FORD FOCUS

  • 1999
  • ČERVENÁ-TMAVÁ
  • benzin (BA)
  • 1796 cm³
  • 85 kW ≈ 116 k

VINWF0FXXWPDFXS14322

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 9:02 · https://www.provervozidlo.cz/vin/WF0FXXWPDFXS14322

FORD FOCUS – ilustrační foto modelu
Ilustrační foto modelu, ne tohoto konkrétního vozidla. Foto: M 93, zdroj, CC BY-SA 3.0

Semafor rizik

červená

Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.

  • Červenáz registru Vozidlo zanikloV registru je zapsán zánik vozidla, typicky po předání do sběru autovraků, likvidaci v jiném státě EU nebo zničení. Zaniklé vozidlo nesmí v Česku jezdit.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 48 dnů (2. 3. 2018 až 19. 4. 2018). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 1999. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
FORD
Model
FOCUS
Typ
FORD FOCUS 1.8 WF0FXXWPD / DFW
Rok výroby
1999
Datum 1. registrace
26. 8. 1999
Datum 1. registrace v ČR
12. 2. 2008
Barva
ČERVENÁ-TMAVÁ
Palivo
benzin (BA)
Zdvihový objem
1796 cm³
Výkon
85 kW
Kategorie
M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
zaniklé

Aktuálně v registru

  • Vlastník: fyzická osoba od 19. 4. 2018
  • Provozovatel: Josef Bečarevič (IČO 87899418) od 19. 4. 2018
Technická prohlídka
Vozidlo není v provozu
platnost do 4. 2. 2021
poslední zapsaná platnost STK
Stav tachometru
161 482 km
při prohlídce 4. 2. 2019

Obvyklé u vozidel z roku výroby 1999 při prohlídce v roce 2019: 179–251 tis. km (medián 212 369 km, 4 717 vozidel). Toto vozidlo: nižší nájezd než u 3/4 vozidel.

3
Vlastníci v registru
fyzická osoba
od 19. 4. 2018

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
26. 8. 1999 První registrace Registr silničních vozidel
12. 2. 2008 První registrace v ČR Registr silničních vozidel
12. 2. 2008 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
2. 3. 2018 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
19. 4. 2018 Nový vlastník fyzická osoba Registr silničních vozidel
19. 4. 2018 Nový provozovatel Josef Bečarevič (IČO 87899418) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

100 000125 000150 000175 000 20112013201520172019 4. 2. 2010: 101 356 km3. 2. 2012: 116 411 km4. 2. 2014: 131 286 km27. 1. 2016: 146 855 km28. 2. 2018: 155 694 km27. 3. 2018: 156 386 km28. 1. 2019: 161 421 km4. 2. 2019: 161 482 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
4. 2. 2019 Opakovaná STK Líbeznice (č. 3226) 161 482 km způsobilé
6 lehkých
  • 1.1.11.3.1 Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí. lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 2.1.1.5.2 Prachovka převodky řízení je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
4. 2. 2021
28. 1. 2019 Měření emisí Líbeznice (č. 420940) 161 421 km způsobilé bez závad 28. 1. 2021
27. 3. 2018 Pravidelná STK + měření emisí Hlavní město Praha (č. 3113) 156 386 km dočasně způsobilé
2 lehké, 1 vážná
  • 5.1.1.3.1 Neodborná oprava nebo změna u nápravy nebo vidlice, která ovlivňuje provozní vlastnosti vozidla. vážná
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.1.2.2.1 Některá část výfukového systému nebo jeho upevnění je poškozené, ale tato závada nemá vliv na funkci systému. lehká
26. 4. 2018
28. 2. 2018 Evidenční kontrola Ústecký kraj (č. 3527) 155 694 km způsobilé bez závad
27. 1. 2016 Pravidelná STK Ústecký kraj (č. 3527) 146 855 km způsobilé
2 lehké
  • 6.1.2.1.1 Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
27. 1. 2018
4. 2. 2014 Pravidelná STK Ústecký kraj (č. 3502) 131 286 km způsobilé
3 lehké
  • 4.1.1.1.4 U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy). lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
4. 2. 2016
3. 2. 2012 Pravidelná STK Ústecký kraj (č. 3502) 116 411 km způsobilé
4 lehké
  • 2143 Při brzdění nebo odbrzďování parkovací brzdou se projevuje váznutí (drhnutí) některých dílů, způsobené nečistotami, korozí nebo nedostatkem maziva (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 5104 Na skříni karosérie (kabině řidiče) jsou poškození, narušující její estetický vzhled, nikoli však její pevnost nebo funkci (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 7072 Na motoru nebo na převodovce jsou patrné stopy po unikání oleje, avšak olej neodkapává na vozovku (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 5021 Snýtované, sešroubované nebo pružné spojení některých dílů je uvolněno, popřípadě svařované spojení narušeno natolik, že pevnost (tuhost) rámu (nosné konstrukce): zatím není podstatně zmenšena (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
3. 2. 2014
4. 2. 2010 Pravidelná STK Ústecký kraj (č. 3527) 101 356 km způsobilé
2 lehké
  • 2143 Při brzdění nebo odbrzďování parkovací brzdou se projevuje váznutí (drhnutí) některých dílů, způsobené nečistotami, korozí nebo nedostatkem maziva (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 5021 Snýtované, sešroubované nebo pružné spojení některých dílů je uvolněno, popřípadě svařované spojení narušeno natolik, že pevnost (tuhost) rámu (nosné konstrukce): zatím není podstatně zmenšena (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
4. 2. 2012

