OPEL ASTRA – statistika z registru
V registru je evidováno 23 668 vozidel modelu OPEL ASTRA z let 1991–2025, včetně vyřazených.
| Rok výroby | Vozidel | Průměr vlastníků | Medián vlastníků | Dovoz | Firemní |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 29 | 1,8 | 2 | 41,4 % | 89,7 % |
| 2024 | 37 | 2,3 | 2 | 10,8 % | 86,5 % |
| 2023 | 96 | 2,8 | 3 | 20,8 % | 87,5 % |
| 2022 | 38 | 2,8 | 2 | 10,5 % | 81,6 % |
| 2019 | 84 | 2,7 | 3 | 9,5 % | 76,2 % |
| 2018 | 98 | 2,7 | 3 | 6,1 % | 60,2 % |
| 2017 | 228 | 2,5 | 2 | 2,6 % | 60,5 % |
| 2016 | 207 | 2,9 | 3 | 1,5 % | 64,3 % |
| 2015 | 204 | 3,0 | 3 | 8,3 % | 70,1 % |
| 2014 | 172 | 3,4 | 3 | 9,9 % | 71,5 % |
| 2013 | 199 | 3,3 | 3 | 17,1 % | 59,3 % |
| 2012 | 89 | 2,7 | 2 | 50,6 % | 48,3 % |
| 2011 | 97 | 2,8 | 2 | 95,9 % | 45,4 % |
| 2010 | 96 | 3,1 | 3 | 93,8 % | 50 % |
| 2009 | 78 | 2,8 | 3 | 94,9 % | 39,7 % |
| 2008 | 85 | 2,7 | 2 | 92,9 % | 29,4 % |
| 2007 | 96 | 3,1 | 3 | 87,5 % | 25 % |
| 2006 | 110 | 3,0 | 3 | 80,9 % | 32,7 % |
| 2005 | 152 | 3,0 | 3 | 75 % | 33,6 % |
| 2004 | 150 | 3,2 | 3 | 62 % | 28,7 % |
| 2003 | 181 | 2,0 | 2 | 16 % | 27,6 % |
| 2002 | 488 | 2,7 | 2 | 13,1 % | 39,8 % |
| 2001 | 1 544 | 2,3 | 2 | 5,1 % | 34 % |
| 2000 | 2 346 | 2,2 | 2 | 6 % | 20,9 % |
| 1999 | 3 362 | 2,2 | 2 | 5,9 % | 19 % |
| 1998 | 1 855 | 2,2 | 2 | 7,8 % | 14,3 % |
| 1997 | 2 998 | 1,9 | 1 | 2,8 % | 18,3 % |
| 1996 | 2 880 | 2,0 | 2 | 3,1 % | 24,2 % |
| 1995 | 1 579 | 2,0 | 1 | 4,8 % | 18,9 % |
| 1994 | 957 | 1,8 | 1 | 4,2 % | 14,2 % |
| 1993 | 1 170 | 1,5 | 1 | 4 % | 11,4 % |
| 1992 | 1 727 | 1,3 | 1 | 2,6 % | 8,5 % |
| 1991 | 236 | 1,2 | 1 | 0,9 % | 8,1 % |
Uvedeny jsou jen ročníky, kterých je v registru alespoň 20.
Typický nájezd podle stáří
Medián stavu tachometru při technické prohlídce podle stáří vozidla, z vozidel tohoto modelu (všechny roky výroby, nejvíce 10 199 vozidel u jednoho stáří). Pás ukazuje rozpětí, ve kterém je polovina vozidel. Uvádíme stáří 4, 6, 8 … let, kdy osobní vozidla jezdí na pravidelnou technickou prohlídku; mladší než 4 roky neuvádíme.
| Stáří | Medián | Polovina vozidel mezi | Vozidel |
|---|---|---|---|
| 4 roky | 49 908 km | 33 993–75 023 km | 3 537 |
| 6 let | 74 473 km | 51 657–110 354 km | 3 585 |
| 8 let | 101 044 km | 70 297–141 351 km | 5 140 |
| 10 let | 129 891 km | 93 992–168 146 km | 7 716 |
| 12 let | 150 000 km | 114 891–185 809 km | 9 273 |
| 14 let | 164 396 km | 129 518–200 753 km | 10 199 |
| 16 let | 175 000 km | 138 301–213 705 km | 9 952 |
| 18 let | 183 031 km | 145 322–223 110 km | 8 578 |
| 20 let | 187 659 km | 147 868–228 972 km | 6 231 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data. Uvedeno je jen stáří, u kterého je alespoň 30 vozidel.
Jak čísla číst
Průměr a medián vlastníků počítáme ze všech vlastníků zapsaných v registru, včetně prodejce nebo leasingové společnosti při první registraci. Dovoz znamená, že má vozidlo v registru záznam o dovozu. Firemní je vozidlo, které aspoň jednou vlastnil subjekt s IČO (firma, organizace nebo podnikatel). Proto bývá podíl firemních vozidel u nových ročníků vysoký. Data se aktualizují jednou měsíčně. Nejde o hodnocení spolehlivosti ani ceny.