SCANIA R410
- 2015
- BÍLÁ
- motorová nafta (NM)
- 12742 cm³
- 302 kW ≈ 411 k
VINYS2R4X20005402893
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 18:57 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005402893
Semafor rizik
V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.
- Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- SCANIA
- Model
- R410
- Typ
- SCANIA R410 N320 / N320
- Rok výroby
- 2015
- Datum 1. registrace
- 27. 10. 2015
- Datum 1. registrace v ČR
- 27. 10. 2015
- Barva
- BÍLÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 12742 cm³
- Výkon
- 302 kW
- Kategorie
- T1b – TRAKTOR KOLOVÝ
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: HZTRANS s.r.o. (IČO 28814134) od 6. 12. 2019
- Provozovatel: HZTRANS s.r.o. (IČO 28814134) od 6. 12. 2019
Obvyklé u modelu ve stáří 10 let: 821–1 108 tis. km (medián 973 954 km, 148 vozidel). Toto vozidlo: nižší nájezd než u 3/4 vozidel.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 27. 10. 2015 | První registrace | Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186) | Registr silničních vozidel |
| 11. 7. 2016 | Nový vlastník | Raiffeisen - Leasing, s.r.o. (IČO 61467863) | Registr silničních vozidel |
| 11. 7. 2016 | Nový provozovatel | VM TRANS s.r.o. (IČO 26210045) | Registr silničních vozidel |
| 6. 12. 2019 | Nový vlastník a provozovatel | HZTRANS s.r.o. (IČO 28814134) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 13. 8. 2025 | Pravidelná STK + měření emisí | Pardubice (č. 3622) | 820 154 km | způsobilé | 2 lehké
| 13. 8. 2027 |
| 24. 7. 2025 | Technická silniční kontrola | Pardubice (č. 7717) | 816 809 km | dočasně způsobilé | 1 vážná
| |
| 24. 1. 2024 | Pravidelná STK | Pardubice (č. 3622) | 725 385 km | způsobilé | 3 lehké
| 24. 1. 2026 |
| 24. 1. 2024 | Pravidelná STK | Pardubice (č. 3622) | 725 385 km | způsobilé | 3 lehké
| 24. 1. 2028 |
| 24. 1. 2024 | Měření emisí | Pardubice (č. 460634) | 725 384 km | způsobilé | bez závad | 24. 1. 2026 |
| 19. 1. 2023 | Pravidelná STK + měření emisí | Skuteč (č. 3634) | 672 132 km | způsobilé | 6 lehkých
| 19. 1. 2024 |
| 18. 1. 2022 | Pravidelná STK + měření emisí | Pardubice (č. 3622) | 611 074 km | způsobilé | 7 lehkých
| 18. 1. 2023 |
| 10. 12. 2020 | Pravidelná STK | Pardubice (č. 3622) | 543 413 km | způsobilé | 4 lehké
| 10. 12. 2021 |
| 9. 12. 2020 | Měření emisí | Vysoké Mýto (č. 461134) | 543 361 km | způsobilé | bez závad | 9. 12. 2021 |
| 5. 12. 2019 | Pravidelná STK | Rosice (č. 3735) | 486 597 km | způsobilé | 1 lehká
| 5. 12. 2020 |
| 4. 12. 2019 | Měření emisí | Popůvky (č. 470326) | 486 558 km | způsobilé | bez závad | 4. 12. 2020 |
| 26. 9. 2018 | Pravidelná STK | Kutná Hora (č. 3216) | 404 770 km | způsobilé | 2 lehké
| 26. 9. 2019 |
| 24. 9. 2018 | Měření emisí | Týnec nad Labem (č. 520404) | 404 744 km | – | bez závad | 24. 9. 2019 |
| 9. 10. 2017 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3216) | 280 299 km | způsobilé | bez závad | 9. 10. 2018 |
| 10. 10. 2016 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3216) | 141 130 km | způsobilé | bez závad | 10. 10. 2017 |
| 1. 7. 2016 | Evidenční kontrola | Středočeský kraj (č. 3216) | 100 252 km | způsobilé | bez závad |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník a provozovatel Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186)Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 10. 2016
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: HRNČÍŘSKÁ 207, 28445, KUTNÁ HORAEvidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: HRNČÍŘSKÁ 207, 28445, KUTNÁ HORA
-
Nový vlastník Raiffeisen - Leasing, s.r.o. (IČO 61467863)Nový provozovatel VM TRANS s.r.o. (IČO 26210045)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 10. 2017 · stanice: HRNČÍŘSKÁ 207, 28445, KUTNÁ HORA
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 10. 2018 · stanice: HRNČÍŘSKÁ 207, 28445, KUTNÁ HORA · protokol CZ-3216-17-10-0235
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 9. 2019 · stanice: HRNČÍŘSKÁ 207, 28445, KUTNÁ HORA · protokol CZ-3216-18-09-0845
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 12. 2020 · stanice: BRNĚNSKÁ 1242, 66501, ROSICE · protokol CZ-3735-19-12-0187
-
Nový vlastník a provozovatel HZTRANS s.r.o. (IČO 28814134)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 12. 2021 · stanice: SEMTÍN 100, 53354, PARDUBICE · protokol CZ-3622-20-12-0652
-
Vyřazení z provozu VYSOKÉ MÝTOKonec vyřazení z provozu VYSOKÉ MÝTO
