PEUGEOT 407 – statistika z registru

V registru je evidováno 9 599 vozidel modelu PEUGEOT 407 z let 2004–2011, včetně vyřazených. Počítáme vozidla zapsaná přesně pod tímto obchodním označením; varianty s jiným označením mají vlastní stránky.

9 599vozidel celkem
2004–2011roky výroby
3,4průměr vlastníků
48,4 %podíl dovezených
52,3 %podíl firemních
Rok výrobyVozidelPrůměr vlastníkůMedián vlastníkůDovozFiremní
2011 48 3,1 2 45,8 % 58,3 %
2010 379 3,1 3 17,9 % 64,1 %
2009 459 3,4 3 29,6 % 65,8 %
2008 894 3,4 3 47,9 % 60,3 %
2007 1 859 3,5 3 58,3 % 55,8 %
2006 1 888 3,5 3 57,5 % 50,3 %
2005 2 884 3,4 3 50,3 % 47,2 %
2004 1 188 3,5 3 31,1 % 47 %

Uvedeny jsou jen ročníky, kterých je v registru alespoň 20.

Typický nájezd podle stáří

Medián stavu tachometru při technické prohlídce podle stáří vozidla, z vozidel tohoto modelu (všechny roky výroby, nejvíce 6 447 vozidel u jednoho stáří). Pás ukazuje rozpětí, ve kterém je polovina vozidel. Uvádíme stáří 4, 6, 8 … let, kdy vozidla obvykle jezdí na pravidelnou technickou prohlídku; mladší než 4 roky neuvádíme.

0100200300400 Stáří 4 roky: medián 101 728 kmStáří 6 let: medián 135 000 kmStáří 8 let: medián 160 000 kmStáří 10 let: medián 182 704 kmStáří 12 let: medián 203 411 kmStáří 14 let: medián 221 338 kmStáří 16 let: medián 235 472 kmStáří 18 let: medián 247 741 kmStáří 20 let: medián 254 096 km 468101214161820 stáří vozidla (roky) tisíc km
StáříMediánPolovina vozidel meziVozidel
4 roky 101 728 km 68 779–137 934 km 5 476
6 let 135 000 km 98 452–169 278 km 6 031
8 let 160 000 km 122 681–196 983 km 6 267
10 let 182 704 km 144 378–222 075 km 6 447
12 let 203 411 km 162 288–245 528 km 6 367
14 let 221 338 km 177 876–267 073 km 6 038
16 let 235 472 km 188 939–283 092 km 5 262
18 let 247 741 km 198 094–296 779 km 3 866
20 let 254 096 km 206 526–304 796 km 1 747

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data. Uvedeno je jen stáří, u kterého je alespoň 30 vozidel.

Výsledky STK a nejčastější závady

Podle otevřených dat Ministerstva dopravy z pravidelných technických prohlídek osobních aut za poslední 3 roky; započítán jen první pokus. Skupiny s méně než 300 prohlídkami neuvádíme.

StáříProhlídekZpůsobiléDočasně způsobiléNezpůsobilé
10–14 let 390 87,4 % 12,3 % 0,3 %
15–20 let 7 996 89 % 10,4 % 0,7 %

Způsobilé: bez závad nebo jen s lehkými závadami. Dočasně způsobilé: vážná závada, kterou je nutné do 30 dnů odstranit. Nezpůsobilé: nebezpečná závada, vozidlo nesmí do provozu.

Nejčastější závady ve stáří 10–14 let

Jde o všechny zjištěné závady včetně lehkých, se kterými vozidlo projde.

ZávadaPodíl prohlídek
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale…28,2 %
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.15,1 %
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.12 %
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části…11,3 %
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.10,5 %
Nejčastější závady ve stáří 15–20 let

Jde o všechny zjištěné závady včetně lehkých, se kterými vozidlo projde.

ZávadaPodíl prohlídek
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale…45,3 %
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.18,9 %
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.17,3 %
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části…13,2 %
Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na…10,4 %

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data k 11. 10. 2026. Jde o statistiku, ne o hodnocení konkrétního vozidla. Porovnání s dalšími modely najdete v článku Spolehlivost ojetých aut podle STK.

Jak čísla číst

Průměr a medián vlastníků počítáme ze všech vlastníků zapsaných v registru, včetně prodejce nebo leasingové společnosti při první registraci. Dovoz znamená, že má vozidlo v registru záznam o dovozu. Firemní je vozidlo, které aspoň jednou vlastnil subjekt s IČO (firma, organizace nebo podnikatel). Proto bývá podíl firemních vozidel u nových ročníků vysoký. Data se aktualizují jednou měsíčně. Nejde o hodnocení spolehlivosti ani ceny.

Prověřte konkrétní vozidlo podle VIN