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
  2. První registrace v ČR
    Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
    Vybavení zapsané v registru: ABS
    Vybavení zapsané v registru: AIRBAG
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 2. 2012 · stanice: Oblouková 1416/9, 405 02, Děčín · protokol CZ-3527-10-02-0093
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 2. 2014 · stanice: PŘEDMOSTÍ 1839/2, 405 02, DĚČÍN V - ROZBĚLESY · protokol CZ-3502-12-02-0064
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 2. 2014 · stanice: PŘEDMOSTÍ 1839/2, 405 02, DĚČÍN V - ROZBĚLESY
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 2. 2016 · stanice: PŘEDMOSTÍ 1839/2, 405 02, DĚČÍN V - ROZBĚLESY · protokol CZ-3502-14-02-0043
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 2. 2016 · stanice: PŘEDMOSTÍ 1839/2, 405 02, DĚČÍN V - ROZBĚLESY
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 1. 2018 · stanice: Oblouková 1416/9, 405 02, Děčín · protokol CZ-3527-16-01-0392
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 1. 2018 · stanice: Oblouková 1416/9, 405 02, Děčín
  7. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Oblouková 1416/9, 405 02, Děčín · protokol CZ-3527-18-02-0619
  8. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 26. 4. 2018 · stanice: PODNIKATELSKÁ I 652, 190 11, PRAHA - BĚCHOVICE · protokol CZ-3113-18-03-0460
  10. Nový vlastník fyzická osoba
    Nový provozovatel Josef Bečarevič (IČO 87899418)
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 2. 2021 · stanice: VLTAVSKÁ 7, 252 66, LIBČICE NAD VLTAVOU · protokol CZ-3226-19-02-0062
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 3 (FORD FOCUS 1999 v ČR v průměru 2,2, medián 2)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 22,6 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 16,1 %

Srovnáváme s 14 837 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu FORD FOCUS

Svolávací akce a bezpečnostní upozornění

U modelu tohoto vozidla evidujeme v systému Safety Gate tato upozornění (u upozornění s uvedeným obdobím výroby jen ta, do nichž spadá rok výroby vozidla, případně rok první registrace). Neznamená to, že je právě toto vozidlo vadné ani že se ho upozornění týká; akce také už mohla být provedena. Ověří to autorizovaný servis značky podle VIN.

  • 29. 11. 2019, riziko: požár, zranění, svolání výrobku od uživatelů (období výroby neuvedeno) Safety Gate
  • 12. 7. 2018, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (období výroby neuvedeno) Safety Gate
  • 13. 12. 2017, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (období výroby neuvedeno) Safety Gate

Zdroj: upozornění ze systému včasného varování o nebezpečných nepotravinářských výrobcích, zveřejňovaná zdarma na internetových stránkách Safety Gate (https://ec.europa.eu/safety-gate-alerts) © Evropská unie, 2005–2026; označení rizika a opatření zkráceně přeloženo. Evropská komise za údaje ani za tento web neodpovídá. Všechna upozornění k modelu

Hlídat toto vozidlo

Toto vozidlo je v registru zaniklé. Zaniklé vozidlo se do provozu nevrací, hlídání u něj nemá smysl.

