PEUGEOT 2008 – statistika z registru

V registru je evidováno 6 832 vozidel modelu PEUGEOT 2008 z let 2013–2026, včetně vyřazených.

6 832vozidel celkem
2013–2026roky výroby
2,5průměr vlastníků
8,6 %podíl dovoz
61,7 %podíl firemní
Rok výrobyVozidelPrůměr vlastníkůMedián vlastníkůDovozFiremní
2026 188 1,6 2 0 % 64,4 %
2025 621 1,9 2 3,7 % 79,7 %
2024 261 2,3 2 9,6 % 75,5 %
2023 262 2,6 2 12,2 % 81,7 %
2022 291 2,2 2 12,4 % 63,2 %
2021 780 2,2 2 7,6 % 60,1 %
2020 570 2,7 2 9,3 % 67,7 %
2019 926 2,2 2 3,6 % 51,1 %
2018 801 2,7 2 6,9 % 56,4 %
2017 782 2,6 2 7,4 % 52,9 %
2016 558 3,2 3 10,4 % 62,4 %
2015 475 2,9 3 12,8 % 57,5 %
2014 205 3,1 3 29,3 % 54,6 %
2013 112 3,3 3 29,5 % 71,4 %

Uvedeny jsou jen ročníky, kterých je v registru alespoň 20.

Typický nájezd podle stáří

Medián stavu tachometru při technické prohlídce podle stáří vozidla, z vozidel tohoto modelu (všechny roky výroby, nejvíce 14 427 vozidel u jednoho stáří). Pás ukazuje rozpětí, ve kterém je polovina vozidel. Uvádíme stáří 4, 6, 8 … let, kdy osobní vozidla jezdí na pravidelnou technickou prohlídku; mladší než 4 roky neuvádíme.

050100150200 Stáří 4 roky: medián 38 524 kmStáří 6 let: medián 55 372 kmStáří 8 let: medián 74 329 kmStáří 10 let: medián 94 205 kmStáří 12 let: medián 121 574 km 456789101112 stáří vozidla (roky) tisíc km
StáříMediánPolovina vozidel meziVozidel
4 roky 38 524 km 26 355–55 672 km 14 427
6 let 55 372 km 38 302–78 292 km 11 338
8 let 74 329 km 52 045–102 002 km 6 919
10 let 94 205 km 66 025–127 447 km 2 849
12 let 121 574 km 87 216–160 739 km 587

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data. Uvedeno je jen stáří, u kterého je alespoň 30 vozidel.

Výsledky STK a nejčastější závady

Podle otevřených dat Ministerstva dopravy z pravidelných technických prohlídek osobních aut za poslední 3 roky; započítán jen první pokus. Skupiny s méně než 300 prohlídkami neuvádíme.

StáříProhlídekZpůsobiléDočasně způsobiléNezpůsobilé
3–5 let 4 635 96,5 % 3,5 % 0 %
6–9 let 13 584 94,2 % 5,7 % 0,2 %
10–14 let 3 796 91,2 % 8,7 % 0,1 %

Způsobilé: bez závad nebo jen s lehkými závadami. Dočasně způsobilé: vážná závada, kterou je nutné do 30 dnů odstranit. Nezpůsobilé: nebezpečná závada, vozidlo nesmí do provozu.

Nejčastější závady ve stáří 3–5 let

Jde o všechny zjištěné závady včetně lehkých, se kterými vozidlo projde.

ZávadaPodíl prohlídek
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její…1,4 %
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části…1,3 %
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně přesahuje 1/5 její…0,9 %
Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v registru silničních vozidel.0,7 %
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.0,6 %
Nejčastější závady ve stáří 6–9 let

Jde o všechny zjištěné závady včetně lehkých, se kterými vozidlo projde.

ZávadaPodíl prohlídek
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.5,5 %
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva.3,2 %
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části…2,3 %
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale…1,9 %
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně přesahuje 1/5 její…1,6 %
Nejčastější závady ve stáří 10–14 let

Jde o všechny zjištěné závady včetně lehkých, se kterými vozidlo projde.

