TOYOTA RAV4

  • 2008
  • ŠEDÁ-TMAVÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 2231 cm³
  • 100 kW ≈ 136 k

VINJTMBA31VX05087569

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 10:41 · https://www.provervozidlo.cz/vin/JTMBA31VX05087569

TOYOTA RAV4 – ilustrační foto modelu
Ilustrační foto modelu, ne tohoto konkrétního vozidla. Foto: Rudolf Stricker, zdroj, CC BY-SA 3.0

Semafor rizik

červená

Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.

  • Červenáz registru Vozidlo zaniklo (vyřazeno z registru)Stav „zánik“ znamená, že bylo trvale vyřazeno z evidence, například po ekologické likvidaci, zničení nebo odcizení.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2008. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
TOYOTA
Model
RAV4
Typ
TOYOTA RAV4 XA3 - ALA30 / XA3 - ALA30
Rok výroby
2008
Datum 1. registrace
18. 9. 2008
Datum 1. registrace v ČR
18. 9. 2008
Barva
ŠEDÁ-TMAVÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
2231 cm³
Výkon
100 kW
Kategorie
N1G – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
zaniklé (vyřazeno z registru)

Aktuálně v registru

Stav tachometru
289 319 km
při prohlídce 30. 8. 2018

Obvyklé u modelu ve stáří 10 let: 107–193 tis. km (medián 145 390 km, 668 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.

3
Vlastníci v registru
PV-ZARAT s.r.o.
od 12. 10. 2017

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
18. 9. 2008 První registrace ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980) Registr silničních vozidel
18. 9. 2008 Nový provozovatel Agro Odersko, a.s. (IČO 25366726) Registr silničních vozidel
12. 10. 2017 Nový vlastník Agro Odersko, a.s. (IČO 25366726) Registr silničních vozidel
12. 10. 2017 Nový vlastník a provozovatel PV-ZARAT s.r.o. (IČO 01683462) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

100 000200 000300 000 201320142015201620172018 19. 9. 2012: 111 087 km2. 9. 2014: 167 446 km31. 8. 2016: 224 949 km3. 10. 2017: 250 185 km30. 8. 2018: 289 319 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
30. 8. 2018 Pravidelná STK + měření emisí Šenov u Nového Jičína (č. 3815) 289 319 km způsobilé
2 lehké
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
30. 8. 2020
3. 10. 2017 Evidenční kontrola Moravskoslezský kraj (č. 3837) 250 185 km způsobilé bez závad
31. 8. 2016 Pravidelná STK Olomoucký kraj (č. 3843) 224 949 km způsobilé bez závad 31. 8. 2018
2. 9. 2014 Pravidelná STK Moravskoslezský kraj (č. 3815) 167 446 km způsobilé bez závad 2. 9. 2016
19. 9. 2012 Pravidelná STK Moravskoslezský kraj (č. 3837) 111 087 km způsobilé
1 lehká
  • 6.1.1.2.1 Některé spojovací prvky (šrouby) rámu jsou zjevně uvolněné, ale tato závada nemá vliv na pevnost konstrukce rámu. lehká
19. 9. 2014

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980)
    Nový provozovatel Agro Odersko, a.s. (IČO 25366726)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 9. 2012
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 9. 2014 · stanice: VELKÉ ALBRECHTICE 309, 74291, VELKÉ ALBRECHTICE
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 9. 2016 · stanice: PALACKÉHO 2301/31, 74101, NOVÝ JIČÍN
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 31. 8. 2018 · stanice: SLAVONÍNSKÁ 804/1, 77900, OLOMOUC
  5. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: VELKÉ ALBRECHTICE 309, 74291, VELKÉ ALBRECHTICE · protokol CZ-3837-17-10-0053
  6. Nový vlastník Agro Odersko, a.s. (IČO 25366726)
    Nový vlastník a provozovatel PV-ZARAT s.r.o. (IČO 01683462)
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 8. 2020 · stanice: PALACKÉHO 2301/31, 74101, NOVÝ JIČÍN · protokol CZ-3815-18-08-1487
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 3 (TOYOTA RAV4 2008 v ČR obvykle 3,1, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 22,8 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 69,4 %

Srovnáváme s 890 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu TOYOTA RAV4

Svolávací akce a bezpečnostní upozornění

U modelu tohoto vozidla evidujeme v systému Safety Gate tato upozornění (u upozornění s uvedeným obdobím výroby jen ta, do nichž spadá rok výroby vozidla, případně rok první registrace). Neznamená to, že je právě toto vozidlo vadné ani že se ho upozornění týká; akce také už mohla být provedena. Ověří to autorizovaný servis značky podle VIN.

