TATRA 815

  • 1999
  • ZELENÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12667 cm³
  • 255 kW ≈ 347 k

VINTNT260S43XK033062

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 2. listopadu 2026 v 14:33 · https://www.provervozidlo.cz/vin/TNT260S43XK033062

Semafor rizik: oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžová Vozidlo mělo 7 vlastníkůPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 2,1 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžová Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 6 dnů (16. 10. 2013 až 22. 10. 2013). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
  • Informace Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 1999. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
  • Informace V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Základní údaje

Značka
TATRA
Model
815
Typ
/ 260S43
Rok výroby
1999
Datum 1. registrace
27. 10. 1999
Datum 1. registrace v ČR
27. 10. 1999
Barva
ZELENÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12667 cm³
Výkon
255 kW
Kategorie
N3G – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 7 (TATRA 815 1999 v ČR obvykle 2,1, medián 1)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 4,9 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 57 %

Srovnáváme s 142 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených).

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový provozovatel Východočeská energetika, a.s. (IČO 60108720)
  2. Nový provozovatel VCE-MONTÁŽE, A.S. A. Z PARDUBIC 2082, PARDUBICE
  3. Nový provozovatel VČE - montáže, a.s. (IČO 25938746)
  4. Nový provozovatel ELSPOL spol. s r. o. (IČO 42767857)
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 11. 2009 · stanice: VÍTKOVICKÁ 3258/9, 70200, OSTRAVA, MORAVSKÁ OSTRAVA · protokol CZ-3823-08-11-0223
  6. Nový vlastník a provozovatel Miroslav Chybík s.r.o. (IČO 27764273)
    Evidenční kontrola výsledek: výsledek nezjištěn · platnost do 29. 12. 2008 · stanice: VÍTKOVICKÁ 3258/9, 70200, OSTRAVA, MORAVSKÁ OSTRAVA
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 12. 2008 · stanice: VÍTKOVICKÁ 3258/9, 70200, OSTRAVA, MORAVSKÁ OSTRAVA · protokol CZ-3823-08-12-0465
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 12. 2010 · stanice: VÍTKOVICKÁ 3258/9, 70200, OSTRAVA, MORAVSKÁ OSTRAVA · protokol CZ-3823-09-12-0033
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 1. 2012 · stanice: VÍTKOVICKÁ 3258/9, 70200, OSTRAVA, MORAVSKÁ OSTRAVA · protokol CZ-3823-11-01-0443
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 4. 2013 · stanice: VÍTKOVICKÁ 3258/9, 70200, OSTRAVA, MORAVSKÁ OSTRAVA · protokol CZ-3823-12-04-0104
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 4. 2014 · stanice: VÍTKOVICKÁ 3258/9, 70200, OSTRAVA, MORAVSKÁ OSTRAVA · protokol CZ-3823-13-04-0271
  11. Nový vlastník a provozovatel Miroslav Forró (IČO 49117670)
  12. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 10. 2013 · stanice: HRBOVICKÁ 105, 40339, CHLUMEC · protokol CZ-3516-13-10-1286
  13. Nový vlastník a provozovatel Miroslav Forró (IČO 49117670)
  14. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 4. 2015 · stanice: HRBOVICKÁ 105, 40339, CHLUMEC · protokol CZ-3516-14-04-0640
  15. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 3. 2016 · stanice: HRBOVICKÁ 105, 40339, CHLUMEC · protokol CZ-3516-15-03-0436
  16. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 3. 2016 · stanice: HRBOVICKÁ 105, 40339, CHLUMEC
    Evidenční kontrola výsledek: dočasně nezpůsobilé k provozu · platnost do 15. 3. 2016 · stanice: HRBOVICKÁ 105, 40339, CHLUMEC
    Evidenční kontrola výsledek: dočasně nezpůsobilé k provozu · platnost do 15. 3. 2016 · stanice: HRBOVICKÁ 105, 40339, CHLUMEC · protokol CZ-3516-16-03-0963
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 3. 2016 · stanice: HRBOVICKÁ 105, 40339, CHLUMEC · protokol CZ-3516-16-03-0943
  17. Vybavení zapsané v registru: MAJÁK ORANŽOVÝ
  18. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 3. 2017 · stanice: HRBOVICKÁ 105, 40339, CHLUMEC · protokol CZ-3516-16-03-1144
  19. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 3. 2018 · stanice: HRBOVICKÁ 105, 40339, CHLUMEC · protokol CZ-3516-17-03-0442
  20. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 3. 2019 · stanice: HRBOVICKÁ 105, 40339, CHLUMEC · protokol CZ-3516-18-03-0278
  21. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 2. 2020 · stanice: HRBOVICKÁ 105, 40339, CHLUMEC · protokol CZ-3516-19-02-1420
  22. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 2. 2021 · stanice: HRBOVICKÁ 105, 40339, CHLUMEC · protokol CZ-3516-20-02-1830
  23. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 2. 2022 · stanice: HRBOVICKÁ 105, 40339, CHLUMEC · protokol CZ-3516-21-02-0866
  24. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 2. 2023 · stanice: HRBOVICKÁ 105, 40339, CHLUMEC · protokol CZ-3516-22-02-1008
  25. Nový vlastník a provozovatel Pavel Němec (IČO 71692983)
  26. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 2. 2024 · stanice: HRBOVICKÁ 105, 40339, CHLUMEC · protokol CZ-3516-23-02-1097
  27. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
  28. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 3. 2025 · stanice: HRBOVICKÁ 105, 40339, CHLUMEC · protokol CZ-3516-24-03-0444
  29. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně nezpůsobilé k provozu · platnost do 26. 3. 2025 · stanice: U TEREZÍNSKÉ KŘIŽOVATKY 176, 41201, LITOMĚŘICE · protokol CZ-3505-25-02-0911
  30. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 2. 2026 · stanice: U TEREZÍNSKÉ KŘIŽOVATKY 176, 41201, LITOMĚŘICE · protokol CZ-3505-25-03-0488
  31. Nový vlastník a provozovatel MONOLEN s.r.o. (IČO 24274241)
  32. Nový vlastník a provozovatel Montáže potrubí plus s.r.o. (IČO 06764762)
  33. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  34. Konec vyřazení z provozu POHOŘELICE
  35. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 5. 2027 · stanice: Spořice 480, 43101, Spořice · protokol CZ-3521-26-05-0049

