PEUGEOT 807 – statistika z registru

V registru je evidováno 3 364 vozidel modelu PEUGEOT 807 z let 2002–2013, včetně vyřazených. Počítáme vozidla zapsaná přesně pod tímto obchodním označením; varianty s jiným označením mají vlastní stránky.

3 364vozidel celkem
2002–2013roky výroby
2,9průměr vlastníků
60,8 %podíl dovezených
46,6 %podíl firemních
Rok výrobyVozidelPrůměr vlastníkůMedián vlastníkůDovozFiremní
2013 31 2,4 2 41,9 % 54,8 %
2012 37 2,5 2 35,1 % 70,3 %
2011 64 2,5 2 60,9 % 59,4 %
2010 65 2,9 3 67,7 % 55,4 %
2009 117 2,8 3 64,1 % 59 %
2008 195 2,7 2 82,6 % 48,2 %
2007 421 2,9 3 76,3 % 54,2 %
2006 447 3,0 3 77,4 % 46,1 %
2005 518 2,8 3 69,5 % 42,7 %
2004 637 3,0 3 53,7 % 42,7 %
2003 699 3,1 3 37,8 % 44,5 %
2002 133 2,9 3 50,4 % 36,8 %

Uvedeny jsou jen ročníky, kterých je v registru alespoň 20.

Typický nájezd podle stáří

Medián stavu tachometru při technické prohlídce podle stáří vozidla, z vozidel tohoto modelu (všechny roky výroby, nejvíce 2 589 vozidel u jednoho stáří). Pás ukazuje rozpětí, ve kterém je polovina vozidel. Uvádíme stáří 4, 6, 8 … let, kdy vozidla obvykle jezdí na pravidelnou technickou prohlídku; mladší než 4 roky neuvádíme.

0100200300400 Stáří 4 roky: medián 116 032 kmStáří 6 let: medián 146 776 kmStáří 8 let: medián 171 000 kmStáří 10 let: medián 191 976 kmStáří 12 let: medián 212 622 kmStáří 14 let: medián 230 422 kmStáří 16 let: medián 246 568 kmStáří 18 let: medián 258 742 kmStáří 20 let: medián 265 346 km 468101214161820 stáří vozidla (roky) tisíc km
StáříMediánPolovina vozidel meziVozidel
4 roky 116 032 km 79 781–149 682 km 1 142
6 let 146 776 km 114 462–179 369 km 1 854
8 let 171 000 km 138 869–205 668 km 2 107
10 let 191 976 km 159 084–228 267 km 2 392
12 let 212 622 km 178 500–250 816 km 2 589
14 let 230 422 km 195 522–273 063 km 2 404
16 let 246 568 km 209 267–288 714 km 2 102
18 let 258 742 km 221 944–303 752 km 1 527
20 let 265 346 km 226 874–310 524 km 720

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data. Uvedeno je jen stáří, u kterého je alespoň 30 vozidel.

Výsledky STK a nejčastější závady

Podle otevřených dat Ministerstva dopravy z pravidelných technických prohlídek osobních aut za poslední 3 roky; započítán jen první pokus. Skupiny s méně než 300 prohlídkami neuvádíme.

StáříProhlídekZpůsobiléDočasně způsobiléNezpůsobilé
10–14 let 562 86,8 % 13,2 % 0 %
15–20 let 2 606 86,2 % 13 % 0,8 %

Způsobilé: bez závad nebo jen s lehkými závadami. Dočasně způsobilé: vážná závada, kterou je nutné do 30 dnů odstranit. Nezpůsobilé: nebezpečná závada, vozidlo nesmí do provozu.

Nejčastější závady ve stáří 10–14 let

Jde o všechny zjištěné závady včetně lehkých, se kterými vozidlo projde.

ZávadaPodíl prohlídek
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.18,3 %
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.14,6 %
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale…14,1 %
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části…12,6 %
Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na…9,8 %
Nejčastější závady ve stáří 15–20 let

Jde o všechny zjištěné závady včetně lehkých, se kterými vozidlo projde.

ZávadaPodíl prohlídek
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale…37,4 %
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.24,1 %
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.19,2 %
Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na…17,7 %
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části…16,7 %

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data k 11. 10. 2026. Jde o statistiku, ne o hodnocení konkrétního vozidla. Porovnání s dalšími modely najdete v článku Spolehlivost ojetých aut podle STK.

Svolávací akce a bezpečnostní upozornění

U modelu PEUGEOT 807 evidujeme 2 upozornění zveřejněných v systému Safety Gate (svolávací akce a další opatření). Přiřazujeme je automaticky podle značky a názvu modelu; u upozornění s uvedeným obdobím výroby jen ta, která se překrývají s roky výroby 2002–2013. Upozornění se mohou týkat jen určité generace, provedení nebo období výroby; zda se týká konkrétního vozidla, ověří autorizovaný servis značky podle VIN.

DatumObdobí výrobyRiziko a opatřeníZdroj
23. 10. 2015 1. 9. 2012 – 31. 12. 2014 Riziko: zranění. Svolání výrobku od uživatelů.
Popis ze zdroje (anglicky)

In the case of negative exterior temperatures, and after repeated activation of the fuel heater, an electric connection on the cover of the fuel heater can overheat. This can cause the cover to melt, allowing air to enter the fuel system which could lead to stalling of the engine and loss of control of the car.

Safety Gate
22. 11. 2013 neuvedeno Riziko: zranění. Svolání výrobku od uživatelů.
Popis ze zdroje (anglicky)

The connection between the steering column and the steering wheel can become loose and lead to the failure of the steering.

Safety Gate

Zdroj: upozornění ze systému včasného varování o nebezpečných nepotravinářských výrobcích, zveřejňovaná zdarma na internetových stránkách Safety Gate (https://ec.europa.eu/safety-gate-alerts) © Evropská unie, 2005–2026. Označení rizika a opatření jsme zkráceně přeložili do češtiny, popis ponecháváme v původním anglickém znění, které je rozhodující. Za správnost upozornění odpovídají vnitrostátní orgány, které je poskytly; Evropská komise za ně ani za tento web neodpovídá a web s ní není nijak spojen. Seznam nemusí být úplný a obsahuje jen upozornění zveřejněná v Safety Gate.

Jak čísla číst

Průměr a medián vlastníků počítáme ze všech vlastníků zapsaných v registru, včetně prodejce nebo leasingové společnosti při první registraci. Dovoz znamená, že má vozidlo v registru záznam o dovozu. Firemní je vozidlo, které aspoň jednou vlastnil subjekt s IČO (firma, organizace nebo podnikatel). Proto bývá podíl firemních vozidel u nových ročníků vysoký. Data se aktualizují jednou měsíčně. Nejde o hodnocení spolehlivosti ani ceny.

Prověřte konkrétní vozidlo podle VIN