RENAULT MEGANE

  • 2006
  • ZELENÁ
  • benzin (BA)
  • 1390 cm³
  • 72 kW ≈ 98 k

VINVF1KM1S0H36637293

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 19:26 · https://www.provervozidlo.cz/vin/VF1KM1S0H36637293

RENAULT MEGANE – ilustrační foto modelu
Ilustrační foto modelu, ne tohoto konkrétního vozidla. Foto: Vauxford, zdroj, CC BY-SA 4.0

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 3,1 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 73 dnů (29. 4. 2022 až 11. 7. 2022). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2006. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
RENAULT
Model
MEGANE
Typ
RENAULT MEGANE M / M
Rok výroby
2006
Datum 1. registrace
2. 10. 2006
Datum 1. registrace v ČR
2. 10. 2006
Barva
ZELENÁ
Palivo
benzin (BA)
Zdvihový objem
1390 cm³
Výkon
72 kW
Kategorie
M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 6. 5. 2028
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
262 298 km
při prohlídce 7. 5. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 20 let: 159–253 tis. km (medián 205 742 km, 894 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.

4
Vlastníci v registru
STROJRENT, s.r.o.
od 11. 7. 2022

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
2. 10. 2006 První registrace RCI Financial Services, s.r.o. (IČO 25722328) Registr silničních vozidel
2. 10. 2006 Nový provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
2. 11. 2010 Nový provozovatel AAA AUTO a.s. (IČO 26699648) Registr silničních vozidel
22. 12. 2010 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
29. 4. 2022 Nový vlastník a provozovatel AURES Holdings a.s. (IČO 01759299) Registr silničních vozidel
11. 7. 2022 Nový vlastník a provozovatel STROJRENT, s.r.o. (IČO 25520491) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0100 000200 000300 000 201120142017202020232026 7. 9. 2010: 56 700 km17. 12. 2010: 58 916 km3. 9. 2012: 77 336 km16. 10. 2014: 101 527 km30. 8. 2016: 124 508 km26. 7. 2018: 140 780 km17. 4. 2020: 167 482 km19. 4. 2022: 196 345 km22. 6. 2022: 198 375 km7. 5. 2024: 242 470 km7. 5. 2024: 242 474 km6. 5. 2026: 262 294 km7. 5. 2026: 262 297 km7. 5. 2026: 262 298 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
7. 5. 2026 Opakovaná STK Hustopeče (č. 3721) 262 298 km způsobilé
2 lehké
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 4.7.1.2.1 U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. lehká
6. 5. 2028
7. 5. 2026 Měření emisí Hustopeče (č. 470403) 262 297 km způsobilé bez závad 7. 5. 2028
6. 5. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Hustopeče (č. 3721) 262 294 km nezpůsobilé
2 lehké, 7 vážných
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 4.3.1.1.2 Nesvítí některá povinná brzdová svítilna. vážná
  • 4.7.1.2.1 U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. lehká
  • 7.1.2.5 Navíječ bezpečnostního pásu nenavijí nebo nenavijí správně nebo neblokuje. vážná
  • 4.2.1.1.2 Nesvítí některá obrysová nebo denní svítilna. vážná
  • 8.2.1.2.1 Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem. vážná
  • 8.2.1.2.3 Součinitel přebytku vzduchu lambda neodpovídá specifikaci výrobce. vážná
  • 8.2.1.2.1 Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem. vážná
  • 8.2.1.2.3 Součinitel přebytku vzduchu lambda neodpovídá specifikaci výrobce. vážná
5. 6. 2026
7. 5. 2024 Opakovaná STK Hustopeče (č. 3721) 242 474 km způsobilé bez závad 7. 5. 2026
7. 5. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Hustopeče (č. 3721) 242 470 km dočasně způsobilé
2 vážné
  • 1.1.6.3.1 Maximální brzdný účinek je dosažen až po více jak 2/3 celkového zdvihu ovladače parkovací brzdy, pokud výrobce nestanoví jinak. vážná
  • 1.4.2.1.1 Některé z kol vozidla, ovládané parkovací brzdou, nedosahuje požadovaného brzdného účinku. vážná
7. 5. 2026
22. 6. 2022 Evidenční kontrola Ústí nad Labem (č. 3523) 198 375 km způsobilé bez závad
19. 4. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Brno (č. 3770) 196 345 km způsobilé
5 lehkých
  • 1.1.6.2.1 Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. lehká
  • 4.1.1.1.4 U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy). lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
19. 4. 2024
17. 4. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Brno (č. 3754) 167 482 km způsobilé
1 lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
17. 4. 2022
26. 7. 2018 Pravidelná STK + měření emisí Brno (č. 3754) 140 780 km způsobilé bez závad 26. 7. 2020
30. 8. 2016 Pravidelná STK Jihomoravský kraj (č. 3754) 124 508 km způsobilé bez závad 30. 8. 2018
16. 10. 2014 Pravidelná STK Jihomoravský kraj (č. 3754) 101 527 km způsobilé bez závad 16. 10. 2016
3. 9. 2012 Pravidelná STK Jihomoravský kraj (č. 3722) 77 336 km způsobilé bez závad 3. 9. 2014
17. 12. 2010 Evidenční kontrola Jihomoravský kraj (č. 3715) 58 916 km způsobilé bez závad 17. 12. 2010
7. 9. 2010 Pravidelná STK Liberecký kraj (č. 3504) 56 700 km způsobilé
2 lehké
  • 4074 Pneumatika dře o jiné části vozidla (poškození pneumatiky). (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 8025 Výfukové potrubí je netěsné (dílčí netěsnosti spojů); tyto netěsnosti však nemají vliv na bezpečnost, případně hlučnost vozidla a měření emisí (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
7. 9. 2012

