AVIA 30 L
- 1973
- MODRÁ-ZÁKLADNÍ
- motorová nafta (NM)
- 3319 cm³
- 58,8 kW ≈ 80 k
VIN12378
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 7:10 · https://www.provervozidlo.cz/vozidlo/966548
Semafor rizik
Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.
- Červenáz registru Vozidlo zaniklo (vyřazeno z registru)Stav „zánik“ znamená, že bylo trvale vyřazeno z evidence, například po ekologické likvidaci, zničení nebo odcizení.
- Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru 8× nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
- Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
- Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 9 dnů (5. 3. 2013 až 14. 3. 2013). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
- Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 1973. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- AVIA
- Model
- 30 L
- Typ
- AVIA 30 L /
- Rok výroby
- 1973
- Datum 1. registrace
- 11. 4. 1973
- Datum 1. registrace v ČR
- 11. 4. 1973
- Barva
- MODRÁ-ZÁKLADNÍ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 3319 cm³
- Výkon
- 58,8 kW
- Kategorie
- N2 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- zaniklé (vyřazeno z registru)
Aktuálně v registru
- Vlastník: RM TRYMET a.s. (IČO 28953118) od 21. 5. 2018
- Provozovatel: RM TRYMET a.s. (IČO 28953118) od 21. 5. 2018
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 11. 4. 1973 | První registrace | Registr silničních vozidel | |
| 24. 3. 1986 | Nový provozovatel | Československá automobilová doprava Boskovice, státní podnik (IČO 13690639) | Registr silničních vozidel |
| 11. 11. 1992 | Nový provozovatel | OBEK SERVIS a.s. (IČO 45476781) | Registr silničních vozidel |
| 24. 6. 1996 | Nový provozovatel | Truck Service Zlín člen skupiny AUTO UH a.s. (IČO 63474930) | Registr silničních vozidel |
| 13. 11. 1996 | Nový provozovatel | František Hensl (IČO 49473263) | Registr silničních vozidel |
| 19. 5. 1998 | Nový provozovatel | fyzická osoba | Registr silničních vozidel |
| 2. 11. 2000 | Nový provozovatel | fyzická osoba | Registr silničních vozidel |
| 25. 5. 2005 | Nový provozovatel | Zdeněk Klíč (IČO 67559590) | Registr silničních vozidel |
| 19. 9. 2006 | Nový vlastník a provozovatel | STAVOS, spol. s r.o. v likvidaci (IČO 43420125) | Registr silničních vozidel |
| 5. 3. 2013 | Nový vlastník a provozovatel | STAVOS GROUP a.s. v likvidaci (IČO 28647327) | Registr silničních vozidel |
| 14. 3. 2013 | Nový vlastník a provozovatel | Savukoski Lide, s.r.o. v likvidaci (IČO 26221039) | Registr silničních vozidel |
| 21. 5. 2018 | Nový vlastník a provozovatel | RM TRYMET a.s. (IČO 28953118) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 24. 9. 2024 | Pravidelná STK | Dolní Cerekev (č. 6711) | – | způsobilé | 1 lehká
| 24. 9. 2028 |
| 16. 9. 2024 | Měření emisí | Osová Bítýška (č. 571413) | – | – | bez závad | 16. 9. 2028 |
| 21. 5. 2024 | Pravidelná STK + měření emisí | Velké Meziříčí (č. 3706) | 207 km nižší než dříve | způsobilé | bez závad | 21. 5. 2028 |
| 20. 6. 2023 | Pravidelná STK + měření emisí | Česká Lípa (č. 3522) | 63 482 km | způsobilé | 5 lehkých
