CLAAS XERION

  • 2010
  • ZELENÁ-ZÁKLADNÍ
  • motorová nafta (NM)
  • 8804 cm³
  • 268 kW ≈ 364 k

VIN78101056

Stav registru k 1. 10. 2026

Přehled pro inzerát Jak to vložit do inzerátu

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 6:08 · https://www.provervozidlo.cz/vin/78101056

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 5 vlastníkůPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2010. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
CLAAS
Model
XERION
Typ
CLAAS XERION 781 / 781
Rok výroby
2010
Datum 1. registrace
2. 6. 2010
Datum 1. registrace v ČR
2. 6. 2010
Barva
ZELENÁ-ZÁKLADNÍ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
8804 cm³
Výkon
268 kW
Kategorie
T1 – TRAKTOR
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 14. 4. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
90 768 km
při prohlídce 14. 4. 2023
5
Vlastníků v registru
Vladimír Rejchrt
od 18. 9. 2023

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
2. 6. 2010 První registrace SG Equipment Finance Czech Republic s.r.o. (IČO 61061344) Registr silničních vozidel
2. 6. 2010 Nový provozovatel SALIX MORAVA s.r.o. (IČO 25380893) Registr silničních vozidel
9. 7. 2014 Nový vlastník SALIX MORAVA s.r.o. (IČO 25380893) Registr silničních vozidel
22. 9. 2017 Nový vlastník a provozovatel P.P.H.U. ARTUR HUCALUK Registr silničních vozidel
20. 3. 2019 Nový vlastník MONETA Leasing, s.r.o. (IČO 60751606) Registr silničních vozidel
20. 3. 2019 Nový provozovatel Vladimír Rejchrt (IČO 16804929) Registr silničních vozidel
18. 9. 2023 Nový vlastník Vladimír Rejchrt (IČO 16804929) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

050 000100 000 20152017201920212023 30. 7. 2014: 5 110 km21. 9. 2017: 8 318 km15. 3. 2019: 8 327 km9. 4. 2019: 8 345 km9. 4. 2019: 78 176 km14. 4. 2023: 90 768 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
14. 4. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Smiřice (č. 3627) 90 768 km způsobilé bez závad 14. 4. 2027
9. 4. 2019 Pravidelná STK Smiřice (č. 3627) 78 176 km způsobilé bez závad 9. 4. 2023
9. 4. 2019 Měření emisí Smiřice (č. 460252) 8 345 km způsobilé bez závad 9. 4. 2023
15. 3. 2019 Evidenční kontrola Smiřice (č. 3627) 8 327 km způsobilé bez závad
21. 9. 2017 Evidenční kontrola Zlínský kraj (č. 3729) 8 318 km způsobilé bez závad
30. 7. 2014 Pravidelná STK Zlínský kraj (č. 3729) 5 110 km způsobilé bez závad 30. 7. 2018

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník SG Equipment Finance Czech Republic s.r.o. (IČO 61061344)
    Nový provozovatel SALIX MORAVA s.r.o. (IČO 25380893)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: nezjištěn · platnost do 2. 6. 2014
  2. Nový vlastník SALIX MORAVA s.r.o. (IČO 25380893)
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 7. 2018 · stanice: HULÍNSKÁ 2383/3, 767 01, KROMĚŘÍŽ
  4. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: HULÍNSKÁ 2383/3, 767 01, KROMĚŘÍŽ · protokol CZ-3729-17-09-0166
  5. Nový vlastník a provozovatel P.P.H.U. ARTUR HUCALUK
  6. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Seligerova 147, 503 03, Smiřice · protokol CZ-3627-19-03-0386
  7. Nový vlastník MONETA Leasing, s.r.o. (IČO 60751606)
    Nový provozovatel Vladimír Rejchrt (IČO 16804929)
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 4. 2023 · stanice: Seligerova 147, 503 03, Smiřice · protokol CZ-3627-19-04-0307
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 4. 2027 · stanice: Seligerova 147, 503 03, Smiřice · protokol CZ-3627-23-04-0349
  10. Nový vlastník Vladimír Rejchrt (IČO 16804929)
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 5. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (66)

Identifikace

Tovární značka
CLAAS
Obchodní označení
XERION
Typ
CLAAS XERION 781 / 781
Varianta
STF
Typ kód
781
VIN
78101056
PČV
8941033
Druh vozidla
TRAKTOR
Kategorie vozidla
T1
Výrobce vozidla
CLAAS KGAA MBH, HARSEWINKEL, SRN
Rok výroby
2010
Datum 1. registrace
2. 6. 2010
Datum 1. registrace v ČR
2. 6. 2010
Druh (typ)
BEZPEČNOSTNÍ KABINA - CLAAS 0547 102
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
CATERPILLAR, INC., PEORIA, USA
Typ motoru
C-9 298-3758
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
268 / 2100
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
8804
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 2
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
40