ZávadaPodíl prohlídek
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale…11,9 %
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.8,2 %
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva.6,2 %
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části…3,1 %
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.2,6 %

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data k 11. 10. 2026. Jde o statistiku, ne o hodnocení konkrétního vozidla. Porovnání s dalšími modely najdete v článku Spolehlivost ojetých aut podle STK.

Svolávací akce a bezpečnostní upozornění

U modelu PEUGEOT 2008 evidujeme 24 upozornění zveřejněných v systému Safety Gate (svolávací akce a další opatření). Přiřazujeme je automaticky podle značky a názvu modelu. Upozornění se mohou týkat jen určité generace, provedení nebo období výroby; zda se týká konkrétního vozidla, ověří autorizovaný servis značky podle VIN.

DatumObdobí výrobyRiziko a opatřeníZdroj
2. 9. 2025 1. 1. 2008 – 31. 12. 2088 Riziko: riziko pro životní prostředí. Svolání výrobku od uživatelů.
Popis ze zdroje (anglicky)

The malfunction indicator light (MIL) may fail to illuminate if the diagnostic system of the Selective Catalytic Reduction (SCR) and/or the diesel particulate filter (DPF) malfunctions after a fault code has appeared. This could cause the vehicle to operate without the required warning, and resulting in emissions above the regulatory limits. The product does not comply with the Regulation on type-approval of motor vehicles with respect to emissions from light passenger and commercial vehicles (Euro 5 and Euro 6) and on access to vehicle repair and maintenance information.

Safety Gate
31. 7. 2025 26. 6. 2023 – 8. 4. 2025 Riziko: požár. Svolání výrobku od uživatelů.
Popis ze zdroje (anglicky)

The fuel tank may not be leakproof and could allow fuel to leak out. In the event of leakage, leaking fuel may be ignited on hot components or from sparks and catch fire. The product does not comply with the Regulation on the approval and market surveillance of motor vehicles and their trailers, and of systems, components and separate technical units intended for such vehicles.

Safety Gate
16. 7. 2025 1. 1. 2008 – 31. 1. 2023 Riziko: zranění. Svolání výrobku od uživatelů.
Popis ze zdroje (anglicky)

Due to oil carbonisation and high contact pressure, the 7 mm camshaft chain resistance can be reduced. This may cause the camshaft chain to break, leading to an engine failure. This can cause a loss of vehicle's control and increase the risk of accidents and injuries. The product does not comply with the Regulation on the approval and market surveillance of motor vehicles and their trailers, and of systems, components and separate technical units intended for such vehicles

Safety Gate
28. 1. 2025 1. 1. 2008 – 15. 11. 2023 Riziko: riziko pro životní prostředí. Svolání výrobku od uživatelů.
Popis ze zdroje (anglicky)

Due to a faulty software of the electronic engine control unit (ECU), an incorrect value may be given when the data are processed by the vehicle. This may result in nitrogen oxide (NOx) emissions above the regulatory limits. Excessive NOx emissions pose a risk to the environment. The product does not comply with the Regulation on the approval and market surveillance of motor vehicles and their trailers, and of systems, components and separate technical units intended for such vehicles.

Safety Gate
9. 10. 2024 1. 1. 2008 – 9. 12. 2022 Riziko: riziko pro životní prostředí. Svolání výrobku od uživatelů.
Popis ze zdroje (anglicky)

In certain vehicles fitted with the DV5R E6.3 engine, the nitrogen oxide (NOx) emissions are above the regulatory limits. Excessive NOx emissions pose a risk to the environment. The product does not comply with the Regulation on the approval and market surveillance of motor vehicles and their trailers, and of systems, components and separate technical units intended for such vehicles.

Safety Gate
23. 8. 2023 1. 1. 2008 – 12. 7. 2022 Riziko: riziko pro životní prostředí. Svolání výrobku od uživatelů.
Popis ze zdroje (anglicky)

A software error in the engine control unit prevents the malfunction indicator light (MIL) from switching on if the urea injector stops working. This can lead to higher emissions and poses a risk to the environment. The product does not comply with the Regulation on the approval and market surveillance of motor vehicles and their trailers, and of systems, components and separate technical units intended for such vehicles.