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník RCI Financial Services, s.r.o. (IČO 25722328)
    Nový provozovatel fyzická osoba
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 9. 2012 · stanice: TANVALDSKÁ 1106, 46311, LIBEREC XXX-VRATISLAVICE N. N. · protokol CZ-3504-10-09-0380
  3. Konec: vlastník RCI Financial Services, s.r.o. (IČO 25722328)
  4. Nový provozovatel AAA AUTO a.s. (IČO 26699648)
  5. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: SLADKOVSKÉHO 2834/7, 61200, BRNO - KRÁLOVO POLE · protokol CZ-3715-10-12-0876
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: SLADKOVSKÉHO 2834/7, 61200, BRNO - KRÁLOVO POLE
  6. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 9. 2014 · stanice: OPAVSKÁ 26/8, 63900, BRNO · protokol CZ-3722-12-09-0003
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 10. 2016 · stanice: VÍDEŇSKÁ 267/106D, 61900, BRNO · protokol CZ-3754-14-10-0600
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 8. 2018 · stanice: VÍDEŇSKÁ 267/106D, 61900, BRNO · protokol CZ-3754-16-08-1666
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 7. 2020 · stanice: VÍDEŇSKÁ 267/106D, 61900, BRNO · protokol CZ-3754-18-07-2104
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 4. 2022 · stanice: VÍDEŇSKÁ 267/106D, 61900, BRNO · protokol CZ-3754-20-04-1224
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 4. 2024 · stanice: OLOMOUCKÁ 1283/156C, 61800, BRNO - ČERNOVICE · protokol CZ-3770-22-04-0955
  13. Nový vlastník a provozovatel AURES Holdings a.s. (IČO 01759299)
  14. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: HAVÍŘSKÁ 360/29, 40010, ÚSTÍ NAD LABEM - VŠEBOŘICE · protokol CZ-3523-22-06-1379
  15. Nový vlastník a provozovatel STROJRENT, s.r.o. (IČO 25520491)
  16. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 6. 6. 2024 · stanice: HYBEŠOVA 14, 69301, HUSTOPEČE · protokol CZ-3721-24-05-0317
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 5. 2026 · stanice: HYBEŠOVA 14, 69301, HUSTOPEČE · protokol CZ-3721-24-05-0357
  17. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 5. 6. 2026 · stanice: HYBEŠOVA 14, 69301, HUSTOPEČE · protokol CZ-3721-26-05-0184
  18. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 5. 2028 · stanice: HYBEŠOVA 14, 69301, HUSTOPEČE · protokol CZ-3721-26-05-0204
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 4 (RENAULT MEGANE 2006 v ČR obvykle 3,1, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 35,6 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 53 %

Srovnáváme s 2 876 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu RENAULT MEGANE

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • ABS

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (58)

Identifikace

Tovární značka
RENAULT
Obchodní označení
MEGANE
Typ
RENAULT MEGANE M / M
Varianta
KM1S
Verze
KM1S0H
Typ kód
M
VIN
VF1KM1S0H36637293
PČV
9660933
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
AC KOMBI
Kategorie vozidla
M1
Výrobce vozidla
RENAULT, BILLANCOURT, FRANCIE
Rok výroby
2006
Datum 1. registrace
2. 10. 2006
Datum 1. registrace v ČR
2. 10. 2006
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
RENAULT, BILLANCOURT, FRANCIE
Typ motoru
K4J D 7
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
72 / 6000
Palivo
benzin (BA)
Zdvihový objem [cm³]
1390
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ -1 PŘEDNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
181

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2003/76B
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 4
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
227 / 132 / 166
Spotřeba předpis
2004/3
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
9.5 / 5.6 / 7
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
82/ 4500
Za jízdy
70.5

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4500/ 1777/ 1467
Rozvor [mm]
2686
Provozní hmotnost
1285
Hmotnosti provozní Do
1440
Hmotnosti zatížení SZ
75
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
1790/ 1790
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1015/ 1015
1010/ 1010
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
1300/ 1300
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
650/ 650
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
2800/ 2800
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
80
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
195/65 R 15 91 T(H)/ 6.5 J 15-45
195/65 R 15 91 T(H)/ 6.5 J 15-45
/
/

Karoserie a výbava

Barva
ZELENÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5 / 0
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
5212-213-00
ES/EU
e2*98/14*0272
Číslo TP
UB414181
Číslo ORV
UBB858936
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Další záznamy
[ALTERNATIVNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA:
*42: TŘÍDA A50-X
*55: ANO; NE]
CO2: 227/132/166 G/KM
VARIABILNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA:
*31: 1 505
*44-45: 6.5 J 16-49; 205/55 R 16 91 H(V)
6.5 J 17-49; 205/50 R 17 89 V(W)
6.5 J 17-49; 205/50 R 17 93 V
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č. 56/2001 SB.

Další ověření (externí odkazy)