PRAGA V3S

  • 1980
  • ZELENÁ-TMAVÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 7412 cm³
  • 72 kW ≈ 98 k

VIN104556

Stav registru k 1. 10. 2026

Přehled pro inzerát Jak to vložit do inzerátu

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 13:11 · https://www.provervozidlo.cz/vozidlo/9150424

Semafor rizik

červená

Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.

  • Červenáz registru Vozidlo je vyřazeno z provozuVozidlo je v registru vedeno jako vyřazené z provozu a nesmí jezdit po silnicích. Důvod v registru: VIZOVICE.
  • Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru 2× nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 1980. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
PRAGA
Model
V3S
Typ
PRAGA V3S V /
Rok výroby
1980
Datum 1. registrace
1. 1. 1980
Datum 1. registrace v ČR
1. 1. 1980
Barva
ZELENÁ-TMAVÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
7412 cm³
Výkon
72 kW
Kategorie
N2 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
vyřazené z provozu

Aktuálně v registru

Stav tachometru
24 850 km
při prohlídce 31. 5. 2023
stav v některé prohlídce nižší než dříve
1
Vlastník v registru
Jiří Vajďák
od 15. 12. 2008

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
1. 1. 1980 První registrace Registr silničních vozidel
7. 1. 1991 Nový provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
16. 2. 1998 Nový provozovatel FARAO-stavební a obchodní společnost spol. s r.o. - v likvidaci (IČO 25328310) Registr silničních vozidel
19. 4. 2000 Nový provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
10. 1. 2001 Nový provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
12. 10. 2004 Nový provozovatel GABRIEL LUBOMÍR KYJOVSKÁ 80 BORŠICE U BUCHLOVA Registr silničních vozidel
27. 10. 2004 Nový provozovatel Lubomír Gabriel (IČO 46196641) Registr silničních vozidel
30. 10. 2008 Nový provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
15. 12. 2008 Nový vlastník a provozovatel Jiří Vajďák (IČO 69742111) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0100 000200 000300 000 20092011201320152017201920212023 19. 11. 2008: 300 000 km15. 12. 2009: 53 740 km8. 6. 2010: 55 127 km12. 6. 2012: 16 630 km5. 9. 2014: 18 963 km29. 4. 2019: 24 393 km31. 5. 2023: 24 850 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
31. 5. 2023 Pravidelná STK Svitavy (č. 3612) 24 850 km způsobilé bez závad 31. 5. 2027
29. 4. 2019 Pravidelná STK Hlinsko (č. 3632) 24 393 km způsobilé
3 lehké
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.5.1.1 Sedadlo řidiče má poškozený nebo opotřebený povrch sedadla. lehká
29. 4. 2023
5. 9. 2014 Pravidelná STK Pardubický kraj (č. 3634) 18 963 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.15.4.1 Vnější poškození lanovodů (bovdenů), které nemá vliv na jeho funkci. lehká
  • 4.2.1.1.1 Nesvítí některá nepovinná (volitelná) obrysová svítilna. lehká
  • 5.3.4.2.1 Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. lehká
5. 9. 2016
12. 6. 2012 Pravidelná STK Pardubický kraj (č. 3634) 16 630 km nižší než dříve způsobilé
2 lehké
  • 4.4.4.1.1 Frekvence přerušování světla u výstražných světel není zjevně v souladu s požadavky (90 ± 30 krát/min). lehká
  • 6.1.3.6.1 Upevnění palivového potrubí je uvolněné, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
12. 6. 2014
8. 6. 2010 Pravidelná STK Pardubický kraj (č. 3612) 55 127 km způsobilé
6 lehkých
  • 3046 Na řídítkách jsou značně poškozené pryžové rukojeti (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 4114 Šroubové spoje některého krytu nejsou dostatečně dotažené, popřípadě zajištěné (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 5041 Sklopný nebo pohotovostní stojánek chybí nebo neplní svoji funkci, popřípadě jej nelze spolehlivě zajistit v přepravní poloze (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 5203 Některé zpětné zrcátko je uvolněné nebo mírně poškozené, avšak doposud použitelné (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 7072 Na motoru nebo na převodovce jsou patrné stopy po unikání oleje, avšak olej neodkapává na vozovku (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 8025 Výfukové potrubí je netěsné (dílčí netěsnosti spojů); tyto netěsnosti však nemají vliv na bezpečnost, případně hlučnost vozidla a měření emisí (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
8. 6. 2012
15. 12. 2009 Evidenční kontrola Pardubický kraj (č. 3612) 53 740 km nižší než dříve způsobilé bez závad 15. 12. 2009
19. 11. 2008 Pravidelná STK Zlínský kraj (č. 3817) 300 000 km způsobilé
6 lehkých
  • 3071 V kloubech, pákách a tyčích jsou mírně větší vůle (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 4174 Některé hřídele, klouby mají mírně zvětšené vůle (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 5031 Některé nosné díly rámu (nosné konstrukce) jsou mírně narušeny korozí (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 7072 Na motoru nebo na převodovce jsou patrné stopy po unikání oleje, avšak olej neodkapává na vozovku (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 5021 Snýtované, sešroubované nebo pružné spojení některých dílů je uvolněno, popřípadě svařované spojení narušeno natolik, že pevnost (tuhost) rámu (nosné konstrukce): zatím není podstatně zmenšena (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 4031 Ve valivém uložení některého kola není dostatečná vůle, nebo je vůle mírně zvětšená, popřípadě kolo se neotáčí plynule a rovnoměrně (např. následkem mechanické závady valivého ložiska) (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
19. 11. 2009

