TATRA 138

  • 1970
  • MODRÁ-ZÁKLADNÍ
  • motorová nafta (NM)
  • 11762 cm³
  • 132,4 kW ≈ 180 k

VIN39428-54

Stav registru k 1. 10. 2026

Přehled pro inzerát Jak to vložit do inzerátu

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 7:26 · https://www.provervozidlo.cz/vozidlo/9942875

Semafor rizik

červená

Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.

  • Červenáz registru Vozidlo zanikloV registru je zapsán zánik vozidla, typicky po předání do sběru autovraků, likvidaci v jiném státě EU nebo zničení. Zaniklé vozidlo nesmí v Česku jezdit.
  • Červenáz registru Poslední pravidelná STK nedopadla dobřeProhlídka ze dne 9. 11. 2018 skončila výsledkem „nezpůsobilé k provozu“ a v registru po ní není záznam o opakované prohlídce se způsobilým výsledkem.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 1970. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
TATRA
Model
138
Typ
TATRA 138 PP 8 V / PP8V
Rok výroby
1970
Datum 1. registrace
1. 1. 1970
Datum 1. registrace v ČR
20. 1. 1971
Barva
MODRÁ-ZÁKLADNÍ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
11762 cm³
Výkon
132,4 kW
Kategorie
N3 – SPECIÁLNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
zaniklé

Aktuálně v registru

  • Vlastník: DPÚK a.s. (IČO 25497961) od 22. 9. 2005
  • Provozovatel: DPÚK a.s. (IČO 25497961) od 22. 9. 2005
Technická prohlídka
Vozidlo není v provozu
platnost do 9. 11. 2018
poslední zapsaná platnost STK
Stav tachometru
7 054 km
při prohlídce 9. 11. 2018
1
Vlastník v registru
DPÚK a.s.
od 22. 9. 2005

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
1. 1. 1970 První registrace Registr silničních vozidel
20. 1. 1971 První registrace v ČR Registr silničních vozidel
20. 1. 1971 Nový provozovatel ČSAD BUS Ústí nad Labem a.s. (IČO 48268071) Registr silničních vozidel
9. 12. 2004 Nový provozovatel ICO: 25497995 Registr silničních vozidel
19. 4. 2005 Nový provozovatel BUS.COM a.s. (IČO 25497995) Registr silničních vozidel
22. 9. 2005 Nový vlastník a provozovatel DPÚK a.s. (IČO 25497961) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

6 5007 0007 500 7/201711/2018 18. 7. 2017: 6 809 km2. 10. 2017: 6 899 km11. 6. 2018: 6 984 km5. 11. 2018: 7 029 km9. 11. 2018: 7 054 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
9. 11. 2018 Pravidelná STK Žatec (č. 3514) 7 054 km nezpůsobilé
3 lehké, 7 vážných, 2 nebezpečné
  • 0.2.2.1.1 Vozidlo uvedené do provozu před 1. 1. 2002 není vybaveno povinným štítkem výrobce nebo je štítek nečitelný nebo některé předepsané údaje chybí. lehká
  • 1.1.12.5.1 Brzdová hadice pórovitá nebo narušená od působení ropných látek (rozleptaná). vážná
  • 1.1.16.2.1 Slyšitelný únik vzduchu z brzdového válce. vážná
  • 2.1.5.1.3 Nadměrný únik média (kapalina / vzduch) z posilovače řízení. nebezpečná
  • 5.1.1.1 Prasklá, deformovaná nebo nadměrně zkorodovaná náprava, vidlice. nebezpečná
  • 5.1.2.2.1 U rejdového čepu radiální vůle větší než provozní. vážná
  • 5.1.3.1.1 V uložení kola větší vůle než provozní. vážná
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.2 Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla. vážná
  • 6.2.3.3.4 Dveře jsou nadměrně zkorodované, poškozené, zdeformované nebo provedení dveří neodpovídá požadavkům. vážná
  • 8.4.1.1.1 Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu. vážná
5. 11. 2018 Měření emisí Dobroměřice (č. 450704) 7 029 km způsobilé
1 lehká
  • 0.2.2.1.1 Vozidlo uvedené do provozu před 1. 1. 2002 není vybaveno povinným štítkem výrobce nebo je štítek nečitelný nebo některé předepsané údaje chybí. lehká
5. 11. 2019
11. 6. 2018 Měření emisí Dobroměřice (č. 450704) 6 984 km – bez závad 11. 6. 2019
2. 10. 2017 Opakovaná STK Ústecký kraj (č. 3514) 6 899 km způsobilé
6 lehkých
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 4.8.1.1.2 Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). lehká
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
  • 0.2.2.1.1 Vozidlo uvedené do provozu v ČR před 1.1.2002 není vybaveno výrobním štítkem, nebo je štítek nečitelný, nebo některé předepsané údaje chybí. lehká
6. 5. 2018
18. 7. 2017 Opakovaná STK Ústecký kraj (č. 3514) 6 809 km nezpůsobilé
6 lehkých, 2 vážné
  • 2.1.3.2.1 Uvolněné nebo opotřebené spoje (např. uchycení čepu, spojení na spojovací nebo řídící tyči), které mají vliv na spolehlivost mechanismu řízení. vážná
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 4.8.1.1.2 Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). lehká
  • 5.3.1.2.2 Pružné dorazy pérování poškozené tak, že neplní svoji funkci nebo chybí nebo dorazy progresivního pérování nadměrně opotřebované (probroušené) nebo chybí. vážná
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
  • 0.2.2.1.1 Vozidlo uvedené do provozu v ČR před 1.1.2002 není vybaveno výrobním štítkem, nebo je štítek nečitelný, nebo některé předepsané údaje chybí. lehká

