KIA SORENTO – statistika z registru
V registru je evidováno 6 087 vozidel modelu KIA SORENTO z let 2002–2026, včetně vyřazených.
6 087vozidel celkem
2002–2026roky výroby
3,5průměr vlastníků
28,7 %podíl dovoz
72,2 %podíl firemní
| Rok výroby | Vozidel | Průměr vlastníků | Medián vlastníků | Dovoz | Firemní |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 35 | 1,3 | 1 | 0 % | 97,1 % |
| 2025 | 102 | 1,6 | 2 | 1 % | 85,3 % |
| 2024 | 76 | 2,0 | 2 | 4 % | 88,2 % |
| 2023 | 70 | 2,4 | 2 | 5,7 % | 88,6 % |
| 2022 | 54 | 2,5 | 2 | 11,1 % | 94,4 % |
| 2021 | 122 | 2,6 | 2,5 | 4,9 % | 91 % |
| 2020 | 64 | 3,1 | 3 | 9,4 % | 100 % |
| 2019 | 58 | 3,1 | 3 | 10,3 % | 87,9 % |
| 2018 | 63 | 3,3 | 3 | 17,5 % | 90,5 % |
| 2017 | 71 | 2,9 | 3 | 14,1 % | 90,1 % |
| 2016 | 98 | 3,7 | 3 | 27,6 % | 81,6 % |
| 2015 | 150 | 3,3 | 3 | 13,3 % | 84 % |
| 2014 | 70 | 3,6 | 3 | 25,7 % | 85,7 % |
| 2013 | 86 | 3,5 | 3 | 26,7 % | 82,6 % |
| 2012 | 193 | 3,5 | 3 | 18,1 % | 82,4 % |
| 2011 | 300 | 3,6 | 3 | 14 % | 85,3 % |
| 2010 | 416 | 3,6 | 3 | 15,6 % | 82 % |
| 2009 | 385 | 3,5 | 3 | 23,9 % | 73,8 % |
| 2008 | 336 | 3,8 | 3 | 26,8 % | 75,6 % |
| 2007 | 453 | 3,7 | 3 | 30,5 % | 72,2 % |
| 2006 | 545 | 3,6 | 3 | 38,4 % | 67 % |
| 2005 | 735 | 3,8 | 3 | 38,6 % | 65,3 % |
| 2004 | 736 | 3,7 | 3 | 37,8 % | 63,2 % |
| 2003 | 623 | 3,6 | 3 | 40,8 % | 59,4 % |
| 2002 | 246 | 3,6 | 3 | 48 % | 43,1 % |
Uvedeny jsou jen ročníky, kterých je v registru alespoň 20.
Jak čísla číst
Průměr a medián vlastníků počítáme ze všech vlastníků zapsaných v registru, včetně prodejce nebo leasingové společnosti při první registraci. Dovoz znamená, že má vozidlo v registru záznam o dovozu. Firemní je vozidlo, které aspoň jednou vlastnil subjekt s IČO (firma, organizace nebo podnikatel). Proto bývá podíl firemních vozidel u nových ročníků vysoký. Data se aktualizují jednou měsíčně. Nejde o hodnocení spolehlivosti ani ceny.