SCANIA R410

  • 2016
  • ŠEDÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 302 kW ≈ 411 k

VINYS2R4X20005427520

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 9:02 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005427520

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 5 vlastníkůPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 4,0 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 57 dnů (14. 2. 2018 až 12. 4. 2018). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
  • Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R410
Typ
N320
Rok výroby
2016
Datum 1. registrace
13. 5. 2016
Datum 1. registrace v ČR
13. 5. 2016
Barva
ŠEDÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
302 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 24. 3. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
1 011 894 km
při prohlídce 24. 3. 2026

Obvyklé u vozidel z roku výroby 2016 při prohlídce v roce 2026: 811–1 064 tis. km (medián 971 698 km, 127 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

5
Vlastníků v registru
ZZ Trans s.r.o.
od 1. 8. 2025

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
13. 5. 2016 První registrace TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) Registr silničních vozidel
13. 5. 2016 Nový provozovatel Michal Peček (IČO 67498159) Registr silničních vozidel
14. 2. 2018 Nový vlastník a provozovatel Primatruck s.r.o. (IČO 27878562) Registr silničních vozidel
12. 4. 2018 Nový vlastník MONETA Leasing, s.r.o. (IČO 60751606) Registr silničních vozidel
12. 4. 2018 Nový provozovatel Antonín Višňák (IČO 12037681) Registr silničních vozidel
10. 2. 2025 Nový vlastník Antonín Višňák (IČO 12037681) Registr silničních vozidel
1. 8. 2025 Nový vlastník a provozovatel ZZ Trans s.r.o. (IČO 02822512) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0500 0001 000 0001 500 000 20182020202220242026 31. 5. 2017: 156 080 km13. 2. 2018: 261 293 km11. 4. 2018: 261 385 km3. 5. 2018: 267 390 km4. 5. 2018: 267 540 km26. 4. 2019: 373 544 km26. 4. 2019: 373 551 km29. 4. 2020: 475 462 km29. 4. 2020: 475 473 km15. 4. 2021: 590 673 km7. 5. 2021: 599 818 km4. 2. 2022: 669 952 km23. 4. 2022: 697 204 km26. 4. 2022: 698 379 km2. 4. 2023: 803 422 km3. 4. 2023: 803 439 km21. 3. 2024: 921 515 km22. 3. 2024: 921 528 km27. 1. 2025: 985 572 km8. 2. 2025: 985 585 km24. 3. 2026: 1 011 894 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
24. 3. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Šumperk (č. 3807) 1 011 894 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
24. 3. 2027
8. 2. 2025 Pravidelná STK Chlumec (č. 3516) 985 585 km způsobilé
4 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 1.1.12.2.1 Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
8. 2. 2026
27. 1. 2025 Měření emisí Ústí nad Labem (č. 551001) 985 572 km způsobilé bez závad 27. 1. 2026
22. 3. 2024 Pravidelná STK Chlumec (č. 3516) 921 528 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
22. 3. 2025
21. 3. 2024 Měření emisí Ústí nad Labem (č. 551001) 921 515 km způsobilé bez závad 21. 3. 2025
3. 4. 2023 Pravidelná STK Chlumec (č. 3516) 803 439 km způsobilé
2 lehké
  • 5.3.2.2.1 Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla. lehká
  • 6.1.2.2.1 Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému. lehká
3. 4. 2024
2. 4. 2023 Měření emisí Ústí nad Labem (č. 551005) 803 422 km způsobilé bez závad 2. 4. 2024
26. 4. 2022 Pravidelná STK Ústí nad Labem (č. 3523) 698 379 km způsobilé bez závad 26. 4. 2023
23. 4. 2022 Měření emisí Ústí nad Labem (č. 551005) 697 204 km způsobilé bez závad 23. 4. 2024
4. 2. 2022 Technická silniční kontrola Ústí nad Labem (č. 7704) 669 952 km způsobilé
1 lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
7. 5. 2021 Pravidelná STK Ústí nad Labem (č. 3523) 599 818 km způsobilé
2 lehké
  • 5.3.2.2.1 Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla. lehká
  • 6.1.2.2.1 Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému. lehká
7. 5. 2022
15. 4. 2021 Měření emisí Ústí nad Labem (č. 551001) 590 673 km způsobilé bez závad 15. 4. 2022
29. 4. 2020 Pravidelná STK Ústí nad Labem (č. 3523) 475 473 km způsobilé
3 lehké
  • 5.3.2.2.1 Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla. lehká
  • 6.1.2.2.1 Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému. lehká
  • 7.90.2.1 Označení některých údajů na vozidle je částečně poškozené, avšak je čitelné a plní svoji funkci. lehká
29. 4. 2021
29. 4. 2020 Měření emisí Ústí nad Labem (č. 551001) 475 462 km způsobilé bez závad 29. 4. 2021
26. 4. 2019 Pravidelná STK Ústí nad Labem (č. 3523) 373 551 km způsobilé
2 lehké
  • 5.3.2.2.1 Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla. lehká
  • 6.1.2.2.1 Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému. lehká
26. 4. 2020
26. 4. 2019 Měření emisí Ústí nad Labem (č. 551001) 373 544 km způsobilé bez závad 26. 4. 2020
4. 5. 2018 Pravidelná STK Ústí nad Labem (č. 3523) 267 540 km způsobilé bez závad 4. 5. 2019
3. 5. 2018 Měření emisí Ústí nad Labem (č. 551001) 267 390 km – bez závad 3. 5. 2019
11. 4. 2018 Evidenční kontrola Středočeský kraj (č. 3220) 261 385 km způsobilé bez závad
13. 2. 2018 Evidenční kontrola Středočeský kraj (č. 3232) 261 293 km způsobilé bez závad
31. 5. 2017 Pravidelná STK Plzeňský kraj (č. 3413) 156 080 km způsobilé bez závad 31. 5. 2018