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
  2. První registrace v ČR
    Nový provozovatel ČSAD BUS Ústí nad Labem a.s. (IČO 48268071)
  3. Nový provozovatel ICO: 25497995
  4. Nový provozovatel BUS.COM a.s. (IČO 25497995)
  5. Evidenční kontrola výsledek: nezjištěn · stanice: ČESKÉ ZLATNÍKY 87, 434 01, OBRNICE
  6. Nový vlastník a provozovatel DPÚK a.s. (IČO 25497961)
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 4. 2013 · stanice: U OHARKY 3093, 438 01, ŽATEC
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 3. 4. 2014 · stanice: U OHARKY 3093, 438 01, ŽATEC
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: nezpůsobilé k provozu · platnost do 6. 5. 2017 · stanice: U OHARKY 3093, 438 01, ŽATEC · protokol CZ-3514-17-07-0517
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 5. 2018 · stanice: U OHARKY 3093, 438 01, ŽATEC · protokol CZ-3514-17-10-0001
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: nezpůsobilé k provozu · stanice: U OHARKY 3093, 438 01, ŽATEC · protokol CZ-3514-18-11-0278
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 1 (TATRA 138 1970 v ČR v průměru 1,1, medián 1)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 0 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 54,5 %

Srovnáváme s 497 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu TATRA 138

Hlídat toto vozidlo

Toto vozidlo je v registru zaniklé. Zaniklé vozidlo se do provozu nevrací, hlídání u něj nemá smysl.

Výbava zapsaná v registru

  • MAJÁK ORANŽOVÝ
  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (57)

Identifikace

Tovární značka
TATRA
Obchodní označení
138
Typ
TATRA 138 PP 8 V / PP8V
Typ kód
PP8V
VIN
39428-54
PČV
9942875
Druh vozidla
SPECIÁLNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
AUTOJEŘÁB VYPROŠŤOVACÍ AV-8.2
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
TATRA , N.P., KOPŘIVNICE, ČSSR
Rok výroby
1970
Datum 1. registrace
1. 1. 1970
Datum 1. registrace v ČR
20. 1. 1971
Druh (typ)
AUTOJEŘÁB VYPROŠŤOVACÍ AV-8.2
Zařazení vozidla
RSV

Motor a pohon

Výrobce motoru
TATRA , N.P., KOPŘIVNICE, ČSSR
Typ motoru
T 928
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
132.4 / 2000
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
11762
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
3/ -3
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
71
Poměr Výkon/Hmotnost [kW.kg⁻¹]
0

Emise a spotřeba

Korigovaný součinitel absorpce [m⁻¹]
0
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
0 / 0 / 0
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
0/ 0
Za jízdy
0

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
9250/ 2450/ 3080
Rozvor [mm]
4 260 + 1 320
Provozní hmotnost
16115
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
16355/ 16355
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
5000/ 5000
5680/ 5680
5680/ 5680
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
30000/ 30000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
46355/ 46355
Zatížení střechy
0
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
11,0-20 eHD/ 8,00-20
11,0-20 eHD/ 8,00-20
11,0-20 eHD/ 8,00-20
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
TURČIANSKÉ STROJÁRNE N.P., LUČENEC, ČSSR
Výrobní číslo karoserie
199
Barva
MODRÁ-ZÁKLADNÍ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
3 / 3 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA S
ABS
ne
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ne
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ano
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
ZÁNIK
Číslo TP
UF426413
Číslo ORV
UAF849805
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
RM zániku
NOVÝ BOR
Další záznamy
Technická způsobilost byla schválena MD.
Pro šasi byla povolena vyjímka z vyhl. č. 145/58 Ú.l: z § 31, odst. 4.
Stupeň odrušení - podle ČSN 34 2875 zvláštní II.
Vozidlo je vybaveno ZVS ORANŽOVÉ BARVY.

Další ověření (externí odkazy)