností podléhá režimu zvláštního užívání pozemních komunikací
podle zákona č.13/1997Sb. Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.
Vozidlo je vybaveno zvláštním výstražným světelným zařízením, které musí být v činnosti
při provozu vozidla na pozemních komunikacích.
Na základě schválení č.j. 947/2010-150-SCH2 provedena montáž nástavby.
Na vozidle namontován jeřáb EPSILON E 165Z95, v.ř. 1257702. Dostavbu provedla firma
Hořické strojírny, spol.s.r.o., Chvalina 34, 508 01 Hořice v Podkrkonoší.Mění se údaje:
*19: TŘÍDA G50-X

Další ověření (externí odkazy)