KIA RIO – statistika z registru
V registru je evidováno 9 531 vozidel modelu KIA RIO z let 2001–2023, včetně vyřazených.
9 531vozidel celkem
2001–2023roky výroby
2,5průměr vlastníků
4,4 %podíl dovoz
47,3 %podíl firemní
| Rok výroby | Vozidel | Průměr vlastníků | Medián vlastníků | Dovoz | Firemní |
|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 121 | 2,1 | 2 | 1,7 % | 64,5 % |
| 2022 | 205 | 1,9 | 2 | 0,5 % | 48,8 % |
| 2021 | 261 | 1,8 | 1 | 1,2 % | 44,8 % |
| 2020 | 170 | 2,4 | 2 | 1,2 % | 68,2 % |
| 2019 | 259 | 2,1 | 2 | 1,9 % | 52,9 % |
| 2018 | 252 | 2,2 | 2 | 1,2 % | 67,5 % |
| 2017 | 453 | 2,4 | 2 | 0,9 % | 56,1 % |
| 2016 | 281 | 2,6 | 2 | 2,1 % | 55,2 % |
| 2015 | 227 | 2,4 | 2 | 1,8 % | 50,7 % |
| 2014 | 130 | 3,0 | 3 | 11,5 % | 57,7 % |
| 2013 | 137 | 3,0 | 3 | 11 % | 52,6 % |
| 2012 | 1 018 | 2,3 | 2 | 2,6 % | 36,9 % |
| 2011 | 957 | 2,3 | 2 | 1,5 % | 34,8 % |
| 2010 | 586 | 2,3 | 2 | 1,4 % | 31,4 % |
| 2009 | 911 | 2,6 | 2 | 3 % | 35,6 % |
| 2008 | 851 | 2,7 | 2 | 2,6 % | 42,4 % |
| 2007 | 634 | 3,0 | 3 | 6,9 % | 56,6 % |
| 2006 | 640 | 3,0 | 3 | 7,8 % | 56,9 % |
| 2005 | 275 | 3,1 | 3 | 13,8 % | 57,5 % |
| 2004 | 483 | 2,9 | 3 | 9,5 % | 61,5 % |
| 2003 | 530 | 2,8 | 3 | 11,3 % | 56,6 % |
| 2002 | 121 | 2,7 | 2 | 10,7 % | 51,2 % |
| 2001 | 29 | 1,8 | 2 | 44,8 % | 17,2 % |
Uvedeny jsou jen ročníky, kterých je v registru alespoň 20.
Jak čísla číst
Průměr a medián vlastníků počítáme ze všech vlastníků zapsaných v registru, včetně prodejce nebo leasingové společnosti při první registraci. Dovoz znamená, že má vozidlo v registru záznam o dovozu. Firemní je vozidlo, které aspoň jednou vlastnil subjekt s IČO (firma, organizace nebo podnikatel). Proto bývá podíl firemních vozidel u nových ročníků vysoký. Data se aktualizují jednou měsíčně. Nejde o hodnocení spolehlivosti ani ceny.