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 1. 2023 · stanice: SEMTÍN 100, 53354, PARDUBICE · protokol CZ-3622-22-01-0992
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 1. 2024 · stanice: VÍTĚZSLAVA NOVÁKA 621, 53973, SKUTEČ · protokol CZ-3634-23-01-0676
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 1. 2028 · stanice: SEMTÍN 100, 53354, PARDUBICE · protokol CZ-3622-24-01-1353Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 1. 2026 · stanice: SEMTÍN 100, 53354, PARDUBICE · protokol CZ-3622-24-01-1366
-
Technická silniční kontrola výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 23. 8. 2025 · stanice: Na Spravedlnosti 2516, 53048, Pardubice · protokol CZ-7717-25-07-0137
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 8. 2027 · stanice: SEMTÍN 100, 53354, PARDUBICE · protokol CZ-3622-25-08-0666
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (vyřazení)
Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.
Zprávy z registru
- Potvrzení o možnosti změny pneu. Vystavila: Fejfar
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 3 (SCANIA R410 2015 v ČR obvykle 3,4, medián 3)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 6,6 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 100 %
Srovnáváme s 91 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA R410
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (51)
Identifikace
- Tovární značka
- SCANIA
- Obchodní označení
- R410
- Typ
- SCANIA R410 N320 / N320
- Varianta
- C5W1711152AB3
- Verze
- H410OA211D100*
- Typ kód
- N320
- VIN
- YS2R4X20005402893
- PČV
- 13734316
- Druh vozidla
- TRAKTOR KOLOVÝ
- Kategorie vozidla
- T1b
- Výrobce vozidla
- SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
- Rok výroby
- 2015
- Datum 1. registrace
- 27. 10. 2015
- Datum 1. registrace v ČR
- 27. 10. 2015
- Druh (typ)
- (99) TAHAČ NÁVĚSŮ
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- SCANIA
- Typ motoru
- DC13 115
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 302 / 1900
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 12742
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ - 1 ZADNÍ
- Hydropohon
- ne
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 90
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 64/2012A
- Stupeň plnění emisní úrovně
- Neuvedeno
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 90/ 1425
- Za jízdy
- 78
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 5960/ 2550/ 3880
- Rozvor [mm]
- 3700
- Provozní hmotnost
- 8441
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 18600/ 18000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 7100/ 7100
11500/ 11500
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 51559/ 36559
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 60000/ 45000
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 315/70 R22.5/ 22.5 X 9.00
315/70 R22.5 [2] / 22.5 X 9.00
/
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- RAMAT servis s.r.o., ZLIV, ČR
- Barva
- BÍLÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 / 0
- Spojovací zařízení - druh
- TŘÍDA G50-X
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- Číslo ORV
- UBN190898
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 101
- Doplňkový text na TP
- KOOP. - 6346317259 DNE 28.11.2023 PROVEDENA PŘESTAVBA VOZIDLA, ZMĚNA KATEGORIE
- Další záznamy
- #D.2: N320; C5W1711152AB3AX; H410OA211D1001D
Údaje o spotřebě paliva výrobce vozidla neuvádí.
Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla.
Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb.
Dne 30.12.2019 zápis alternativních pneu: 385/65 R22,5 na ráfcích 11,75 X 22,5.
Dne 30.12.2019 alternativní ráfky a pneu lze použít na přední nápravu vozidla.
Předchozí záznamy zůstávají v platnosti.
Vozidlo je vybaveno ochrannou konstrukcí proti převrácení rám typu 8rops1 v.č.231174
Vozidlo je vybaveno výrobním štítkem základního vozidla výrobce SCANIA s vyznačením typového schválení č. e4*2007/46*0030 a doplňkovým výrobním štítkem po přestavbě, který je umístěn v blízkosti výrobního štítku vozidla.
Vozidlo po přestavbě plní požadavky stanovené zák. 56/2001 Sb. a splňuje seznam všech regulačních aktů podle směrnice 2003/37/ES.
Doporučený rozměr tabulky registrační značky 520x110 mm.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: YS2R4X20005402893
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.