SCANIA R410
- 2014
- MODRÁ
- motorová nafta (NM)
- 12740 cm³
- 302 kW ≈ 411 k
VINYS2R4X20005344858
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 14:04 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005344858
Semafor rizik
Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.
- Červenáz registru Vozidlo je vyřazeno z provozuVozidlo je v registru vedeno jako vyřazené z provozu a nesmí jezdit po silnicích. Důvod v registru: Na žádost vlastníka.
- Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Spolková republika Německo). U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
- Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru jednou nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- SCANIA
- Model
- R410
- Typ
- / B4X2
- Rok výroby
- 2014
- Datum 1. registrace
- 19. 3. 2014
- Datum 1. registrace v ČR
- 27. 7. 2022
- Barva
- MODRÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 12740 cm³
- Výkon
- 302 kW
- Kategorie
- N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- vyřazené z provozu
Aktuálně v registru
- Vlastník: AUTONOVEX Transport s.r.o. (IČO 29095018) od 27. 7. 2022
- Provozovatel: AUTONOVEX Transport s.r.o. (IČO 29095018) od 27. 7. 2022
Obvyklé u modelu ve stáří 11 let: 892–1 177 tis. km (medián 1 023 621 km, 178 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 19. 3. 2014 | První registrace | Registr silničních vozidel | |
| 27. 7. 2022 | Dovoz do ČR (podle 1. registrace v ČR) | Registr silničních vozidel | |
| 27. 7. 2022 | Nový vlastník a provozovatel | AUTONOVEX Transport s.r.o. (IČO 29095018) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 19. 12. 2025 | Pravidelná STK | Sadov (č. 3409) | 1 158 496 km | způsobilé | bez závad | 19. 12. 2026 |
| 19. 12. 2025 | Pravidelná STK | Sadov (č. 3409) | 1 158 496 km | způsobilé | bez závad | 19. 12. 2026 |
| 19. 12. 2025 | Měření emisí | Sadov (č. 540303) | 1 158 495 km | způsobilé | bez závad | 19. 12. 2026 |
| 30. 1. 2025 | Pravidelná STK + měření emisí | Sadov (č. 3409) | 1 158 447 km | způsobilé | bez závad | 30. 1. 2026 |
| 11. 4. 2024 | Měření emisí | Sadov (č. 540303) | 1 115 722 km | nezpůsobilé | 1 vážná
| |
| 11. 4. 2024 | Pravidelná STK + měření emisí | Sadov (č. 3409) | 1 115 736 km | způsobilé | bez závad | 11. 4. 2025 |
| 29. 7. 2022 | Měření emisí | Karlovy Vary (č. 540312) | 111 415 km nižší než dříve | způsobilé | bez závad | 25. 7. 2023 |
| 27. 7. 2022 | Před registrací | Sadov (č. 3409) | 1 114 930 km | způsobilé | bez závad | 26. 7. 2023 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace ve světě
-
První registrace v ČRNový vlastník a provozovatel AUTONOVEX Transport s.r.o. (IČO 29095018)Prohlídka před registrací výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 7. 2023 · stanice: LESOV EV. Č. 8, 36261, SADOV · protokol CZ-3409-22-07-0153Vybavení zapsané v registru: ZÁVĚS
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 4. 2025 · stanice: LESOV EV. Č. 8, 36261, SADOV · protokol CZ-3409-24-04-0066
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 1. 2026 · stanice: LESOV EV. Č. 8, 36261, SADOV · protokol CZ-3409-25-01-0148
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 12. 2026 · stanice: LESOV EV. Č. 8, 36261, SADOV · protokol CZ-3409-25-12-0152Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 12. 2026 · stanice: LESOV EV. Č. 8, 36261, SADOV · protokol CZ-3409-25-12-0156
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (dovoz)
Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.
Jak číst tento údaj (vyřazení)
Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.
Záznamy bez uvedeného data
- Dovoz ze zahraničí – Spolková republika Německo (datum dovozu není v registru uvedeno)
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 1 (SCANIA R410 2014 v ČR obvykle 3,7, medián 3)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 4,6 % (toto vozidlo dovezeno bylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 99,4 %
Srovnáváme s 173 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA R410
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Výbava zapsaná v registru
- ZÁVĚS
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (60)
Identifikace
- Tovární značka
- SCANIA
- Obchodní označení
- R410
- Typ
- / B4X2
- Typ kód
- B4X2
- VIN
- YS2R4X20005344858
- PČV
- 17492581
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- BA VALNÍKOVÝ
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
- Rok výroby
- 2014
- Datum 1. registrace
- 19. 3. 2014
- Datum 1. registrace v ČR
- 27. 7. 2022
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
- Typ motoru
- DC13 115
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 302 / 1900
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 12740
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ -1
- Hydropohon
- ne
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 90
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 64/2012A
- Stupeň plnění emisní úrovně
- EURO VI
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 0.5
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 88/ 1425
- Za jízdy
- 79
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 7650/ 2550/ 4000
- Rozvor [mm]
- 4130
- Rozchod [mm]
- 2050/ 1830/ /
- Provozní hmotnost
- 9580
- Hmotnosti zatížení SZ
- 1000
- Hmotnosti zatížení SZ typ
- Z
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 18600/ 18000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 7100/ 7100
11500/ 11500
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 24000/ 24000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 48000/ 40000
- Ložná délka
- 5010
- Ložná šířka
- 2480
- Zatížení střechy
- 100
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 355/50 R22.5 154/148K/ 22.5 X 11,75
315/60 R22.5 152/148L [2]/ 22.5 X 9.00
/
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
- Barva
- MODRÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 /
- Spojovací zařízení - druh
- TŘÍDA C50-X, Rockinger typ-RO-50-G6 55R-01-1844
- ABS
- ano
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ano
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- VYŘAZENO Z PROVOZU
- Číslo ORV
- UBM271902
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 101
- Další záznamy
- ROZCHOD: 2050+1830
[ALTERNATIVNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA:
*N1: 22.5 X 11.75;
355/50 R22.5 154K; 375/50 R22.5 156K; 385/55 R22.5 160K; 385/65 R22.5 160K;
*N2: 22.5 X 7.50; 22.5 X 8.25;
295/55 R22.5 147/145K; 295/60 R22.5 150/147K; 315/60 R22.5 152/148L;
275/70 R22.5 148/145L; 305/70 R22.5 152/147L; 275/80 R22.5 151/148L;
315/70 R22.5 154/150K; 11R22,5 148/145L; 295/80 R22.5 152/148L;
315/80 R22.5 156/150L; 12R22.5 152/148L; 13R22.5 156/150K;
ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE VOZIDLA NEUVÁDÍ.
LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č.56/2001 SB.
*B: DATUM 1. REGISTRACE VOZIDLA DLE PŘEDLOŽENÝCH DOKLADŮ (TP SRN Č. WH207560 - ODEBRÁNO; RZ SRN: MI KS582 - NEZJIŠTĚNO): 19.03.2014.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: YS2R4X20005344858
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.