SCANIA R410

  • 2017
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 302 kW ≈ 411 k

VINYS2R4X20005482017

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 3. listopadu 2026 v 6:59 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005482017

Semafor rizik: červená

Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.

  • Červenáz registru Vozidlo je vyřazeno z provozuVozidlo je v registru vedeno jako vyřazené z provozu a nesmí jezdit po silnicích. Důvod v registru: Na žádost vlastníka.
  • Červenáz registru Poslední pravidelná STK nedopadla dobřeProhlídka ze dne 25. 10. 2022 skončila výsledkem „dočasně nezpůsobilé k provozu“ a v registru po ní není záznam o opakované prohlídce se způsobilým výsledkem.
  • Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Slovenská republika), datum dovozu 24. 7. 2025. U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 8 vlastníkůPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 3,1 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 25 dnů (21. 10. 2021 až 15. 11. 2021). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, stav tachometru, pojištění ani jména fyzických osob. Tyto údaje registr neobsahuje; nehledejte je zde.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R410
Typ
/ N320
Rok výroby
2017
Datum 1. registrace
19. 9. 2017
Datum 1. registrace v ČR
19. 9. 2017
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
302 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
vyřazené z provozu

Aktuálně v registru

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 8 (SCANIA R410 2017 v ČR obvykle 3,1, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 7,1 % (toto vozidlo dovezeno bylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 100 %

Srovnáváme s 42 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA R410

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
    Nový provozovatel MEGA TRUCKING BOHEMIA s.r.o., v likvidaci (IČO 62245813)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 9. 2018
    Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 9. 2019 · stanice: LIBERECKÁ 558, 47301, NOVÝ BOR · protokol CZ-3512-18-09-0381
  3. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: NÁBŘEŽÍ LUDVÍKA SVOBODY 12, 11015, PRAHA · protokol CZ-9933-19-04-0299
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně nezpůsobilé k provozu · platnost do 17. 10. 2019 · stanice: LIBERECKÁ 558, 47301, NOVÝ BOR · protokol CZ-3512-19-09-0464
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 9. 2020 · stanice: LIBERECKÁ 558, 47301, NOVÝ BOR · protokol CZ-3512-19-09-0510
  6. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: LIBERECKÁ 558, 47301, NOVÝ BOR · protokol CZ-3512-20-05-1089
  7. Nový provozovatel Ewals Cargo Care Trucking spol. s r.o. (IČO 25483943)
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 9. 2021 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň · protokol CZ-3413-20-09-4571
  9. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Nádražní, 30228, Plzeň · protokol CZ-7703-20-10-0212
  10. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Lidické náměstí 9, 40179, Ústí nad Labem · protokol CZ-7704-21-05-0384
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 9. 2022 · stanice: LIBERECKÁ 558, 47301, NOVÝ BOR · protokol CZ-3512-21-09-0480
  12. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: LIBERECKÁ 558, 47301, NOVÝ BOR · protokol CZ-3512-21-10-0360
  13. Nový vlastník Ewals Cargo Care Trucking spol. s r.o. (IČO 25483943)
  14. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1208, 27101, NOVÉ STRAŠECÍ · protokol CZ-3239-21-11-0662
  15. Nový vlastník a provozovatel LOSL s.r.o. (IČO 25103245)
    Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  16. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1208, 27101, NOVÉ STRAŠECÍ · protokol CZ-3239-22-04-0838
  17. Nový vlastník a provozovatel CZECH FINANCE, a.s. (IČO 27423425)
    Konec vyřazení z provozu RAKOVNÍK
  18. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  19. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně nezpůsobilé k provozu · platnost do 24. 11. 2022 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1208, 27101, NOVÉ STRAŠECÍ · protokol CZ-3239-22-10-1335
  20. Nový vlastník a provozovatel BUSINESS PARTNER GROUP SPOL. S R.O.
    Konec vyřazení z provozu RAKOVNÍK
  21. Prohlídka před registrací výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 7. 2026 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-25-07-0527
  22. Dovoz ze zahraničí Slovenská republika
    Nový vlastník a provozovatel your services s.r.o. (IČO 07461542)
  23. Nový vlastník a provozovatel JR-TRUCKS s.r.o. (IČO 19557647)
  24. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  25. Nový vlastník a provozovatel GOLEM Financial, s.r.o. (IČO 27485226)
    Konec vyřazení z provozu PELHŘIMOV
    Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (dovoz)

Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Výbava zapsaná v registru

  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (65)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R410
Typ
/ N320
Varianta
C5W1751152AB3AX
Verze
H4100A211D1001D
Typ kód
N320
VIN
YS2R4X20005482017
PČV
14803173
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
TAHAČ NÁVĚ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, ŠVÉDSKO
Rok výroby
2017
Datum 1. registrace
19. 9. 2017
Datum 1. registrace v ČR
19. 9. 2017
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 115
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
302 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 ZADNÍ
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90
Nejvyšší rychlost omezení
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 627/2014C
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO VI
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
/ /
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
0 / 0 / 0
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
90/ 1425
Za jízdy
78

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5955/ 2550/ 3995
Rozvor [mm]
3700
Rozchod [mm]
/ / /
Provozní hmotnost
8519
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
60000/ 45000
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
100
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
315/70 R22.5 / 22.5 X 9.00
295/60 R22.5 [2] / 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
SCANIA CV
Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ano
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
VYŘAZENO Z PROVOZU
ZTP
7949-031-00
ES/EU
e4*2007/46*0030*25
Číslo ORV
UBM148976
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Doplňkový text na TP
VÝVOZ SLOVENSKO Dne 24.7.2025 znovu zaevidováno v ČR (zpět se Slovenska). V 207/26
Další záznamy
ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE VOZIDLA NEUVÁDÍ.
LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA.  VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č.56/2001 SB.
D.2. : N320;C5W1751152AB3AX; H4100A211D1001D
Alternativní použití pneumatik:
*N.1: 11.75x22.5; 385/65R22.5; 385/55R22.5; 355/50R22.5; 375/50R22.5
*N.1, N.2: 22.5X9.00; 22.5X7.5; 22.5X8.25;8.5-20;
315/70; 295/55R22.5; 295/60R22.5; 315/60R22.5; 275/70R22.5;
305/70R22.5; 275/80R22.5; 315/70R22.5; 11R22.5; 295/80R22.5;
315/80R22.5; 12R22.5; 12.00-R20; 13R22.5;
Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.
Vozidlo zpět dovezeno do ČR ze SRN. Zpětná registrace v ČR dne 24.07.2025.

Další ověření (externí odkazy)

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK a při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.