SCANIA R410

  • 2014
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 302 kW ≈ 411 k

VINYS2R4X20005366492

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 4:56 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005366492

Semafor rizik

červená

Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.

  • Červenáz registru Vozidlo je vyřazeno z provozuVozidlo je v registru vedeno jako vyřazené z provozu a nesmí jezdit po silnicích. Důvod v registru: Na žádost vlastníka.
  • Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru jednou nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R410
Typ
/ N320
Rok výroby
2014
Datum 1. registrace
6. 11. 2014
Datum 1. registrace v ČR
6. 11. 2014
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
302 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
vyřazené z provozu

Aktuálně v registru

Stav tachometru
1 153 611 km
při prohlídce 15. 7. 2025
stav v některé prohlídce nižší než dříve

Obvyklé u modelu ve stáří 11 let: 892–1 177 tis. km (medián 1 023 621 km, 178 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

3
Vlastníci v registru
AUTOPARK - Tříska, s.r.o.
od 17. 6. 2026

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
6. 11. 2014 První registrace TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) Registr silničních vozidel
6. 11. 2014 Nový provozovatel Jiří Tlustý (IČO 76451542) Registr silničních vozidel
6. 12. 2019 Nový vlastník Jiří Tlustý (IČO 76451542) Registr silničních vozidel
17. 6. 2026 Nový vlastník a provozovatel AUTOPARK - Tříska, s.r.o. (IČO 27948692) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0500 0001 000 0001 500 000 20162018202020222024 27. 8. 2015: 92 125 km27. 8. 2016: 7 085 km28. 8. 2017: 381 080 km24. 8. 2018: 509 038 km15. 8. 2019: 645 754 km26. 11. 2019: 683 624 km13. 8. 2020: 779 398 km13. 8. 2020: 779 409 km28. 7. 2021: 911 423 km26. 7. 2022: 997 350 km26. 7. 2022: 997 364 km7. 7. 2023: 1 075 942 km11. 7. 2024: 1 109 682 km12. 7. 2024: 1 109 682 km15. 7. 2025: 1 153 610 km15. 7. 2025: 1 153 611 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
15. 7. 2025 Pravidelná STK Skuteč (č. 3634) 1 153 611 km způsobilé bez závad 15. 7. 2026
15. 7. 2025 Měření emisí Skuteč (č. 560307) 1 153 610 km způsobilé bez závad 15. 7. 2026
12. 7. 2024 Pravidelná STK Skuteč (č. 3634) 1 109 682 km způsobilé bez závad 12. 7. 2025
11. 7. 2024 Měření emisí Skuteč (č. 560307) 1 109 682 km způsobilé bez závad 11. 7. 2025
7. 7. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Skuteč (č. 3634) 1 075 942 km způsobilé
5 lehkých
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 1.1.12.2.1 Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
7. 7. 2024
26. 7. 2022 Pravidelná STK Skuteč (č. 3634) 997 364 km způsobilé
5 lehkých
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 1.1.12.2.1 Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
26. 7. 2023
26. 7. 2022 Měření emisí Skuteč (č. 560307) 997 350 km způsobilé bez závad 26. 7. 2023
28. 7. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Skuteč (č. 3634) 911 423 km způsobilé
4 lehké
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
28. 7. 2022
13. 8. 2020 Pravidelná STK Skuteč (č. 3634) 779 409 km způsobilé
5 lehkých
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
  • 6.2.5.1.1 Sedadlo řidiče má poškozený nebo opotřebený povrch sedadla. lehká
13. 8. 2021
13. 8. 2020 Měření emisí Skuteč (č. 560307) 779 398 km způsobilé bez závad 13. 8. 2021
26. 11. 2019 Evidenční kontrola Žďár nad Sázavou (č. 3724) 683 624 km způsobilé bez závad
15. 8. 2019 Pravidelná STK + měření emisí Žďár nad Sázavou (č. 3724) 645 754 km způsobilé bez závad 15. 8. 2020
24. 8. 2018 Pravidelná STK + měření emisí Žďár nad Sázavou (č. 3724) 509 038 km způsobilé bez závad 24. 8. 2019
28. 8. 2017 Pravidelná STK Kraj Vysočina (č. 3724) 381 080 km způsobilé bez závad 28. 8. 2018
27. 8. 2016 Pravidelná STK Kraj Vysočina (č. 3709) 7 085 km nižší než dříve způsobilé bez závad 27. 8. 2017
27. 8. 2015 Pravidelná STK Pardubický kraj (č. 3622) 92 125 km způsobilé bez závad 27. 8. 2016