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
    Nový provozovatel Michal Peček (IČO 67498159)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 5. 2017
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 31. 5. 2018 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-17-05-7545
  3. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: HLAVNÍ 182, 250 82, TUKLATY · protokol CZ-3232-18-02-0690
  4. Nový vlastník a provozovatel Primatruck s.r.o. (IČO 27878562)
  5. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  6. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Draho u Budiměřic 14, 288 02, Nymburk · protokol CZ-3220-18-04-0103
  7. Nový vlastník MONETA Leasing, s.r.o. (IČO 60751606)
    Nový provozovatel Antonín Višňák (IČO 12037681)
    Konec vyřazení z provozu NYMBURK
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 5. 2019 · stanice: HAVÍŘSKÁ 360/29, 400 10, ÚSTÍ NAD LABEM - VŠEBOŘICE · protokol CZ-3523-18-05-0356
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 4. 2020 · stanice: HAVÍŘSKÁ 360/29, 400 10, ÚSTÍ NAD LABEM - VŠEBOŘICE · protokol CZ-3523-19-04-2438
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 4. 2021 · stanice: HAVÍŘSKÁ 360/29, 400 10, ÚSTÍ NAD LABEM - VŠEBOŘICE · protokol CZ-3523-20-04-2294
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 5. 2022 · stanice: HAVÍŘSKÁ 360/29, 400 10, ÚSTÍ NAD LABEM - VŠEBOŘICE · protokol CZ-3523-21-05-0386
  12. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Lidické náměstí 9, 401 79, Ústí nad Labem · protokol CZ-7704-22-02-0100
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 4. 2023 · stanice: HAVÍŘSKÁ 360/29, 400 10, ÚSTÍ NAD LABEM - VŠEBOŘICE · protokol CZ-3523-22-04-1428
  14. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 4. 2024 · stanice: HRBOVICKÁ 105, 403 39, CHLUMEC · protokol CZ-3516-23-04-0032
  15. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 3. 2025 · stanice: HRBOVICKÁ 105, 403 39, CHLUMEC · protokol CZ-3516-24-03-2079
  16. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 2. 2026 · stanice: HRBOVICKÁ 105, 403 39, CHLUMEC · protokol CZ-3516-25-02-0582
  17. Nový vlastník Antonín Višňák (IČO 12037681)
  18. Nový vlastník a provozovatel ZZ Trans s.r.o. (IČO 02822512)
  19. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 3. 2027 · stanice: ŽEROTÍNOVA 63, 787 01, ŠUMPERK · protokol CZ-3807-26-03-0315
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 5 (SCANIA R410 2016 v ČR v průměru 4,0, medián 4)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 10,3 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 100 %

Srovnáváme s 87 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA R410

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (64)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R410
Typ
N320
Varianta
C5W1711152AB3
Verze
H410OA211D1001D00*
Typ kód
N320
VIN
YS2R4X20005427520
PČV
14024153
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Rok výroby
2016
Datum 1. registrace
13. 5. 2016
Datum 1. registrace v ČR
13. 5. 2016
Druh (typ)
(99) TAHAČ NÁVĚSU
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 115
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
302 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 ZADNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
64/2012A
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO VI
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
0 / 0 / 0
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
90/ 1425
Za jízdy
78

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5955/ 2550/ 0
Rozvor [mm]
3700
Provozní hmotnost
8478
Hmotnosti provozní Do
8478
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
18600/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7100/ 7100
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
60000/ 45000
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
0
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
355/50 R22.5/ 22.5 X 11.75
295/60 R22.5 (2)/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
ŠEDÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
ABS
ne
ASR
ne
Brzdy provozní
ne
Brzdy nouzová
ne
Brzdy parkovací
ne
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
7949-0240
ES/EU
e4*2007/46*0030*21
Číslo ORV
UBL379663
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
[Alternativní provedení vozidla:
*35: Dle specifikace vozidla;
*42: TŘÍDA S; TŘÍDA J; TŘÍDA G50-X;
*44: 11.75x22.5;
385/65R22.5; 385/55R22.5; 355/50R22.5; 375/50R22.5;
*44-45: 22.5x9.00; 22.5x7.5; 22.5x8.25; 8.5-20;
315/70; 295/55R22.5; 295/60R22.5; 315/60R22.5; 275/70R22.5;
305/70R22.5; 275/80R22.5; 315/70R22.5; 11R22.5; 295/80R22.5;
315/80R22.5; 12R22.5; 12.00-R20; 13R22.5;
*60: Vozidlo splňuje podmínky ADR jako typ EX/II; EX/III; FL; AT; OX]
* Číslo homologace typu ES e4*2007/46*0030*20
*23: 2
*36: 19 000/18 000
*37: 7 500/7 500; 11 500/11 500
*41: 45 000/45 000
*57: AUT
Údaj o spotřebě paliva výrobce vozidla neuvádí.
Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla.
Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.

Další ověření (externí odkazy)