PEUGEOT 301 – statistika z registru

V registru je evidováno 795 vozidel modelu PEUGEOT 301 z let 2012–2019, včetně vyřazených. Počítáme vozidla zapsaná přesně pod tímto obchodním označením; varianty s jiným označením mají vlastní stránky.

795vozidel celkem
2012–2019roky výroby
3,3průměr vlastníků
1,6 %podíl dovezených
59,9 %podíl firemních
Rok výrobyVozidelPrůměr vlastníkůMedián vlastníkůDovozFiremní
2019 40 2,2 2 0 % 57,5 %
2018 56 3,2 3 0 % 62,5 %
2017 90 2,5 2 0 % 54,4 %
2016 72 3,3 3 0 % 65,3 %
2015 118 2,7 2 2,5 % 46,6 %
2014 122 3,5 3 0,8 % 60,7 %
2013 270 3,8 3 0,7 % 63 %
2012 27 4,7 5 25,9 % 85,2 %

Uvedeny jsou jen ročníky, kterých je v registru alespoň 20.

Typický nájezd podle stáří

Medián stavu tachometru při technické prohlídce podle stáří vozidla, z vozidel tohoto modelu (všechny roky výroby, nejvíce 2 234 vozidel u jednoho stáří). Pás ukazuje rozpětí, ve kterém je polovina vozidel. Uvádíme stáří 4, 6, 8 … let, kdy vozidla obvykle jezdí na pravidelnou technickou prohlídku; mladší než 4 roky neuvádíme.

050100150200 Stáří 4 roky: medián 44 441 kmStáří 6 let: medián 64 443 kmStáří 8 let: medián 83 225 kmStáří 10 let: medián 98 663 kmStáří 12 let: medián 111 871 km 456789101112 stáří vozidla (roky) tisíc km
StáříMediánPolovina vozidel meziVozidel
4 roky 44 441 km 29 175–66 556 km 2 234
6 let 64 443 km 42 740–93 843 km 2 131
8 let 83 225 km 55 688–117 566 km 1 876
10 let 98 663 km 68 534–136 864 km 1 397
12 let 111 871 km 79 081–152 409 km 870

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data. Uvedeno je jen stáří, u kterého je alespoň 30 vozidel.

Výsledky STK a nejčastější závady

Podle otevřených dat Ministerstva dopravy z pravidelných technických prohlídek osobních aut za poslední 3 roky; započítán jen první pokus. Skupiny s méně než 300 prohlídkami neuvádíme.

StáříProhlídekZpůsobiléDočasně způsobiléNezpůsobilé
6–9 let 1 160 93,2 % 6,6 % 0,3 %
10–14 let 2 149 92,4 % 7,3 % 0,4 %

Způsobilé: bez závad nebo jen s lehkými závadami. Dočasně způsobilé: vážná závada, kterou je nutné do 30 dnů odstranit. Nezpůsobilé: nebezpečná závada, vozidlo nesmí do provozu.

Nejčastější závady ve stáří 6–9 let

Jde o všechny zjištěné závady včetně lehkých, se kterými vozidlo projde.

ZávadaPodíl prohlídek
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.9,7 %
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části…2,9 %
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale…2,2 %
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.1,4 %
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá…1 %
Nejčastější závady ve stáří 10–14 let

Jde o všechny zjištěné závady včetně lehkých, se kterými vozidlo projde.

ZávadaPodíl prohlídek
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.11,3 %
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale…9,4 %
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části…5,5 %
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.4,9 %
Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na…1,9 %

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data k 11. 10. 2026. Jde o statistiku, ne o hodnocení konkrétního vozidla. Porovnání s dalšími modely najdete v článku Spolehlivost ojetých aut podle STK.

Svolávací akce a bezpečnostní upozornění

U modelu PEUGEOT 301 evidujeme 8 upozornění zveřejněných v systému Safety Gate (svolávací akce a další opatření). Přiřazujeme je automaticky podle značky a názvu modelu; u upozornění s uvedeným obdobím výroby jen ta, která se překrývají s roky výroby 2012–2019. Upozornění se mohou týkat jen určité generace, provedení nebo období výroby; zda se týká konkrétního vozidla, ověří autorizovaný servis značky podle VIN.

DatumObdobí výrobyRiziko a opatřeníZdroj
2. 9. 2025 1. 1. 2008 – 31. 12. 2088 Riziko: riziko pro životní prostředí. Svolání výrobku od uživatelů.
Popis ze zdroje (anglicky)

The malfunction indicator light (MIL) may fail to illuminate if the diagnostic system of the Selective Catalytic Reduction (SCR) and/or the diesel particulate filter (DPF) malfunctions after a fault code has appeared. This could cause the vehicle to operate without the required warning, and resulting in emissions above the regulatory limits. The product does not comply with the Regulation on type-approval of motor vehicles with respect to emissions from light passenger and commercial vehicles (Euro 5 and Euro 6) and on access to vehicle repair and maintenance information.