  • 23. 2. 2016, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (výroba 1. 7. 2005 – 31. 1. 2016) Safety Gate
  • 30. 10. 2015, riziko: požár, svolání výrobku od uživatelů (výroba 1. 1. 2005 – 31. 12. 2010) Safety Gate
  • 23. 4. 2014, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (výroba 1. 1. 2005 – 31. 12. 2010) Safety Gate

Zdroj: upozornění ze systému včasného varování o nebezpečných nepotravinářských výrobcích, zveřejňovaná zdarma na internetových stránkách Safety Gate (https://ec.europa.eu/safety-gate-alerts) © Evropská unie, 2005–2026; označení rizika a opatření zkráceně přeloženo. Evropská komise za údaje ani za tento web neodpovídá. Všechna upozornění k modelu

Hlídat toto vozidlo

Toto vozidlo je v registru zaniklé. Zaniklé vozidlo se do provozu nevrací, hlídání u něj nemá smysl.

Výbava zapsaná v registru

  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (62)

Identifikace

Tovární značka
TOYOTA
Obchodní označení
RAV4
Typ
TOYOTA RAV4 XA3 - ALA30 / XA3 - ALA30
Varianta
ALA30L
Verze
AWFGYW(1C)
Typ kód
XA3 - ALA30
VIN
JTMBA31VX05087569
PČV
10973482
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Kategorie vozidla
N1G
Výrobce vozidla
TOYOTA MOTOR EUROPE NV/SA
Rok výroby
2008
Datum 1. registrace
18. 9. 2008
Datum 1. registrace v ČR
18. 9. 2008
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
TOYOTA MOTOR EUROPE NV/SA
Typ motoru
2AD
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
100 / 3600
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
2231
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 2
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
180
Poměr Výkon/Hmotnost [kW.kg⁻¹]
0

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2003/76B
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
1
Spotřeba předpis
ES 2004/3
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
8.1 / 5.6 / 6.6
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
74/ 2700
Za jízdy
69.5

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4365/ 1815/ 1685
Rozvor [mm]
2560
Provozní hmotnost
1660
Hmotnosti provozní Do
1715
Hmotnosti zatížení SZ
80
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
2205/ 2205
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1150/ 1150
1150/ 1150
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
2000/ 2000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
4190/ 4190
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
100
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
225/65 R17 101H/ 17 X 7J
225/65 R17 101H/ 17 X 7J
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
TOYOTA MOTOR EUROPE NV/SA
Výrobní číslo karoserie
JTMBA31VX05087569
Barva
ŠEDÁ-TMAVÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5 / 0
Spojovací zařízení - druh
A 50 X
ABS
ano
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
ZÁNIK
ZTP
4405-051-01
Číslo TP
UL254568
Číslo ORV
UAT140052
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
RM zániku
ODRY
Doplňkový text na TP
ISO 50
Další záznamy
CO2: 215/149/173 G/KM
NA VÝROBNÍM ŠTÍTKU JE UVEDENA HOMOLOGACE TYPU ES E6*2001/116*0105
VOZIDLA V PRVNÍM STUPNI VÝROBY. VOZIDLO JE VYBAVENO POSUVNOU
PŘEPÁŽKOU, BOČNÍ OKNA V PROSTORU PRO NÁKLAD JSOU CHRÁNĚNA PROTI
POŠKOZENÍ. PŘÍPADNÁ DEMONTÁŽ TÉTO VÝBAVY SE POVAŽUJE ZA PŘESTAVBU.
VOZIDLO JE VYBAVENO DOPLŇKOVÝM VÝROBNÍM ŠTÍTKEM S ÚDAJI
ODPOVÍDAJÍCÍMI KATEGORII N1 VE 2. STUPNI VÝROBY, UMÍSTĚNÝM NA LEVÉM
STŘEDNÍM SLOUPKU.
VARIABILNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA:
#14: 1 720 - STŘEŠNÍ LIŠTY
#20-21: 16 X 6,5J; 215/70 R16 99H
16 X 7J; 215/70 R16 99H
17 X 6,5J; 225/65 R17 101H
RÁFKY MOHOU BÝT Z LEHKÉ SLITINY.
VOZIDLO PLNÍ USTANOVENÍ ZÁKONA ZÁKONA Č. 56/2001 SB.

Další ověření (externí odkazy)