| 20. 6. 2025 |
| 22. 6. 2021 | Pravidelná STK | Česká Lípa (č. 3522) | 62 490 km | způsobilé | 3 lehké
| 22. 6. 2023 |
| 22. 6. 2021 | Měření emisí | Nový Bor (č. 450103) | 62 481 km | způsobilé | bez závad | 22. 6. 2023 |
| 26. 4. 2021 | Evidenční kontrola | Havlíčkův Brod (č. 3626) | 2 286 km | způsobilé | 1 lehká
| |
| 16. 3. 2021 | Evidenční kontrola | Velké Meziříčí (č. 3706) | 207 km | způsobilé | 1 lehká
| |
| 4. 12. 2020 | Pravidelná STK + měření emisí | Sušice (č. 3403) | – | způsobilé | 2 lehké
| 4. 12. 2024 |
| 20. 5. 2020 | Pravidelná STK + měření emisí | Velké Meziříčí (č. 3706) | 207 km nižší než dříve | způsobilé | bez závad | 20. 5. 2024 |
| 9. 9. 2019 | Pravidelná STK | Okříšky (č. 3764) | – | dočasně způsobilé | 1 lehká, 3 vážné
| 9. 10. 2019 |
| 26. 3. 2019 | Pravidelná STK + měření emisí | Česká Lípa (č. 3522) | 60 395 km | způsobilé | 5 lehkých
| 26. 3. 2021 |
| 17. 5. 2018 | Evidenční kontrola | Skalice nad Svitavou (č. 3718) | 48 km nižší než dříve | způsobilé | 1 lehká
| |
| 26. 4. 2018 | Evidenční kontrola | Skalice nad Svitavou (č. 3718) | 23 699 km | dočasně způsobilé | 1 lehká, 1 vážná
| |
| 6. 3. 2018 | Pravidelná STK + měření emisí | Skalice nad Svitavou (č. 3718) | 23 299 km nižší než dříve | způsobilé | 7 lehkých
| 6. 3. 2019 |
| 27. 3. 2017 | Pravidelná STK | Ústecký kraj (č. 3527) | 58 642 km | způsobilé | 7 lehkých
| 27. 3. 2019 |
| 13. 3. 2017 | Opakovaná STK | Jihomoravský kraj (č. 3718) | 20 333 km | způsobilé | 4 lehké
| 2. 3. 2018 |
| 2. 3. 2017 | Pravidelná STK | Jihomoravský kraj (č. 3718) | 20 138 km | dočasně způsobilé | 4 lehké, 5 vážných
| 1. 4. 2017 |
| 2. 5. 2016 | Pravidelná STK | Kraj Vysočina (č. 3706) | – | způsobilé | bez závad | 2. 5. 2020 |
| 29. 2. 2016 | Pravidelná STK | Jihomoravský kraj (č. 3718) | 14 295 km nižší než dříve | způsobilé | 5 lehkých
| 28. 2. 2017 |
| 9. 9. 2015 | Pravidelná STK | Kraj Vysočina (č. 3701) | – | způsobilé | 1 lehká
| 9. 9. 2019 |
| 31. 3. 2015 | Pravidelná STK | Ústecký kraj (č. 3527) | 56 000 km | způsobilé | 7 lehkých
| 31. 3. 2017 |
| 13. 3. 2015 | Pravidelná STK | Plzeňský kraj (č. 3403) | – | způsobilé | 4 lehké
| 13. 3. 2019 |
| 26. 2. 2015 | Pravidelná STK | Jihomoravský kraj (č. 3718) | 8 031 km | způsobilé | 1 lehká
| 26. 2. 2016 |
| 26. 6. 2014 | Pravidelná STK | Liberecký kraj (č. 3525) | – | způsobilé | bez závad | 26. 6. 2018 |
| 28. 2. 2014 | Opakovaná STK | Jihomoravský kraj (č. 3718) | 2 288 km | způsobilé | 2 lehké
| 25. 2. 2015 |
| 25. 2. 2014 | Pravidelná STK | Jihomoravský kraj (č. 3718) | 2 275 km nižší než dříve | nezpůsobilé | 1 lehká, 1 vážná, 1 nebezpečná
| 25. 2. 2014 |
| 24. 4. 2013 | Pravidelná STK | Ústecký kraj (č. 3527) | 58 945 km | způsobilé | 6 lehkých
| 24. 4. 2015 |
| 11. 3. 2013 | Evidenční kontrola | Jihomoravský kraj (č. 3718) | 15 373 km | způsobilé | bez závad | |
| 21. 2. 2013 | Pravidelná STK | Jihomoravský kraj (č. 3718) | 14 892 km | způsobilé | 3 lehké
| 21. 2. 2014 |
| 10. 5. 2012 | Pravidelná STK | Kraj Vysočina (č. 3706) | – | způsobilé | 2 lehké
| 10. 5. 2016 |
| 16. 2. 2012 | Pravidelná STK | Jihomoravský kraj (č. 3718) | 8 247 km nižší než dříve | způsobilé | 1 lehká
