VOLVO S60 D3 – statistika z registru

V registru je evidováno 158 vozidel modelu VOLVO S60 D3 z let 2010–2012, včetně vyřazených.

158vozidel celkem
2010–2012roky výroby
3,6průměr vlastníků
25,3 %podíl dovoz
79,7 %podíl firemní
Rok výrobyVozidelPrůměr vlastníkůMedián vlastníkůDovozFiremní
2012 32 3,5 4 9,4 % 87,5 %
2011 78 3,7 4 21,8 % 76,9 %
2010 48 3,5 3 41,7 % 79,2 %

Uvedeny jsou jen ročníky, kterých je v registru alespoň 20.

Typický nájezd podle stáří

Medián stavu tachometru při technické prohlídce podle stáří vozidla, z vozidel tohoto modelu (všechny roky výroby, nejvíce 172 vozidel u jednoho stáří). Pás ukazuje rozpětí, ve kterém je polovina vozidel. Uvádíme stáří 4, 6, 8 … let, kdy osobní vozidla jezdí na pravidelnou technickou prohlídku; mladší než 4 roky neuvádíme.

0100200300 Stáří 4 roky: medián 79 315 kmStáří 6 let: medián 120 089 kmStáří 8 let: medián 155 302 kmStáří 10 let: medián 170 707 kmStáří 12 let: medián 191 107 kmStáří 14 let: medián 209 152 km 468101214 stáří vozidla (roky) tisíc km
StáříMediánPolovina vozidel meziVozidel
4 roky 79 315 km 58 150–114 742 km 165
6 let 120 089 km 82 925–162 919 km 165
8 let 155 302 km 111 936–201 385 km 172
10 let 170 707 km 138 334–227 954 km 171
12 let 191 107 km 154 724–253 899 km 155
14 let 209 152 km 169 172–283 924 km 124

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data. Uvedeno je jen stáří, u kterého je alespoň 30 vozidel.

Jak čísla číst

Průměr a medián vlastníků počítáme ze všech vlastníků zapsaných v registru, včetně prodejce nebo leasingové společnosti při první registraci. Dovoz znamená, že má vozidlo v registru záznam o dovozu. Firemní je vozidlo, které aspoň jednou vlastnil subjekt s IČO (firma, organizace nebo podnikatel). Proto bývá podíl firemních vozidel u nových ročníků vysoký. Data se aktualizují jednou měsíčně. Nejde o hodnocení spolehlivosti ani ceny.

Prověřte konkrétní vozidlo podle VIN