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
  2. Nový provozovatel fyzická osoba
  3. Nový provozovatel fyzická osoba
  4. Nový provozovatel fyzická osoba
  5. Nový provozovatel GABRIEL LUBOMÍR KYJOVSKÁ 80 BORŠICE U BUCHLOVA
  6. Evidenční kontrola výsledek: výsledek nezjištěn · stanice: LUČNÍ ČTVRŤ 1824, 68303, STARÉ MĚSTO
  7. Nový provozovatel Lubomír Gabriel (IČO 46196641)
  8. Nový provozovatel fyzická osoba
  9. Nový vlastník a provozovatel Jiří Vajďák (IČO 69742111)
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 11. 2009 · stanice: Palackého 220, 757 01, Valašské Meziříčí
  10. Vyřazení z provozu VIZOVICE
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Záznamy bez uvedeného data

  • Nový provozovatel – STAVBY, BRNO

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 1 (PRAGA V3S 1980 v ČR obvykle 1,1, medián 1)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 0 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 64,7 %

Srovnáváme s 1 123 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu PRAGA V3S

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • ZÁVĚS

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (56)

Identifikace

Tovární značka
PRAGA
Obchodní označení
V3S
Typ
PRAGA V3S V /
VIN
104556
PČV
9150424
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
NOSIČ VÝMĚNNÝCH NÁSTAVEB
Kategorie vozidla
N2
Rok výroby
1980
Datum 1. registrace
1. 1. 1980
Datum 1. registrace v ČR
1. 1. 1980
Druh (typ)
09 VOZIDLA S HÁKOVÝM ZDVIHACÍM ZAŘÍZENÍM
Zařazení vozidla
RSV

Motor a pohon

Typ motoru
T 912
Číslo motoru
119118
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
72 / 2100
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
7412
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
3/ -1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
60

Emise a spotřeba

Stupeň plnění emisní úrovně
Neuvedeno
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
0 / 0 / 0
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
0/ 0
Za jízdy
0

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
6850/ 2320/ 2410
Rozvor [mm]
0
Provozní hmotnost
5480
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
10560/ 10560
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
5400/ 5400
5100/ 5100
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
0/ 0
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
0
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
8,25-20HD 10 PR/ 5.00 SX 20
8,25-20HD 10 PR/ 5.00 SX 20
8,25-20HD 10 PR/ 5.00 SX 20
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
TECHNOCAR S.R.O., KROMĚŘÍŽ, ČR
Výrobní číslo karoserie
104556
Barva
ZELENÁ-TMAVÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
ZÁVĚS NESAMOČINNÝ 08 ČSN 30 3660.1
Brzdy provozní
ne
Brzdy nouzová
ne
Brzdy parkovací
ne
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
VYŘAZENO Z PROVOZU
ZTP
85-001-85
Číslo TP
AO637827
Číslo ORV
UBD739069
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Doplňkový text na TP
Č.J.D2-328/2008, Dne 17.05.2023 zápis hromadné přestavby č. HP - 0434 č.j. 445/2019-150-SCH2/6.
Další záznamy
Dne 17.05.2023 zápis globální přestavby vozidla.

Další ověření (externí odkazy)