SCANIA R410

  • 2017
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 302 kW ≈ 411 k

VINYS2R4X20005484338

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 3:38 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005484338

STK končí 5. 11. 2026. Upozornění vám pošleme brzy po zapnutí hlídání.
Hlídat toto vozidlo

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 3,1 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 104 dnů (6. 1. 2021 až 20. 4. 2021). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
  • Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R410
Typ
/ N320
Rok výroby
2017
Datum 1. registrace
9. 10. 2017
Datum 1. registrace v ČR
9. 10. 2017
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
302 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK končí dnes
platnost do 5. 11. 2026
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
714 081 km
při prohlídce 5. 11. 2025

Obvyklé u modelu ve stáří 8 let: 662–933 tis. km (medián 815 728 km, 115 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

4
Vlastníci v registru
HÁJEK GLOBAL TRANS s.r.o.
od 15. 4. 2025

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
9. 10. 2017 První registrace TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) Registr silničních vozidel
9. 10. 2017 Nový provozovatel HOPI s.r.o. (IČO 45356700) Registr silničních vozidel
6. 1. 2021 Nový vlastník a provozovatel Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186) Registr silničních vozidel
20. 4. 2021 Nový vlastník UNILEASING a.s. (IČO 25205552) Registr silničních vozidel
20. 4. 2021 Nový provozovatel HÁJEK GLOBAL TRANS s.r.o. (IČO 04882989) Registr silničních vozidel
15. 4. 2025 Nový vlastník HÁJEK GLOBAL TRANS s.r.o. (IČO 04882989) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0250 000500 000750 000 2019202020212022202320242025 9. 10. 2018: 111 493 km15. 10. 2019: 187 975 km15. 10. 2019: 187 976 km13. 10. 2020: 287 541 km7. 12. 2020: 301 273 km16. 4. 2021: 301 321 km2. 11. 2021: 373 417 km22. 11. 2022: 445 522 km21. 11. 2023: 547 270 km13. 11. 2024: 639 124 km5. 11. 2025: 714 081 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
5. 11. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Plzeň (č. 3413) 714 081 km způsobilé bez závad 5. 11. 2026
13. 11. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Plzeň (č. 3413) 639 124 km způsobilé bez závad 13. 11. 2025
21. 11. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Plzeň (č. 3413) 547 270 km způsobilé bez závad 21. 11. 2024
22. 11. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Plzeň (č. 3413) 445 522 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 6.2.3.3.1 Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. lehká
22. 11. 2023
2. 11. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Plzeň (č. 3413) 373 417 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 6.2.3.3.1 Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. lehká
2. 11. 2022
16. 4. 2021 Evidenční kontrola Praha (č. 3106) 301 321 km způsobilé bez závad
7. 12. 2020 Evidenční kontrola Říčany (č. 3227) 301 273 km způsobilé bez závad
13. 10. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Kostelec nad Černými lesy (č. 3219) 287 541 km způsobilé bez závad 13. 10. 2021
15. 10. 2019 Pravidelná STK Kostelec nad Černými lesy (č. 3219) 187 976 km způsobilé bez závad 15. 10. 2020
15. 10. 2019 Měření emisí Kostelec nad Černými lesy (č. 520403) 187 975 km způsobilé bez závad 15. 10. 2020
9. 10. 2018 Pravidelná STK + měření emisí Kostelec nad Černými lesy (č. 3219) 111 493 km způsobilé bez závad 9. 10. 2019

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
    Nový provozovatel HOPI s.r.o. (IČO 45356700)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 10. 2018
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 10. 2019 · stanice: NÁM. SMIŘICKÝCH 16, 28163, KOSTELEC NAD ČERNÝMI LESY · protokol CZ-3219-18-10-0494
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 10. 2020 · stanice: NÁM. SMIŘICKÝCH 16, 28163, KOSTELEC NAD ČERNÝMI LESY · protokol CZ-3219-19-10-0666
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 10. 2021 · stanice: NÁM. SMIŘICKÝCH 16, 28163, KOSTELEC NAD ČERNÝMI LESY · protokol CZ-3219-20-10-0552
  5. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: KOLOVRATSKÁ 2020, 25101, ŘÍČANY · protokol CZ-3227-20-12-0365
  6. Nový vlastník a provozovatel Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186)
    Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  7. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 15500, PRAHA 5, ŘEPORYJE · protokol CZ-3106-21-04-0765
  8. Konec vyřazení z provozu ČERNOŠICE
  9. Nový vlastník UNILEASING a.s. (IČO 25205552)
    Nový provozovatel HÁJEK GLOBAL TRANS s.r.o. (IČO 04882989)
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 11. 2022 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň · protokol CZ-3413-21-11-0628
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 11. 2023 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň · protokol CZ-3413-22-11-5198
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 11. 2024 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň · protokol CZ-3413-23-11-4849
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 11. 2025 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň · protokol CZ-3413-24-11-2969
  14. Nový vlastník HÁJEK GLOBAL TRANS s.r.o. (IČO 04882989)
  15. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 11. 2026 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň · protokol CZ-3413-25-11-0943
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 4 (SCANIA R410 2017 v ČR obvykle 3,1, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 7,1 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 100 %

Srovnáváme s 42 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA R410

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (62)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R410
Typ
/ N320
Varianta
C5W1751152AB3AX
Verze
H410OA211D1001D
Typ kód
N320
VIN
YS2R4X20005484338
PČV
14833959
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Rok výroby
2017
Datum 1. registrace
9. 10. 2017
Datum 1. registrace v ČR
9. 10. 2017
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 115
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
302 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 ZADNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 627/2014C
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO VI
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
0 / 0 / 0
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
90/ 1425
Za jízdy
78

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5955/ 2550/ 0
Rozvor [mm]
3700
Provozní hmotnost
7636
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
60000/ 45000
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
0
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
315/70 R22.5 / 22.5 X 9.00
315/70 R22.5 [2] / 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ne
Brzdy nouzová
ne
Brzdy parkovací
ne
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
7949-0318
ES/EU
E4*2007/46*0030*25
Číslo ORV
UBL018228
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE VOZIDLA NEUVÁDÍ.
LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č.56/2001 SB.

Další ověření (externí odkazy)