IFA L 60
- 1989
- MODRÁ
- motorová nafta (NM)
- 9160 cm³
- 124 kW ≈ 169 k
VIN606649
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 0:28 · https://www.provervozidlo.cz/vozidlo/8920958
Semafor rizik
Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.
- Červenáz registru Poslední pravidelná STK nedopadla dobřeProhlídka ze dne 26. 4. 2023 skončila výsledkem „dočasně způsobilé k provozu“ a v registru po ní není záznam o opakované prohlídce se způsobilým výsledkem.
- Červenáz registru Technická kontrola (STK) je propadláPoslední platná pravidelná prohlídka v registru skončila 28. 2. 2023 (posuzujeme ke dni údajů z registru, novější prohlídka se mohla do registru dostat až později). Vozidlo bez platné STK nesmí jezdit po silnicích.
- Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru 2× nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
- Oranžováz registru Vozidlo mělo 3 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 1,1 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
- Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 1989. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- IFA
- Model
- L 60
- Typ
- IFA L 60 1218 4X2 P SK /
- Rok výroby
- 1989
- Datum 1. registrace
- 29. 9. 1989
- Datum 1. registrace v ČR
- 29. 9. 1989
- Barva
- MODRÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 9160 cm³
- Výkon
- 124 kW
- Kategorie
- SS – PRACOVNÍ STROJ SAMOJÍZDNÝ
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: Havlíčkova Borová zemědělská a.s. (IČO 25252267) od 13. 9. 2023
- Provozovatel: Havlíčkova Borová zemědělská a.s. (IČO 25252267) od 13. 9. 2023
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 29. 9. 1989 | První registrace | Registr silničních vozidel | |
| 3. 1. 1990 | Nový provozovatel | AGROCHEMICKÝ PODNIK | Registr silničních vozidel |
| 10. 5. 1993 | Nový provozovatel | Agroslužby Žatec, a.s. (IČO 00224472) | Registr silničních vozidel |
| 10. 1. 2008 | Nový vlastník | ZZN RAKOVNÍK A.S. V LUBNICI 2333;RAKOVNÍK | Registr silničních vozidel |
| 10. 1. 2008 | Nový provozovatel | AgroZZN, a.s. (IČO 45148082) | Registr silničních vozidel |
| 31. 5. 2010 | Nový vlastník | AgroZZN, a.s. (IČO 45148082) | Registr silničních vozidel |
| 13. 9. 2023 | Nový vlastník a provozovatel | Havlíčkova Borová zemědělská a.s. (IČO 25252267) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 6. 9. 2023 | Evidenční kontrola | Havlíčkův Brod (č. 3626) | 16 461 km | způsobilé | bez závad | |
| 26. 4. 2023 | Pravidelná STK | Žatec (č. 3514) | 16 437 km | dočasně způsobilé | 5 lehkých, 4 vážné
| 26. 5. 2023 |
| 19. 4. 2023 | Měření emisí | Dobroměřice (č. 450704) | 16 399 km | způsobilé | bez závad | 19. 4. 2025 |
| 28. 2. 2022 | Pravidelná STK | Žatec (č. 3514) | 15 677 km | způsobilé | 6 lehkých
| 28. 2. 2023 |
| 24. 2. 2022 | Měření emisí | Dobroměřice (č. 450704) | 15 649 km | způsobilé | bez závad | 24. 2. 2024 |
| 2. 3. 2021 | Opakovaná STK | Žatec (č. 3514) | 15 064 km | způsobilé | 3 lehké
| 22. 2. 2022 |
| 1. 3. 2021 | Opakovaná STK | Žatec (č. 3514) | 15 064 km | nezpůsobilé | 3 lehké, 1 nebezpečná
| |
| 22. 2. 2021 | Pravidelná STK | Žatec (č. 3514) | 15 012 km | nezpůsobilé | 3 lehké, 3 vážné, 1 nebezpečná
| |
| 16. 2. 2021 | Měření emisí | Dobroměřice (č. 450704) | 14 978 km | způsobilé | bez závad | 16. 2. 2022 |
| 5. 3. 2020 | Pravidelná STK | Žatec (č. 3514) | 13 647 km | způsobilé | 2 lehké
| 5. 3. 2021 |
| 4. 3. 2020 | Měření emisí | Dobroměřice (č. 450704) | 13 619 km | způsobilé | 1 lehká
| 4. 3. 2021 |
| 7. 3. 2019 | Pravidelná STK | Žatec (č. 3514) | 12 281 km | způsobilé | 4 lehké
| 7. 3. 2020 |
| 6. 3. 2019 | Měření emisí | Dobroměřice (č. 450704) | 12 253 km | způsobilé | bez závad | 6. 3. 2020 |
| 13. 2. 2018 | Pravidelná STK | Ústecký kraj (č. 3514) | 9 678 km nižší než dříve | způsobilé | 6 lehkých
