OPEL ZAFIRA – statistika z registru
V registru je evidováno 9 309 vozidel modelu OPEL ZAFIRA z let 1999–2014, včetně vyřazených.
| Rok výroby | Vozidel | Průměr vlastníků | Medián vlastníků | Dovoz | Firemní |
|---|---|---|---|---|---|
| 2014 | 119 | 2,1 | 2 | 31,1 % | 42,9 % |
| 2013 | 73 | 2,5 | 2 | 64,4 % | 46,6 % |
| 2012 | 82 | 2,7 | 2 | 85,4 % | 42,7 % |
| 2011 | 105 | 2,7 | 2 | 100 % | 46,7 % |
| 2010 | 111 | 2,7 | 2 | 98,2 % | 37,8 % |
| 2009 | 128 | 2,6 | 2 | 96,1 % | 34,4 % |
| 2008 | 162 | 2,7 | 2 | 93,8 % | 32,1 % |
| 2007 | 209 | 3,2 | 3 | 92,3 % | 40,7 % |
| 2006 | 271 | 3,2 | 3 | 92,3 % | 37,6 % |
| 2005 | 165 | 2,8 | 2 | 78,2 % | 32,1 % |
| 2004 | 156 | 2,7 | 2 | 61,5 % | 34 % |
| 2003 | 333 | 2,6 | 2 | 42,9 % | 39 % |
| 2002 | 1 081 | 2,6 | 2 | 22,7 % | 48,2 % |
| 2001 | 1 827 | 2,4 | 2 | 23,8 % | 35,9 % |
| 2000 | 2 453 | 2,4 | 2 | 28,1 % | 24,4 % |
| 1999 | 2 034 | 2,3 | 2 | 30,4 % | 18,9 % |
Uvedeny jsou jen ročníky, kterých je v registru alespoň 20.
Typický nájezd podle stáří
Medián stavu tachometru při technické prohlídce podle stáří vozidla, z vozidel tohoto modelu (všechny roky výroby, nejvíce 6 335 vozidel u jednoho stáří). Pás ukazuje rozpětí, ve kterém je polovina vozidel. Uvádíme stáří 4, 6, 8 … let, kdy osobní vozidla jezdí na pravidelnou technickou prohlídku; mladší než 4 roky neuvádíme.
| Stáří | Medián | Polovina vozidel mezi | Vozidel |
|---|---|---|---|
| 4 roky | 81 585 km | 50 072–136 028 km | 810 |
| 6 let | 120 918 km | 85 233–157 974 km | 1 305 |
| 8 let | 146 000 km | 115 350–179 492 km | 3 471 |
| 10 let | 160 252 km | 131 833–193 558 km | 5 988 |
| 12 let | 178 584 km | 149 584–214 090 km | 6 335 |
| 14 let | 197 592 km | 167 036–235 247 km | 6 106 |
| 16 let | 214 342 km | 180 833–253 790 km | 5 560 |
| 18 let | 227 839 km | 193 077–267 899 km | 4 519 |
| 20 let | 235 862 km | 201 114–276 946 km | 3 056 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data. Uvedeno je jen stáří, u kterého je alespoň 30 vozidel.
Jak čísla číst
Průměr a medián vlastníků počítáme ze všech vlastníků zapsaných v registru, včetně prodejce nebo leasingové společnosti při první registraci. Dovoz znamená, že má vozidlo v registru záznam o dovozu. Firemní je vozidlo, které aspoň jednou vlastnil subjekt s IČO (firma, organizace nebo podnikatel). Proto bývá podíl firemních vozidel u nových ročníků vysoký. Data se aktualizují jednou měsíčně. Nejde o hodnocení spolehlivosti ani ceny.