| 16. 2. 2013 |
| 1. 2. 2012 | Evidenční kontrola | Ústecký kraj (č. 3502) | 53 227 km | způsobilé | bez závad | 1. 2. 2012 |
| 1. 2. 2012 | Evidenční kontrola | Ústecký kraj (č. 3502) | 53 227 km | způsobilé | bez závad | 1. 2. 2012 |
| 7. 9. 2011 | Pravidelná STK | Kraj Vysočina (č. 3701) | – | způsobilé | bez závad | 7. 9. 2015 |
| 25. 3. 2011 | Pravidelná STK | Liberecký kraj (č. 3504) | 50 200 km | způsobilé | 7 lehkých
| 25. 3. 2013 |
| 27. 1. 2011 | Pravidelná STK | Jihočeský kraj (č. 3312) | 3 422 km | způsobilé | 4 lehké
| 27. 1. 2012 |
| 25. 1. 2011 | Na žádost zákazníka | Jihočeský kraj (č. 3312) | 3 416 km nižší než dříve | dočasně způsobilé | 4 lehké, 6 vážných
| 25. 1. 2011 |
| 14. 6. 2010 | Pravidelná STK | Liberecký kraj (č. 3525) | – | způsobilé | bez závad | 14. 6. 2014 |
| 29. 1. 2010 | Pravidelná STK | Hlavní město Praha (č. 3106) | 99 738 km | způsobilé | 4 lehké
| 29. 1. 2011 |
| 4. 2. 2009 | Pravidelná STK | Hlavní město Praha (č. 3106) | 93 648 km | způsobilé | 5 lehkých
| 4. 2. 2010 |
| 30. 12. 2008 | Evidenční kontrola | Středočeský kraj (č. 3237) | 84 000 km | způsobilé | bez závad | 30. 12. 2008 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)
-
Nový provozovatel Československá automobilová doprava Boskovice, státní podnik (IČO 13690639)
-
Nový provozovatel OBEK SERVIS a.s. (IČO 45476781)
-
Nový provozovatel Truck Service Zlín člen skupiny AUTO UH a.s. (IČO 63474930)
-
Nový provozovatel František Hensl (IČO 49473263)
-
Nový provozovatel fyzická osoba
-
Nový provozovatel fyzická osoba
-
Nový provozovatel Zdeněk Klíč (IČO 67559590)
-
Evidenční kontrola výsledek: výsledek nezjištěn · stanice: SKALICE NAD SVITAVOU 169, 67901, SKALICE NAD SVITAVOU
-
Nový vlastník a provozovatel STAVOS, spol. s r.o. v likvidaci (IČO 43420125)
-
Prohlídka na žádost provozovatele výsledek: dočasně způsobilé k provozu · stanice: JITKA - OTÍN 3, 37701, JINDŘICHŮV HRADEC
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 2. 2013 · stanice: SKALICE NAD SVITAVOU 169, 67901, SKALICE NAD SVITAVOU
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 2. 2014 · stanice: SKALICE NAD SVITAVOU 169, 67901, SKALICE NAD SVITAVOU
-
Nový vlastník a provozovatel STAVOS GROUP a.s. v likvidaci (IČO 28647327)
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: SKALICE NAD SVITAVOU 169, 67901, SKALICE NAD SVITAVOU
-
Nový vlastník a provozovatel Savukoski Lide, s.r.o. v likvidaci (IČO 26221039)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: nezpůsobilé k provozu · stanice: SKALICE NAD SVITAVOU 169, 67901, SKALICE NAD SVITAVOU
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 2. 2015 · stanice: SKALICE NAD SVITAVOU 169, 67901, SKALICE NAD SVITAVOU
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 2. 2016 · stanice: SKALICE NAD SVITAVOU 169, 67901, SKALICE NAD SVITAVOU
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 2. 2017 · stanice: SKALICE NAD SVITAVOU 169, 67901, SKALICE NAD SVITAVOU
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 1. 4. 2017 · stanice: SKALICE NAD SVITAVOU 169, 67901, SKALICE NAD SVITAVOU · protokol CZ-3718-17-03-0019