Výbava zapsaná v registru

  • ABS
  • MAJÁK ORANŽOVÝ
  • NEZÁVISLÉ TOPENÍ
  • OMEZ. RYCHLOSTI

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (62)

Identifikace

Tovární značka
TATRA
Obchodní označení
815
Typ
/ 260S43
Varianta
260S43 19255 4X4.1
Typ kód
260S43
VIN
TNT260S43XK033062
PČV
9321118
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
ŠTĚPKOVAČ
Kategorie vozidla
N3G
Výrobce vozidla
TATRA, A.S., KOPŘIVNICE, ČESKÁ REPUBLIKA
Rok výroby
1999
Datum 1. registrace
27. 10. 1999
Datum 1. registrace v ČR
27. 10. 1999
Druh (typ)
SKLÁPĚCÍ S3
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
TATRA, A.S., KOPŘIVNICE, ČESKÁ REPUBLIKA
Typ motoru
T3B-928-60
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
255 / 1800
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12667
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 2
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
85
Nejvyšší rychlost omezení
85

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
24-03, 49-02B /
Stupeň plnění emisní úrovně
Neuvedeno
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
1.14
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
/ /
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
/ /
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
85/
Za jízdy
80

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
6980/ 2500/ 3360
Rozvor [mm]
4090
Rozchod [mm]
/ / /
Provozní hmotnost
9900
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
18000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
8000/ 8000
11200/ 11200
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
24000/ 24000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
42000/ 42000
Ložná délka
4310
Ložná šířka
2305
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
445/65 R 22.5 168 J / 22.5 x 14.00
445/65 R 22.5 168 J / 22.5 x 14.00
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
TATRA, A.S., KOPŘIVNICE, ČESKÁ REPUBLIKA
Výrobní číslo karoserie
9906FS3
Barva
ZELENÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2+1 / 0
Spojovací zařízení - druh
SAMOČINNÝ ZÁVĚS ČEP PRŮMĚR 50(40) MM DW -9.5
ABS
ano
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ano
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
2920-061-01
Číslo ORV
UBN387204
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Doplňkový text na TP
24-03,49-02B EURO 2, čep prům. 50 mm 18000/-
Další záznamy
Provozní spotřebu paliva stanoví držitel vozidla.
Při použití speciáních nástaveb přídavná dálková, tlumená, obrysová, směrová
světla vpředu
Alternativní provedení:
10/ spojovací zařízení
samoč. závěs čep průměr 50 (40) mm D=12.0
11/ celková hmotnost brzděného přívěsu 24 000 kg
celková hmotnost soupravy 42 000 kg
Vozidlo je technicky způsobilé pro provoz až do celkové hmotnosti 19 000 kg
Provoz takového vozidla podléhá zákonu č. 13/97 Sb. - zvláštní uživání silnic.
Na vozidlo provedena montáž sklápěcí plošiny S3 povolena MD pod č.j.
24 319/97-112 ze dne 14.10.1997.
Výstražné světlo oranžové barvy.

Další ověření (externí odkazy)

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail, až se konec platnosti STK přiblíží na 30 dní, a při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.