Safety Gate
16. 7. 2025 1. 1. 2008 – 31. 1. 2023 Riziko: zranění. Svolání výrobku od uživatelů.
Popis ze zdroje (anglicky)

Due to oil carbonisation and high contact pressure, the 7 mm camshaft chain resistance can be reduced. This may cause the camshaft chain to break, leading to an engine failure. This can cause a loss of vehicle's control and increase the risk of accidents and injuries. The product does not comply with the Regulation on the approval and market surveillance of motor vehicles and their trailers, and of systems, components and separate technical units intended for such vehicles

Safety Gate
9. 10. 2024 1. 1. 2008 – 9. 12. 2022 Riziko: riziko pro životní prostředí. Svolání výrobku od uživatelů.
Popis ze zdroje (anglicky)

In certain vehicles fitted with the DV5R E6.3 engine, the nitrogen oxide (NOx) emissions are above the regulatory limits. Excessive NOx emissions pose a risk to the environment. The product does not comply with the Regulation on the approval and market surveillance of motor vehicles and their trailers, and of systems, components and separate technical units intended for such vehicles.

Safety Gate
23. 8. 2023 1. 1. 2008 – 12. 7. 2022 Riziko: riziko pro životní prostředí. Svolání výrobku od uživatelů.
Popis ze zdroje (anglicky)

A software error in the engine control unit prevents the malfunction indicator light (MIL) from switching on if the urea injector stops working. This can lead to higher emissions and poses a risk to the environment. The product does not comply with the Regulation on the approval and market surveillance of motor vehicles and their trailers, and of systems, components and separate technical units intended for such vehicles.

Safety Gate
5. 8. 2021 1. 1. 2008 – 30. 8. 2018 Riziko: zranění. Svolání výrobku od uživatelů.
Popis ze zdroje (anglicky)

The teeth of the timing belt may wear off prematurely due to excessive dynamic tension in dusty conditions. As a result, the engine may stall at high engine speeds and not being able to restart, increasing the risk of an accident. The product does not meet the requirements laid down in the Regulation on the approval and market surveillance of motor vehicles and their trailers, and of systems, components and separate technical units intended for such vehicles.

Safety Gate
12. 12. 2019 6. 5. 2019 – 26. 6. 2019 Riziko: zranění. Svolání výrobku od uživatelů.
Popis ze zdroje (anglicky)

The brake pedal cover may suddenly detach. This can lead to loss of grip of the driver’s foot on the pedal and a momentary loss of braking performance due to the surprise effect, increasing the risk of an accident. No information

Safety Gate
29. 5. 2018 8. 11. 2017 – 26. 11. 2017 Riziko: zranění. Svolání výrobku od uživatelů.
Popis ze zdroje (anglicky)

The airbag control units might have received a shock during transportation to the vehicle assembly plant, which might cause an internal fault. In the event of an accident, the airbags might not work correctly.

Safety Gate
19. 10. 2016 1. 1. 2008 – 5. 5. 2016 Riziko: zranění. Svolání výrobku od uživatelů.
Popis ze zdroje (anglicky)

Possible presence of a plastic part in an inlet valve of the ABS/ESP (anti-lock braking system/electronic stabilisation program) unit may cause faulty regulation by the ABS/ESP and untimely wheel-locking.

Safety Gate

Zdroj: upozornění ze systému včasného varování o nebezpečných nepotravinářských výrobcích, zveřejňovaná zdarma na internetových stránkách Safety Gate (https://ec.europa.eu/safety-gate-alerts) © Evropská unie, 2005–2026. Označení rizika a opatření jsme zkráceně přeložili do češtiny, popis ponecháváme v původním anglickém znění, které je rozhodující. Za správnost upozornění odpovídají vnitrostátní orgány, které je poskytly; Evropská komise za ně ani za tento web neodpovídá a web s ní není nijak spojen. Seznam nemusí být úplný a obsahuje jen upozornění zveřejněná v Safety Gate.

Jak čísla číst

Průměr a medián vlastníků počítáme ze všech vlastníků zapsaných v registru, včetně prodejce nebo leasingové společnosti při první registraci. Dovoz znamená, že má vozidlo v registru záznam o dovozu. Firemní je vozidlo, které aspoň jednou vlastnil subjekt s IČO (firma, organizace nebo podnikatel). Proto bývá podíl firemních vozidel u nových ročníků vysoký. Data se aktualizují jednou měsíčně. Nejde o hodnocení spolehlivosti ani ceny.

Prověřte konkrétní vozidlo podle VIN