Safety Gate
14. 6. 2023 3. 4. 2017 – 11. 12. 2020 Riziko: zranění. Svolání výrobku od uživatelů.
Popis ze zdroje (anglicky)

The lubrication of the vacuum pump may be insufficient and this can cause it to break, which in turn can lead to reduced braking assistance, creating a risk of an accident. The product does not comply with the Regulation on the approval and market surveillance of motor vehicles and their trailers, and of systems, components and separate technical units intended for such vehicles.

Safety Gate
24. 10. 2022 2. 4. 2022 – 4. 4. 2022 Riziko: zranění. Svolání výrobku od uživatelů.
Popis ze zdroje (anglicky)

Improper torque on wheel/axle connection may lead to the loss of connection between a wheel and the axle (front and rear), or a rupture of the rear brake line/hose or an unexpected opening of a door while driving can occur, increasing the risk of injury. The product does not comply with the Regulation on the approval and market surveillance of motor vehicles and their trailers, and of systems, components and separate technical units intended for such vehicles.

Safety Gate
14. 9. 2022 17. 3. 2022 – 30. 4. 2022 Riziko: požár. Svolání výrobku od uživatelů.
Popis ze zdroje (anglicky)

The high voltage wiring harness may be defective. This could result in an increased risk of fire. The product does not comply with the Regulation on the approval and market surveillance of motor vehicles and their trailers, and of systems, components and separate technical units intended for such vehicles.

Safety Gate
12. 4. 2022 3. 7. 2019 – 27. 9. 2020 Riziko: zranění. Svolání výrobku od uživatelů.
Popis ze zdroje (anglicky)

The open circuit detecting system on the high voltage circuit may be over-sensitive and could unnecessarily cut off the electric current. As a result, the vehicle may lose power during driving, increasing the risk of an accident. Moreover, it could be impossible to restart or move the vehicle for several minutes. The product does not comply with the Regulation on the approval and market surveillance of motor vehicles and their trailers, and of systems, components and separate technical units intended for such vehicles.

Safety Gate
5. 8. 2021 1. 1. 2008 – 30. 8. 2018 Riziko: zranění. Svolání výrobku od uživatelů.
Popis ze zdroje (anglicky)

The teeth of the timing belt may wear off prematurely due to excessive dynamic tension in dusty conditions. As a result, the engine may stall at high engine speeds and not being able to restart, increasing the risk of an accident. The product does not meet the requirements laid down in the Regulation on the approval and market surveillance of motor vehicles and their trailers, and of systems, components and separate technical units intended for such vehicles.

Safety Gate
24. 3. 2021 1. 3. 2013 – 30. 4. 2017 Riziko: zranění. Svolání výrobku od uživatelů.
Popis ze zdroje (anglicky)

The vacuum pump may be damaged due to material abrasion of the cog belt.As a result, the braking assistance could be reduced or lost, increasing the risk of an accident.

Safety Gate
26. 8. 2020 16. 3. 2015 Riziko: zranění. Svolání výrobku od uživatelů.
Popis ze zdroje (anglicky)

The sub-frame may corrode and fracture due to defective anti-rust treatment.This can lead to loss of control over the vehicle, increasing the risk of an accident.

Safety Gate
18. 10. 2019 1. 1. 2008 – 29. 6. 2018 Riziko: riziko pro životní prostředí. Svolání výrobku od uživatelů.
Popis ze zdroje (anglicky)

A plastic component (spacer) included in the exhaust line could damage the Diesel Particle Filter (DPF) under certain conditions, creating small cracks or holes. Depending on the amount of damage, the particulate emission level could exceed regulatory limits.

Safety Gate
18. 10. 2019 do 31. 12. 2008 Riziko: riziko pro životní prostředí. Svolání výrobku od uživatelů.
Popis ze zdroje (anglicky)

Wrong engine calibration tuning might cause the exhaust emissions' level of nitrogen oxides (NOx) to exceed regulated limits. Nitrogen oxides are harmful to human health and the environment.

Safety Gate
25. 6. 2019 12. 3. 2019 – 21. 3. 2019 Riziko: zranění. Svolání výrobku od uživatelů.
Popis ze zdroje (anglicky)

The rear axle connection may be inadequate and could break. As a result, the rear axle may be disconnected from the vehicle, increasing the risk of an accident.

