MAZDA 626

  • 1999
  • ZLATÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 1998 cm³
  • 74 kW ≈ 101 k

VINJMZGF14R201403611

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 2:24 · https://www.provervozidlo.cz/vin/JMZGF14R201403611

Semafor rizik

červená

Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.

  • Červenáz registru Vozidlo zanikloV registru je zapsán zánik vozidla, typicky po předání do sběru autovraků, likvidaci v jiném státě EU nebo zničení. Zaniklé vozidlo nesmí v Česku jezdit.
  • Červenáz registru Poslední pravidelná STK nedopadla dobřeProhlídka ze dne 12. 4. 2014 skončila výsledkem „dočasně způsobilé k provozu“ a v registru po ní není záznam o opakované prohlídce se způsobilým výsledkem.
  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 1,9 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 129 dnů (14. 10. 2002 až 20. 2. 2003). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 1999. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
MAZDA
Model
626
Typ
MAZDA 626 2.0 D JMZGF14R2 / GF14R2
Rok výroby
1999
Datum 1. registrace
18. 1. 1999
Datum 1. registrace v ČR
18. 1. 1999
Barva
ZLATÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
1998 cm³
Výkon
74 kW
Kategorie
M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
zaniklé

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
Vozidlo není v provozu
platnost do 12. 5. 2014
poslední zapsaná platnost STK
Stav tachometru
398 189 km
při prohlídce 12. 4. 2014

Obvyklé u vozidel z roku výroby 1999 při prohlídce v roce 2014: 171–247 tis. km (medián 207 619 km, 344 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.

4
Vlastníci v registru
Stanislav Jirásek
od 3. 10. 2012

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
18. 1. 1999 První registrace Registr silničních vozidel
18. 1. 2000 Nový provozovatel KOLIS a.s. (IČO 25410334) Registr silničních vozidel
14. 10. 2002 Nový vlastník UniCredit Leasing CZ, a.s. (IČO 15886492) Registr silničních vozidel
14. 10. 2002 Nový provozovatel NORTHIK, s.r.o. (IČO 25017543) Registr silničních vozidel
10. 11. 2003 Nový provozovatel MILAN JOHN JIHLAVA Registr silničních vozidel
24. 11. 2003 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
3. 10. 2012 Nový vlastník a provozovatel Stanislav Jirásek (IČO 63581922) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

250 000300 000350 000400 000 20102011201220132014 20. 10. 2009: 261 934 km9. 11. 2009: 265 750 km13. 10. 2011: 351 258 km12. 4. 2014: 398 189 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
12. 4. 2014 Pravidelná STK Hlavní město Praha (č. 3120) 398 189 km dočasně způsobilé
6 lehkých, 6 vážných
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) – poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 1.1.15.6.1 Pohyby pák / táhel brzdového systému svědčící o nadměrném opotřebení nebo o nesprávném seřízení. vážná
  • 1.4.2.1.1 Některé z kol vozidla, ovládané parkovací brzdou, nedosahuje požadovaného brzdného účinku. vážná
  • 3.4.2.3 Některý stěrač skla je neúplný nebo poškozený tak, že poškozuje stírané sklo. vážná
  • 4.2.1.1.2 Nesvítí některá obrysová svítilna. vážná
  • 4.13.6.1 Akumulátor není dostatečně uchycen nebo jeho upevnění není spolehlivé nebo jeho umístění neodpovídá požadavkům. vážná
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.1.2.1.1 Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému. lehká
  • 6.1.3.5.1 Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené nebo zasažené povrchovou korozí, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.2 Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla. vážná
  • 6.2.6.3.1 Některý spojovací prvek ukotvení sedadla je zjevně uvolněný. lehká
12. 5. 2014
13. 10. 2011 Pravidelná STK Kraj Vysočina (č. 3733) 351 258 km způsobilé
3 lehké
  • 5031 Některé nosné díly rámu (nosné konstrukce) jsou mírně narušeny korozí (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 5104 Na skříni karosérie (kabině řidiče) jsou poškození, narušující její estetický vzhled, nikoli však její pevnost nebo funkci (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 7072 Na motoru nebo na převodovce jsou patrné stopy po unikání oleje, avšak olej neodkapává na vozovku (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
13. 10. 2013
9. 11. 2009 Opakovaná STK Jihomoravský kraj (č. 3715) 265 750 km způsobilé
1 lehká
  • 7072 Na motoru nebo na převodovce jsou patrné stopy po unikání oleje, avšak olej neodkapává na vozovku (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
20. 10. 2011
20. 10. 2009 Pravidelná STK Jihomoravský kraj (č. 3715) 261 934 km dočasně způsobilé
1 lehká, 2 vážné
  • 3072 V kloubech, pákách a tyčích jsou nadměrné vůle (orientační popis podle staršího předpisu) vážná
  • 4022 V zavěšení některého kola je nadměrná vůle, která může ovlivňovat ovladatelnost vozidla nebo způsobit předčasné další závady (orientační popis podle staršího předpisu) vážná
  • 7072 Na motoru nebo na převodovce jsou patrné stopy po unikání oleje, avšak olej neodkapává na vozovku (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
19. 11. 2009