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 3. 2018 · stanice: SKALICE NAD SVITAVOU 169, 67901, SKALICE NAD SVITAVOU · protokol CZ-3718-17-03-0106
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 3. 2019 · stanice: SKALICE NAD SVITAVOU 169, 67901, SKALICE NAD SVITAVOU · protokol CZ-3718-18-03-0042
-
Evidenční kontrola výsledek: dočasně způsobilé k provozu · stanice: SKALICE NAD SVITAVOU 169, 67901, SKALICE NAD SVITAVOU · protokol CZ-3718-18-04-0250
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: SKALICE NAD SVITAVOU 169, 67901, SKALICE NAD SVITAVOU · protokol CZ-3718-18-05-0177
-
Nový vlastník a provozovatel RM TRYMET a.s. (IČO 28953118)
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (vyřazení)
Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.
Zprávy z registru
- Tažné zařízení
Porovnání s průměrem
Počet vlastníků v registru: 4. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.
Hlídat toto vozidlo
Toto vozidlo je v registru zaniklé. Zaniklé vozidlo se do provozu nevrací, hlídání u něj nemá smysl.
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (52)
Identifikace
- Tovární značka
- AVIA
- Obchodní označení
- 30 L
- Typ
- AVIA 30 L /
- VIN
- 12378
- PČV
- 966548
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Kategorie vozidla
- N2
- Výrobce vozidla
- AVIA , N.P., PRAHA
- Rok výroby
- 1973
- Datum 1. registrace
- 11. 4. 1973
- Datum 1. registrace v ČR
- 11. 4. 1973
- Druh (typ)
- VALNÍK
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- AVIA , N.P., PRAHA
- Typ motoru
- 712.01
- Číslo motoru
- 560192
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 58.8 / 3200
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 3319
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ -1 ZADNÍ
- Hydropohon
- ne
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 77
Emise a spotřeba
- Spotřeba při rychlosti [l.100 km⁻¹]
- 14 / 57
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 7167/ 2166/ 2900
- Rozvor [mm]
- 3640
- Provozní hmotnost
- 2955
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 5950/ 5950
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 1955/ 1955
3995/ 3995
/
/ - Ložná délka
- 5200
- Ložná šířka
- 2060
- Zatížení střechy
- 0
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 6,50 X 20/ 5,0 X 20
6,50 X 20/ 5,0 X 20
/
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- AVIA , N.P., PRAHA
- Barva
- MODRÁ-ZÁKLADNÍ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2/1 / 2/1 / 0
- ASR
- ne
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ano
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- ZÁNIK
- ZTP
- 653-007-73
- Číslo TP
- UF931512
- Číslo ORV
- UAT013474
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- RM zániku
- BOSKOVICE
- Doplňkový text na TP
- 5.2.2003 - vyl.reg.známka. 22.4.1999-Úředně opraveno výr.č.rámu: 12378/1999 08.02.2017 SCHVÁL.OBNOVENÍ VIN VOZIDLA NÁHR. TECHN OLOGIÍ NA ZÁKLADĚ ROZHODNUTÍ MĚÚ BOSKOVICE, Č.J. DMBO7/2017/DOP/10, ZE DNE 01.02.2017.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: 12378
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.