Safety Gate
25. 4. 2017 do 31. 12. 2008 Riziko: požár, zranění. Svolání výrobku od uživatelů.
Popis ze zdroje (anglicky)

null An internal component of an electric relay is faulty. As a consequence, the starter may not be activated, the starter control may be constantly blocked or the starter may operate unexpectedly. This could lead to unexpected movement of the vehicle or fire caused by damage to the starter due to overheating.

Safety Gate
7. 4. 2017 1. 1. 2008 – 13. 7. 2016 Riziko: zranění. Svolání výrobku od uživatelů.
Popis ze zdroje (anglicky)

null A problem with a component of the gearbox actuator could prevent gear changing or cause the driver to change to the wrong gear. This could lead to the vehicle moving in the opposite direction to that intended by the driver.

Safety Gate
19. 10. 2016 1. 1. 2008 – 5. 5. 2016 Riziko: zranění. Svolání výrobku od uživatelů.
Popis ze zdroje (anglicky)

null Possible presence of a plastic part in an inlet valve of the ABS/ESP (anti-lock braking system/electronic stabilisation program) unit may cause faulty regulation by the ABS/ESP and untimely wheel-locking.

Safety Gate
11. 5. 2016 14. 7. 2015 Riziko: zranění. Svolání výrobku od uživatelů.
Popis ze zdroje (anglicky)

null The tightening torque of the right-hand, lower seatbelt fixing bolts may not be correct. In this case, the performance of the seatbelt may not be guaranteed in the event of an impact.

Safety Gate
6. 4. 2016 23. 2. 2016 Riziko: požár. Svolání výrobku od uživatelů.
Popis ze zdroje (anglicky)

null Oil may leak from the turbocharger on to hot engine parts which could lead to a fire breaking out, even after the engine has been switched off.

Safety Gate
19. 2. 2016 1. 1. 2008 – 10. 7. 2015 Riziko: požár. Svolání výrobku od uživatelů.
Popis ze zdroje (anglicky)

null The roll-over valve located inside the petrol tank may not work properly. In case of the vehicle turning over, a fuel leak could occur which may lead to a fire.

Safety Gate
16. 1. 2015 neuvedeno Riziko: zranění. Svolání výrobku od uživatelů.
Popis ze zdroje (anglicky)

null On some vehicles, the handbrake adjustment made at the factory requires the driver to pull the handbrake fully up to ensure sufficient efficiency of the braking if the vehicle is parked on a slope. If the handbrake is not fully deployed when the vehicle is parked on a slope, the vehicle could move leading to an accident.

Safety Gate
7. 7. 2014 1. 1. 2007 – 26. 11. 2013 Riziko: zranění. Svolání výrobku od uživatelů.
Popis ze zdroje (anglicky)

null The possible non-conformity of the front suspension mounting bolts could lead to bolt breakage which could lead to difficulties in controlling the vehicle path.

Safety Gate

Zdroj: upozornění ze systému včasného varování o nebezpečných nepotravinářských výrobcích, zveřejňovaná zdarma na internetových stránkách Safety Gate (https://ec.europa.eu/safety-gate-alerts) © Evropská unie, 2005–2026. Označení rizika a opatření jsme zkráceně přeložili do češtiny, popis ponecháváme v původním anglickém znění, které je rozhodující. Za správnost upozornění odpovídají vnitrostátní orgány, které je poskytly; Evropská komise za ně ani za tento web neodpovídá a web s ní není nijak spojen. Seznam nemusí být úplný a obsahuje jen upozornění zveřejněná v Safety Gate.

Jak čísla číst

Průměr a medián vlastníků počítáme ze všech vlastníků zapsaných v registru, včetně prodejce nebo leasingové společnosti při první registraci. Dovoz znamená, že má vozidlo v registru záznam o dovozu. Firemní je vozidlo, které aspoň jednou vlastnil subjekt s IČO (firma, organizace nebo podnikatel). Proto bývá podíl firemních vozidel u nových ročníků vysoký. Data se aktualizují jednou měsíčně. Nejde o hodnocení spolehlivosti ani ceny.

Prověřte konkrétní vozidlo podle VIN