SCANIA R410

  • 2015
  • MODRÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 302 kW ≈ 411 k

VINYS2R4X20005386495

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 12:22 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005386495

Semafor rizik

červená

Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.

  • Červenáz registru Vozidlo je vyřazeno z provozuVozidlo je v registru vedeno jako vyřazené z provozu a nesmí jezdit po silnicích. Důvod v registru: Na žádost vlastníka.
  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 3,4 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 170 dnů (25. 7. 2018 až 11. 1. 2019). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R410
Typ
N320
Rok výroby
2015
Datum 1. registrace
20. 4. 2015
Datum 1. registrace v ČR
20. 4. 2015
Barva
MODRÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
302 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
vyřazené z provozu

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
Vozidlo není v provozu
platnost do 30. 7. 2027
poslední zapsaná platnost STK
Stav tachometru
1 132 461 km
při prohlídce 30. 7. 2026

Obvyklé u vozidel z roku výroby 2015 při prohlídce v roce 2026: 886–1 199 tis. km (medián 1 009 904 km, 104 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

4
Vlastníci v registru
Pro LeaseKredit, s.r.o.
od 3. 2. 2021

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
20. 4. 2015 První registrace ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980) Registr silničních vozidel
20. 4. 2015 Nový provozovatel PANDA EAST spol. s r.o. (IČO 25220381) Registr silničních vozidel
25. 7. 2018 Nový vlastník PANDA EAST spol. s r.o. (IČO 25220381) Registr silničních vozidel
11. 1. 2019 Nový vlastník a provozovatel DVOŘÁK TRUCK-SERVIS s.r.o. (IČO 02461587) Registr silničních vozidel
3. 2. 2021 Nový vlastník Pro LeaseKredit, s.r.o. (IČO 07033893) Registr silničních vozidel
3. 2. 2021 Nový provozovatel HL CZECH Transportation s.r.o. (IČO 06939660) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0500 0001 000 0001 500 000 20172019202120232025 15. 4. 2016: 204 757 km7. 4. 2017: 394 934 km23. 3. 2018: 582 300 km25. 7. 2018: 644 283 km11. 1. 2019: 712 674 km25. 1. 2021: 712 895 km24. 1. 2022: 802 022 km24. 1. 2022: 802 025 km24. 1. 2023: 873 529 km27. 1. 2023: 873 544 km30. 1. 2024: 973 702 km31. 1. 2024: 973 710 km12. 5. 2025: 1 075 604 km13. 5. 2025: 1 075 612 km28. 7. 2026: 1 132 444 km30. 7. 2026: 1 132 461 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
30. 7. 2026 Pravidelná STK Šumperk (č. 3807) 1 132 461 km způsobilé
4 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 4.5.1.1.1 Nesvítí některý přední mlhový světlomet nebo zadní mlhová svítilna na straně přivrácené ke kraji vozovky. lehká
30. 7. 2027
28. 7. 2026 Měření emisí Zábřeh (č. 580914) 1 132 444 km způsobilé bez závad 28. 7. 2027
13. 5. 2025 Pravidelná STK Šumperk (č. 3807) 1 075 612 km způsobilé
5 lehkých
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
13. 5. 2026
12. 5. 2025 Měření emisí Šumperk (č. 180901) 1 075 604 km způsobilé bez závad 12. 5. 2027
31. 1. 2024 Pravidelná STK Šumperk (č. 3807) 973 710 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
31. 1. 2025
30. 1. 2024 Měření emisí Šumperk (č. 180901) 973 702 km způsobilé bez závad 30. 1. 2026
12. 5. 2023 Technická silniční kontrola Pardubice (č. 7717) – způsobilé bez závad
27. 1. 2023 Pravidelná STK Šumperk (č. 3807) 873 544 km způsobilé
4 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 5.3.5.2.1 Některá část systému pneumatického / hydropneumatického odpružení je opotřebovaná (např. měchy, vlnovce) nebo zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla nebo spolehlivost systému. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
27. 1. 2024
24. 1. 2023 Měření emisí Šumperk (č. 180901) 873 529 km způsobilé bez závad 24. 1. 2025
24. 1. 2022 Pravidelná STK Šumperk (č. 3807) 802 025 km způsobilé
4 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 5.3.5.2.1 Některá část systému pneumatického / hydropneumatického odpružení je opotřebovaná (např. měchy, vlnovce) nebo zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla nebo spolehlivost systému. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
24. 1. 2023
24. 1. 2022 Měření emisí Šumperk (č. 180901) 802 022 km způsobilé bez závad 24. 1. 2024
25. 1. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Jihlava (č. 3709) 712 895 km způsobilé
4 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 5.3.5.2.1 Některá část systému pneumatického / hydropneumatického odpružení je opotřebovaná (např. měchy, vlnovce) nebo zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla nebo spolehlivost systému. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.10.1.1 Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
25. 1. 2022
11. 1. 2019 Evidenční kontrola Sezimovo Ústí (č. 3304) 712 674 km způsobilé bez závad
25. 7. 2018 Evidenční kontrola Sezimovo Ústí (č. 3304) 644 283 km způsobilé bez závad
23. 3. 2018 Pravidelná STK + měření emisí Sezimovo Ústí (č. 3304) 582 300 km způsobilé bez závad 23. 3. 2019
7. 4. 2017 Pravidelná STK Jihočeský kraj (č. 3304) 394 934 km způsobilé bez závad 7. 4. 2018
15. 4. 2016 Pravidelná STK Jihočeský kraj (č. 3304) 204 757 km způsobilé bez závad 15. 4. 2017