| 13. 2. 2019 |
| 8. 2. 2018 | Měření emisí | Dobroměřice (č. 450704) | 96 507 km | – | bez závad | 8. 2. 2019 |
| 28. 2. 2017 | Pravidelná STK | Ústecký kraj (č. 3514) | 6 981 km | způsobilé | 5 lehkých
| 28. 2. 2018 |
| 29. 2. 2016 | Pravidelná STK | Ústecký kraj (č. 3514) | 2 862 km nižší než dříve | způsobilé | 7 lehkých
| 28. 2. 2017 |
| 11. 3. 2015 | Pravidelná STK | Ústecký kraj (č. 3514) | 28 225 km | způsobilé | 6 lehkých
| 11. 3. 2016 |
| 24. 2. 2014 | Pravidelná STK | Ústecký kraj (č. 3514) | 20 584 km | způsobilé | 6 lehkých
| 24. 2. 2015 |
| 12. 3. 2013 | Pravidelná STK | Ústecký kraj (č. 3514) | 18 112 km | způsobilé | 5 lehkých
| 12. 3. 2014 |
| 12. 3. 2012 | Pravidelná STK | Ústecký kraj (č. 3514) | 13 546 km | způsobilé | 7 lehkých
| 12. 3. 2013 |
| 24. 3. 2011 | Pravidelná STK | Ústecký kraj (č. 3514) | 10 490 km | způsobilé | 6 lehkých
| 24. 3. 2012 |
| 11. 3. 2010 | Pravidelná STK | Ústecký kraj (č. 3514) | 8 110 km | způsobilé | 6 lehkých
| 11. 3. 2011 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)
-
Nový provozovatel AGROCHEMICKÝ PODNIK
-
Nový provozovatel Agroslužby Žatec, a.s. (IČO 00224472)
-
Nový vlastník ZZN RAKOVNÍK A.S. V LUBNICI 2333;RAKOVNÍKNový provozovatel AgroZZN, a.s. (IČO 45148082)
-
Nový vlastník AgroZZN, a.s. (IČO 45148082)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 3. 2013 · stanice: U OHARKY 3093, 43801, ŽATEC
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 3. 2014 · stanice: U OHARKY 3093, 43801, ŽATEC
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 2. 2015 · stanice: U OHARKY 3093, 43801, ŽATEC
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 3. 2016 · stanice: U OHARKY 3093, 43801, ŽATEC
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 2. 2017 · stanice: U OHARKY 3093, 43801, ŽATEC
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 2. 2018 · stanice: U OHARKY 3093, 43801, ŽATEC · protokol CZ-3514-17-02-0780
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 2. 2019 · stanice: U OHARKY 3093, 43801, ŽATEC · protokol CZ-3514-18-02-0313
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 3. 2020 · stanice: U OHARKY 3093, 43801, ŽATEC · protokol CZ-3514-19-03-0193
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 3. 2021 · stanice: U OHARKY 3093, 43801, ŽATEC · protokol CZ-3514-20-03-0133
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: nezpůsobilé k provozu · stanice: U OHARKY 3093, 43801, ŽATEC · protokol CZ-3514-21-02-0558
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: nezpůsobilé k provozu · stanice: U OHARKY 3093, 43801, ŽATEC · protokol CZ-3514-21-03-0045
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 2. 2022 · stanice: U OHARKY 3093, 43801, ŽATEC · protokol CZ-3514-21-03-0080
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 2. 2023 · stanice: U OHARKY 3093, 43801, ŽATEC · protokol CZ-3514-22-02-0828
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 26. 5. 2023 · stanice: U OHARKY 3093, 43801, ŽATEC · protokol CZ-3514-23-04-0617
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: BAŠTÍNOV 126, 58001, HAVLÍČKŮV BROD · protokol CZ-3626-23-09-0130
-
Nový vlastník a provozovatel Havlíčkova Borová zemědělská a.s. (IČO 25252267)
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 3 (IFA L 60 1989 v ČR obvykle 1,1, medián 1)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 0 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 77,4 %
Srovnáváme s 681 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu IFA L 60
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (53)
Identifikace
- Tovární značka
- IFA
- Obchodní označení
- L 60
- Typ
- IFA L 60 1218 4X2 P SK /
- VIN
- 606649
- PČV
- 8920958
- Druh vozidla
- PRACOVNÍ STROJ SAMOJÍZDNÝ
- Druh vozidla 2. ř.
