SCANIA R410
- 2018
- ČERVENÁ
- motorová nafta (NM)
- 12742 cm³
- 302 kW ≈ 411 k
VINYS2R4X20005529282
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 8:12 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005529282
Semafor rizik
V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- SCANIA
- Model
- R410
- Typ
- / N323
- Rok výroby
- 2018
- Datum 1. registrace
- 4. 1. 2019
- Datum 1. registrace v ČR
- 4. 1. 2019
- Barva
- ČERVENÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 12742 cm³
- Výkon
- 302 kW
- Kategorie
- N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: OK STS Toužim, a.s. (IČO 49790331) od 4. 1. 2019
- Provozovatel: OK STS Toužim, a.s. (IČO 49790331) od 4. 1. 2019
Obvyklé u modelu ve stáří 7 let: 594–819 tis. km (medián 741 494 km, 58 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 4. 1. 2019 | První registrace | OK STS Toužim, a.s. (IČO 49790331) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. 12. 2025 | Pravidelná STK + měření emisí | Rybnice (č. 3415) | 599 119 km | způsobilé | 1 lehká
| 1. 12. 2026 |
| 4. 12. 2024 | Pravidelná STK + měření emisí | Rybnice (č. 3415) | 524 910 km | způsobilé | 2 lehké
| 4. 12. 2025 |
| 30. 1. 2024 | Technická silniční kontrola | Karlovy Vary (č. 7719) | 459 492 km | způsobilé | bez závad | |
| 6. 12. 2023 | Pravidelná STK + měření emisí | Rybnice (č. 3415) | 451 085 km | způsobilé | bez závad | 6. 12. 2024 |
| 12. 12. 2022 | Pravidelná STK + měření emisí | Rybnice (č. 3415) | 359 515 km | způsobilé | bez závad | 12. 12. 2023 |
| 14. 12. 2021 | Pravidelná STK + měření emisí | Rybnice (č. 3415) | 266 241 km | způsobilé | bez závad | 14. 12. 2022 |
| 28. 12. 2020 | Pravidelná STK | Rybnice (č. 3415) | 180 053 km | způsobilé | bez závad | 28. 12. 2021 |
| 28. 12. 2020 | Měření emisí | Rybnice (č. 440709) | 180 044 km | způsobilé | bez závad | 28. 12. 2021 |
| 3. 1. 2020 | Pravidelná STK + měření emisí | Rybnice (č. 3415) | 87 880 km | způsobilé | bez závad | 3. 1. 2021 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník a provozovatel OK STS Toužim, a.s. (IČO 49790331)Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 1. 2020
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 1. 2021 · stanice: RYBNICE 155, 33151, RYBNICE · protokol CZ-3415-20-01-0089
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 12. 2021 · stanice: RYBNICE 155, 33151, RYBNICE · protokol CZ-3415-20-12-1702
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 12. 2022 · stanice: RYBNICE 155, 33151, RYBNICE · protokol CZ-3415-21-12-1132
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 12. 2023 · stanice: RYBNICE 155, 33151, RYBNICE · protokol CZ-3415-22-12-0827
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 12. 2024 · stanice: RYBNICE 155, 33151, RYBNICE · protokol CZ-3415-23-12-0310
-
Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Závodní 386/100, 36009, Karlovy Vary · protokol CZ-7719-24-02-0003
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 12. 2025 · stanice: RYBNICE 155, 33151, RYBNICE · protokol CZ-3415-24-12-0232
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 12. 2026 · stanice: RYBNICE 155, 33151, RYBNICE · protokol CZ-3415-25-12-0016
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 1 (SCANIA R410 2018 v ČR obvykle 2,7, medián 3)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 30,4 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 100 %
Srovnáváme s 23 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA R410
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (56)
Identifikace
- Tovární značka
- SCANIA
- Obchodní označení
- R410
- Typ
- / N323
- Varianta
- R0B1751152AB3AX
- Verze
- H410OA201D1001D
- Typ kód
- N323
- VIN
- YS2R4X20005529282
- PČV
- 15548645
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- BA
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
- Rok výroby
- 2018
- Datum 1. registrace
- 4. 1. 2019
- Datum 1. registrace v ČR
- 4. 1. 2019
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- SCANIA
- Typ motoru
- DC13 141
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 302 / 1900
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 12742
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ -1 ZADNÍ
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 90
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 627/2014C
- Stupeň plnění emisní úrovně
- EURO VI
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 89/ 1425
- Za jízdy
- 81
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 10060/ 2550/ 4000
- Rozvor [mm]
- 5750
- Provozní hmotnost
- 10090
- Hmotnosti zatížení SZ
- 1000
- Hmotnosti zatížení SZ typ
- Z
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 18000/ 18000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 7500/ 7500
11500/ 11500
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 37000/ 18000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 750/ 750
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 55000/ 40000
- Ložná délka
- 7610
- Ložná šířka
- 2480
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 315/60 R22.5/ 22.5 X 9.00
295/60 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/
Karoserie a výbava
- Barva
- ČERVENÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 /
- Spojovací zařízení - druh
- TŘÍDA C
- Airbag
- ne
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 10462-0414
- ES/EU
- e4*2007/46*1128*07
- Číslo TP
- UJ066921
- Číslo ORV
- UAU516224
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 101
- Další záznamy
- Dostavba musí být schváleného typu nebo jednotlivě schválena.
Vozidlo má na výrobním štítku číslo homologace ES e4*2007/46*1128*07 před dostavbou.
Údaj o spotřebě paliva výrobce vozidla neuvádí.
Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla.
Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.
Na výrobním štítku je uvedeno číslo ES homologace typu vozidla e4*2007/46*1128 v I. stupni výroby (výrobce SCANIA CV-AB Sweden). Dále je vozidlo vybaveno výrobním štítkem s číslem homologace typu vozidla e8*NKS*125*00 (výrobce G.TS. Poběžovice, spol. s.r.o., Zbuzany, ČR) ve II. stupni výroby.
Na vozidlo bylo namontováno ve spodní poloze závěsně zařízení RINGFEDER, 5050A Třída C50-X. Montáž je schválena MD pod č. HP-0108, č.j. 1695/2017-150-SCH2/1 ze dne 30.11.2017. Nástavba plní požadavky zákona 56/2001 Sb.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: YS2R4X20005529282
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.