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980)
    Nový provozovatel PANDA EAST spol. s r.o. (IČO 25220381)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 4. 2016
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 4. 2017 · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 391 02, SEZIMOVO ÚSTÍ
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 4. 2018 · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 391 02, SEZIMOVO ÚSTÍ · protokol CZ-3304-17-04-0252
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 3. 2019 · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 391 02, SEZIMOVO ÚSTÍ · protokol CZ-3304-18-03-0922
  5. Nový vlastník PANDA EAST spol. s r.o. (IČO 25220381)
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 391 02, SEZIMOVO ÚSTÍ · protokol CZ-3304-18-07-0861
  6. Nový vlastník a provozovatel DVOŘÁK TRUCK-SERVIS s.r.o. (IČO 02461587)
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 391 02, SEZIMOVO ÚSTÍ · protokol CZ-3304-19-01-0295
  7. Vyřazení z provozu VELKÉ MEZIŘÍČÍ
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 1. 2022 · stanice: ZNOJEMSKÁ 2380/82, 586 01, JIHLAVA · protokol CZ-3709-21-01-0625
  9. Nový vlastník Pro LeaseKredit, s.r.o. (IČO 07033893)
    Nový provozovatel HL CZECH Transportation s.r.o. (IČO 06939660)
    Konec vyřazení z provozu VELKÉ MEZIŘÍČÍ
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 1. 2023 · stanice: ŽEROTÍNOVA 63, 787 01, ŠUMPERK · protokol CZ-3807-22-01-0284
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 1. 2024 · stanice: ŽEROTÍNOVA 63, 787 01, ŠUMPERK · protokol CZ-3807-23-01-0338
  12. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Na Spravedlnosti 2516, 530 48, Pardubice · protokol CZ-7717-23-05-0160
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 31. 1. 2025 · stanice: ŽEROTÍNOVA 63, 787 01, ŠUMPERK · protokol CZ-3807-24-01-0328
  14. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 5. 2026 · stanice: ŽEROTÍNOVA 63, 787 01, ŠUMPERK · protokol CZ-3807-25-05-0124
  15. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 7. 2027 · stanice: ŽEROTÍNOVA 63, 787 01, ŠUMPERK · protokol CZ-3807-26-07-0258
  16. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 4 (SCANIA R410 2015 v ČR v průměru 3,4, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 6,6 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 100 %

Srovnáváme s 91 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA R410

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (62)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R410
Typ
N320
Varianta
C5W1751152AB3A
Verze
H410OA211D100*
Typ kód
N320
VIN
YS2R4X20005386495
PČV
13461152
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Rok výroby
2015
Datum 1. registrace
20. 4. 2015
Datum 1. registrace v ČR
20. 4. 2015
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Typ motoru
DC13 115
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
302 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 ZADNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
64/2012A
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO VI
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
0 / 0 / 0
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
90/ 1425
Za jízdy
78

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5940/ 2550/ 3995
Rozvor [mm]
3700
Provozní hmotnost
8381
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
60000/ 45000
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
100
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
315/60 R22.5 / 22.5 X 9.00
295/60 R22.5 [2] / 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Barva
MODRÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ano
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
VYŘAZENO Z PROVOZU
ZTP
7949-0112
ES/EU
e4*2007/46*0030
Číslo ORV
UBP248641
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Doplňkový text na TP
POJ.Č. 5047124118
Další záznamy
Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.

Další ověření (externí odkazy)