Výbava zapsaná v registru

  • ABS
  • AIRBAG

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (63)

Identifikace

Tovární značka
FORD
Obchodní označení
FOCUS
Typ
FORD FOCUS 1.8 WF0FXXWPD / DFW
Varianta
1.8
Typ kód
DFW
VIN
WF0FXXWPDFXS14322
PČV
5449140
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
SEDAN
Kategorie vozidla
M1
Výrobce vozidla
FORD WERKE, AG, KÖLN, SRN
Rok výroby
1999
Datum 1. registrace
26. 8. 1999
Datum 1. registrace v ČR
12. 2. 2008
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Taxi

Motor a pohon

Výrobce motoru
FORD WERKE, AG, KOLN, SRN
Typ motoru
EYDC
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
85 / 5500
Palivo
benzin (BA)
Zdvihový objem [cm³]
1796
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 PŘEDNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
198

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
96/69
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 2
Spotřeba předpis
EU 93/116
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
10,3 / 5,9 / 7,5
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
84/ 4125
Za jízdy
71

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4362/ 1702/ 1440
Rozvor [mm]
2 615
Provozní hmotnost
1218
Hmotnosti provozní Do
1288
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
1650/ 1650
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
885/ 885
880/ 880
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
1200/ 1200
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
605/ 605
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
2850/ 2850
Zatížení střechy
75
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
185/65 R 14 80 H/ 5.5 J x 14 H2 ET 47.5
185/65 R 14 80 H/ 5.5 J x 14 H2 ET 47.5
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
FORD WERKE, AG, KOLN, SRN
Barva
ČERVENÁ-TMAVÁ
Barva doplňková
ČERVENÁ-METAL
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5 / 0
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
ZÁNIK
ES/EU
e13*97/27*0039
Číslo TP
UC234474
Číslo ORV
UAT876443
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
RM zániku
PRAHA HLAVNÍ MĚSTO
Další záznamy
ALTERNATIVNĚ LZE POUŽÍT RÁFKŮ O ROZMĚRU 5.5J X 14 H2 ET 43.5 NEBO
PNEUMATIK 175/70 R 14 80 H, M+S 80 Q NA RÁFCÍCH 5.5J X 14 H2 ET 47.5
(ET 43.5) NEBO 195/55 R 15 80 H NA RÁFCÍCH 6J X 15 H2 ET 52.5 (ET 50,.
ET 47.5) NEBO 195/60 R 15 81 V NA RÁFCÍCH 6J X 15 H2 ET 52.5 (ET 50,
(ET 47.5). RÁFKY MOHOU BÝT Z LEHKÉ SLITINY.
VOZIDLO MŮŽE BÝT VYBAVENO REZERVNÍ PNEUMATIKOU NA NOUZOVÉ DOJETÍ
O ROZMĚRU T125/80 R 15 80 L NA RÁFKU 4J X 15 H2 ET 40.
VOZIDLO MŮŽE BÝT DODÁNO S VÝBAVOU NA PŘÁNÍ (NAPŘ. KLIMATIZACE,
AIRBAGY, TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ ISO 50 TŘÍDY A50-X - TYP PEKA R413A ATD.),
PŘIČEMŽ SE ZVYŠUJE POHOTOVOSTNÍ A SNIŽUJE UŽITEČNÁ HMOTNOST AŽ O 70 KG
MAXIMÁLNÍ SVISLÁ SÍLA NA ZÁVĚS PRO TAŽENÍ PŘÍVĚSU MŮŽE BÝT 50 KG.
VOZIDLO PLNÍ USTANOVENÍ VYHLÁŠKY MD Č. 102/95 SB. VE ZNĚNÍ POZDĚJŠÍCH
ZMĚN A DOPLŇKŮ S VÝJIMKOU (§/ODST.):
33/8 - SDĚLOVAČ ČINNOSTI PARKOVACÍ BRZDY NENÍ OZNAČEN PŘEDEPSANÝM
SYMBOLEM.
DOVOZ SRN, 1 REGISTRACE 26.08.1999

Další ověření (externí odkazy)