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
  2. Nový provozovatel KOLIS a.s. (IČO 25410334)
  3. Nový vlastník UniCredit Leasing CZ, a.s. (IČO 15886492)
    Nový provozovatel NORTHIK, s.r.o. (IČO 25017543)
    Evidenční kontrola výsledek: nezjištěn · stanice: HRBOVICKÁ 105, 403 39, CHLUMEC
  4. Konec: vlastník UniCredit Leasing CZ, a.s. (IČO 15886492)
  5. Nový provozovatel MILAN JOHN JIHLAVA
  6. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
  7. Konec: vlastník MONETA Auto, s.r.o. (IČO 60112743)
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 10. 2013 · stanice: ŽDÁRSKÁ 311, 592 14, NOVÉ VESELÍ
  9. Nový vlastník a provozovatel Stanislav Jirásek (IČO 63581922)
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 12. 5. 2014 · stanice: SKORKOVSKÁ 1537, 198 00, PRAHA 14 - ČERNÝ MOST
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Záznamy bez uvedeného data

  • Nový vlastník – MONETA Auto, s.r.o.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 4 (MAZDA 626 1999 v ČR v průměru 1,9, medián 1)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 8,9 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 27,5 %

Srovnáváme s 974 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu MAZDA 626

Svolávací akce a bezpečnostní upozornění

U modelu tohoto vozidla evidujeme v systému Safety Gate tato upozornění (u upozornění s uvedeným obdobím výroby jen ta, do nichž spadá rok výroby vozidla, případně rok první registrace). Neznamená to, že je právě toto vozidlo vadné ani že se ho upozornění týká; akce také už mohla být provedena. Ověří to autorizovaný servis značky podle VIN.

  • 6. 10. 2016, riziko: požár, svolání výrobku od uživatelů (období výroby neuvedeno) Safety Gate

Zdroj: upozornění ze systému včasného varování o nebezpečných nepotravinářských výrobcích, zveřejňovaná zdarma na internetových stránkách Safety Gate (https://ec.europa.eu/safety-gate-alerts) © Evropská unie, 2005–2026; označení rizika a opatření zkráceně přeloženo. Evropská komise za údaje ani za tento web neodpovídá. Všechna upozornění k modelu

Hlídat toto vozidlo

Toto vozidlo je v registru zaniklé. Zaniklé vozidlo se do provozu nevrací, hlídání u něj nemá smysl.

Výbava zapsaná v registru

  • ABS
  • AIRBAG

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (64)

Identifikace

Tovární značka
MAZDA
Obchodní označení
626
Typ
MAZDA 626 2.0 D JMZGF14R2 / GF14R2
Varianta
2.0 D
Typ kód
GF14R2
VIN
JMZGF14R201403611
PČV
11591836
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
HATCHBACK
Kategorie vozidla
M1
Rok výroby
1999
Datum 1. registrace
18. 1. 1999
Datum 1. registrace v ČR
18. 1. 1999
Druh (typ)
HATCHBACK
Zařazení vozidla
RSV

Motor a pohon

Výrobce motoru
MAZDA MC, HIROSHIMA, JAPONSKO
Typ motoru
RFT-DI-SOHC TURBO
Číslo motoru
691085
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
74 / 4000
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
1998
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ -1
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
185
Poměr Výkon/Hmotnost [kW.kg⁻¹]
0

Emise a spotřeba

Korigovaný součinitel absorpce [m⁻¹]
1
Spotřeba předpis
EU 93/116
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
6,4 / 4,5 / 5,2
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
79/ 3000
Za jízdy
73

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4575/ 1710/ 1430
Rozvor [mm]
2610
Provozní hmotnost
1285
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
1795/ 1795
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
985/ 985
910/ 910
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
1500/ 1500
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
550/ 550
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
3295/ 3295
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Objem cisterny
0
Zatížení střechy
100
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
195/65 R 14 85 U/ 5.5J X 14 ET 50
195/65 R 14 85 U/ 5.5J X 14 ET 50
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
MAZDA MC, HIROSHIMA, JAPONSKO
Výrobní číslo karoserie
JMZGF14R201403611
Barva
ZLATÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5 / 0
Spojovací zařízení - druh
ISO 50
ABS
ano
ASR
ne
Airbag
4
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
ZÁNIK
ZTP
3744-016-01
Číslo TP
AO386950
Číslo ORV
BAB297146
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
RM zániku
JIHLAVA
Doplňkový text na TP
Kooperativa a.s.6972087363 od 27.10.03-27.10.06

Další ověření (externí odkazy)