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
    Nový provozovatel Jiří Tlustý (IČO 76451542)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 11. 2015
    Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 8. 2016 · stanice: SEMTÍN 100, 53354, PARDUBICE · protokol CZ-3622-15-08-1502
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 8. 2016 · stanice: SEMTÍN 100, 53354, PARDUBICE
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 8. 2017 · stanice: ZNOJEMSKÁ 2380/82, 58601, JIHLAVA · protokol CZ-3709-16-08-0835
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 8. 2017 · stanice: ZNOJEMSKÁ 2380/82, 58601, JIHLAVA
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 8. 2018 · stanice: JIHLAVSKÁ 759/4, 59148, ŽĎÁR NAD SÁZAVOU · protokol CZ-3724-17-08-0144
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 8. 2019 · stanice: JIHLAVSKÁ 759/4, 59148, ŽĎÁR NAD SÁZAVOU · protokol CZ-3724-18-08-0139
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 8. 2020 · stanice: JIHLAVSKÁ 759/4, 59148, ŽĎÁR NAD SÁZAVOU · protokol CZ-3724-19-08-0078
  7. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: JIHLAVSKÁ 759/4, 59148, ŽĎÁR NAD SÁZAVOU · protokol CZ-3724-19-11-0183
  8. Nový vlastník Jiří Tlustý (IČO 76451542)
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 8. 2021 · stanice: VÍTĚZSLAVA NOVÁKA 621, 53973, SKUTEČ · protokol CZ-3634-20-08-0436
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 7. 2022 · stanice: VÍTĚZSLAVA NOVÁKA 621, 53973, SKUTEČ · protokol CZ-3634-21-07-1188
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 7. 2023 · stanice: VÍTĚZSLAVA NOVÁKA 621, 53973, SKUTEČ · protokol CZ-3634-22-07-0968
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 7. 2024 · stanice: VÍTĚZSLAVA NOVÁKA 621, 53973, SKUTEČ · protokol CZ-3634-23-07-0155
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 7. 2025 · stanice: VÍTĚZSLAVA NOVÁKA 621, 53973, SKUTEČ · protokol CZ-3634-24-07-0473
  14. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 7. 2026 · stanice: VÍTĚZSLAVA NOVÁKA 621, 53973, SKUTEČ · protokol CZ-3634-25-07-0642
  15. Nový vlastník a provozovatel AUTOPARK - Tříska, s.r.o. (IČO 27948692)
  16. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 3 (SCANIA R410 2014 v ČR obvykle 3,7, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 4,6 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 99,4 %

Srovnáváme s 173 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA R410

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (62)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R410
Typ
/ N320
Varianta
C5W1711152AB3A
Verze
E410OA211D1001D
Typ kód
N320
VIN
YS2R4X20005366492
PČV
13269383
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Rok výroby
2014
Datum 1. registrace
6. 11. 2014
Datum 1. registrace v ČR
6. 11. 2014
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Typ motoru
DC13 115
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
302 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 ZADNÍ
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90
Nejvyšší rychlost omezení
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 64/2012A
Stupeň plnění emisní úrovně
Neuvedeno
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
0 / 0 / 0
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
88/ 1425
Za jízdy
79

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5955/ 2550/ 3995
Rozvor [mm]
3700
Provozní hmotnost
8544
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
18600/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7100/ 7100
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
60000/ 40000
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
100
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
315/70 R22.5 156/150L / 22.5 X 9.00
315/70 R22.5 154/150L / 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ano
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
VYŘAZENO Z PROVOZU
ZTP
7949-080-00
ES/EU
e4*2007/46*0030
Číslo ORV
UBN139387
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Doplňkový text na TP
22.6.2026 MHMP-DV-35948/2026/VYS-VYŘAZENÍ VOZIDLA PRAHA-VYSO.
Další záznamy
Údaj o spotřebě paliva výrobce vozidla neuvádí.
Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla.
Udaná hodnota celkové výšky vozidla je maximální.
Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.

Další ověření (externí odkazy)