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
97/68HA
Stupeň plnění emisní úrovně
Neuvedeno
Korigovaný součinitel absorpce [m⁻¹]
0,84
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
0 / 0 / 0
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
86/ 2170
Za jízdy
84

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
6250/ 2510/ 3636
Rozvor [mm]
3300
Provozní hmotnost
12400
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
18000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
11500/ 11500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
22000/ 22000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
3000/ 1500
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
40000/ 34400
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
0
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
540/80 R 38 172 A8/ DW18L X 38
540/80 R 38 172 A8/ DW18L X 38
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
CLAAS KGAA MBH, HARSEWINKEL, SRN
Výrobní číslo karoserie
78101056
Barva
ZELENÁ-ZÁKLADNÍ
Barva doplňková
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA S ZADNÍ TBZ KAT.3
ABS
ne
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
6408-002-04
ES/EU
e1*2003/37*0241*
Číslo TP
UN068697
Číslo ORV
UBE835487
Druh RZ
STD. ZVLÁŠTNÍ
Varianta RZ
151
Další záznamy
DOPORUČENÝ ROZMĚR TABULKY REGISTRAČNÍ ZNAČKY 520X110 MM.
*18: DLE 77/537/EHS
*40: NEJVĚTŠÍ POVOLENÁ HMOTNOST NEBRZDĚNÉHO PŘÍPOJNÉHO PRACOVNÍHO
STROJE PŘI RYCHLOSTI DO 20 KM/H SMÍ BÝT NEJVÝŠE 3 000 KG.
*58: JEDNOHADICOVÉ, DVOUHADICOVÉ
VARIABILNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA:
*35: ROZMEZÍ ZAHRNUJE PŘÍPUSTNÉ KOMBINACE KOL, PNEUMATIK, TYPŮ
SPOJOVACÍCH ZAŘÍZENÍ ATD.
*39,41: PŘI PROVOZU NA POZEMNÍCH KOMUNIKACÍCH PRO KONKRÉTNÍ HODNOTY
HMOTNOSTÍ PLATÍ PODMÍNKY STANOVENÉ V § 14 VYHLÁŠKY Č. 341/2002 SB. V
ZÁVISLOSTI NA KONKRÉTNÍ SESTAVĚ PŘÍDAVNÝCH ZÁVAŽÍ, PŘÍPADNĚ DALŠÍ
VÝBAVĚ TRAKTORU.
*42,38: SPOJOVACÍ ZAŘÍZENÍ/NEJVĚTŠÍ SVISLÉ STATICKÉ ZATÍŽENÍ V KG:
AUTOMATICKÁ HUBICE/2 000; VÝKYVNÉ TÁHLO/3 000, HÁK/3 000; KULOVÝ
ZÁVĚS K80/3 000, PŘEDNÍ TBZ KAT. 2,3/NEUVEDENO.
*N1.N2,37: KOLA; PNEUMATIKY; NEJVĚTŠÍ POVOLENÁ HMOTNOST NA NÁPRAVU V
KG: DW23BX38; 650/85 R 38 173 A8; 10 000 / DW25BX38; 800/70 R 38 173
A8; 10 000 DW23BX38; 710/70 R 38 166 A8; 10 000 / DW27BX42; 900/50 R
42 168 A8; 10 000 DW27BX32; 800/65 R 32 169 A8; 10 000 / DW23BX42;
710/70 R 42 173 A8; 10 000 DW20BX42; 650/65 R 42 165 A8; 10 000 /
DW21BX32; 650/75 R 32 169 A8; 10 000 DALŠÍ ROZMĚRY PNEUMATIK A JEJICH
KOMBINACE JSOU UVEDENY V NÁVODU K OBSLUZE. JE ZAKÁZÁN PROVOZ NA
POZEMNÍCH KOMUNIKACÍCH, JE-LI TRAKTOR VYBAVEN DVOJMONTÁŽÍ KOL NA
PŘEDNÍ NÁPRAVĚ.
TRAKTOR PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č. 56/2001 SB. S VÝJIMKAMI:
- PLÁŠTĚ PNEUMATIK NEMUSÍ BÝT HOMOLOGOVÁNY RESP. SCHVÁLENY,
- KRYTY KOL NEMUSÍ PLNIT NĚKTERÉ PŘEDEPSANÉ POŽADAVKY,
A PŘI PŘEKROČENÍ ŠÍŘKY 2.55 M (PŘI POUŽITÍ PNEUMATIK O ŠÍŘCE 650 A
ŠIRŠÍCH) NAVÍC:
- VZDÁLENOST SVĚTELNÝCH ZAŘÍZENÍ OD BOČNÍHO OBRYSU VOZIDLA JE VĚTŠÍ
NEŽ JE PŘEDEPSÁNO,
- CELKOVÁ ŠÍŘKA JE VĚTŠÍ NEŽ JE PŘEDEPSÁNO.

Další ověření (externí odkazy)