- MOBILNÍ ROZMETADLO
- Kategorie vozidla
- SS
- Výrobce vozidla
- VEB IFA NORDAHAUSEN, NDR
- Rok výroby
- 1989
- Datum 1. registrace
- 29. 9. 1989
- Datum 1. registrace v ČR
- 29. 9. 1989
- Druh (typ)
- IFA L60 SPECIÁL - ADAPTÉR D032
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- VEB IFA NORDAHAUSEN, NDR
- Typ motoru
- 6 VD 13.5/12 SRF
- Číslo motoru
- 90607036
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 124 / 2300
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 9160
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ -2
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 91
Emise a spotřeba
- Stupeň plnění emisní úrovně
- Neuvedeno
- Spotřeba při rychlosti [l.100 km⁻¹]
- 23 / 60
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 88/
- Za jízdy
- 86
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 6520/ 2450/ 2820
- Rozvor [mm]
- 3240
- Provozní hmotnost
- 6810
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 12400/ 12400
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 4100/ 4100
8300/ 8300
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 12000/ 12000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 24000/ 24000
- Zatížení střechy
- 0
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 18/70-2016 PR U27/ 15-20
18/70-2016 PR U27/ 15-20
/
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- VEB IFA LUDWIGSFELDE, NDR
- Barva
- MODRÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 / 0
- Spojovací zařízení - druh
- A 216 BK
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ano
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- Číslo ORV
- UBI158320
- Druh RZ
- STD. ZVLÁŠTNÍ
- Varianta RZ
- 155
- Doplňkový text na TP
- přestavba povolena komisí di 13.4.95 namontován spec.adaptér. Dne 10.01.2024 proveden zápis změn po přestavbě dle Rozhodnutí: NB-D/875/2024/Baz/226/2024.
- Další záznamy
- DNE 23.02.2004 POVOLENO JINÉ KONTROLNÍ ZÁZNAMOVÉ ZAŘÍZENÍ PRO REGISTRACI PRACOVNÍ ČINNOSTI ŘIDIČE, VZHLEDEM K VÝHRADNÉ ZEMĚDĚLSKÉ PRACOVNÍ ČINNOSTI.
DNE 10.01.2024 PROVEDEN ZÁPIS ZMĚN PO PŘESTAVBĚ DLE ROZHODNUTÍ: NB-D/875/2024/BAZ/226/2024.
KATEGORIE SS JSOU SAMOJÍZDNÉ PRACOVNÍ STROJE KONSTRUKČNĚ URČENÉ PRO VYKONÁVÁNÍ URČITÝCH PRACOVNÍCH ČINNOSTÍ A NEJSOU ZPRAVIDLA URČENÉ PRO PŘEPRAVU NÁKLADU.
ZA PRACOVNÍM STROJEM NENÍ MOŽNÉ ZAPOJOVAT ŽÁDNÉ PŘÍPOJNÉ VOZIDLO.
ZA STROJ JE MOŽNÉ ZAPOJOVAT POUZE PRACOVNÍ ZAŘÍZENÍ STROJE, VE SMYSLU VYHLÁŠKY Č. 153/2023 SB., PŘÍLOHY Č. 2, BOD 3.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: 606649
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.