VOLVO FH

  • 2017
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12777 cm³
  • 375 kW ≈ 510 k

VINYV2RT40A6HB835234

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 1:47 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YV2RT40A6HB835234

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 3,2 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 72 dnů (6. 10. 2020 až 17. 12. 2020). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
VOLVO
Model
FH
Typ
/ VTA3T
Rok výroby
2017
Datum 1. registrace
5. 9. 2017
Datum 1. registrace v ČR
5. 9. 2017
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12777 cm³
Výkon
375 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 13. 8. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
836 329 km
při prohlídce 13. 8. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 9 let: 742–995 tis. km (medián 875 257 km, 536 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

4
Vlastníci v registru
JAVITA TRANSPORT s.r.o.
od 15. 4. 2026

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
5. 9. 2017 První registrace VFS Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 27116867) Registr silničních vozidel
5. 9. 2017 Nový provozovatel JAROTRANSIT, s.r.o. (IČO 27700437) Registr silničních vozidel
6. 10. 2020 Nový vlastník a provozovatel Volvo Group Czech Republic, s.r.o. (IČO 61055239) Registr silničních vozidel
17. 12. 2020 Nový vlastník VFS Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 27116867) Registr silničních vozidel
17. 12. 2020 Nový provozovatel JAVITA TRANSPORT s.r.o. (IČO 27802892) Registr silničních vozidel
15. 4. 2026 Nový vlastník JAVITA TRANSPORT s.r.o. (IČO 27802892) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0250 000500 000750 0001 000 000 2019202120232025 16. 8. 2018: 133 902 km15. 8. 2019: 255 282 km10. 8. 2020: 377 703 km5. 10. 2020: 392 419 km14. 12. 2020: 396 684 km12. 8. 2021: 475 732 km1. 8. 2022: 593 483 km7. 8. 2023: 661 891 km14. 8. 2024: 728 547 km11. 8. 2025: 778 755 km11. 8. 2025: 778 765 km13. 8. 2026: 836 326 km13. 8. 2026: 836 329 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
13. 8. 2026 Pravidelná STK Olomouc (č. 3818) 836 329 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 3.3.4.1 Poškození zařízení pro nepřímý výhled, které však umožňuje plnit jeho funkci nebo poškození konstrukce (ochranné pouzdro) zařízení pro nepřímý výhled, které je umístěno 2 m nad vozovkou. lehká
13. 8. 2027
13. 8. 2026 Měření emisí Olomouc (č. 180502) 836 326 km způsobilé bez závad 13. 8. 2027
11. 8. 2025 Pravidelná STK Olomouc (č. 3818) 778 765 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 3.3.4.1 Poškození zařízení pro nepřímý výhled, které však umožňuje plnit jeho funkci nebo poškození konstrukce (ochranné pouzdro) zařízení pro nepřímý výhled, které je umístěno 2 m nad vozovkou. lehká
11. 8. 2026
11. 8. 2025 Měření emisí Olomouc (č. 180502) 778 755 km způsobilé bez závad 11. 8. 2026
14. 8. 2024 Pravidelná STK Bruntál (č. 3831) 728 547 km způsobilé
2 lehké
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 3.3.4.1 Poškození zařízení pro nepřímý výhled, které však umožňuje plnit jeho funkci nebo poškození konstrukce (ochranné pouzdro) zařízení pro nepřímý výhled, které je umístěno 2 m nad vozovkou. lehká
14. 8. 2025
7. 8. 2023 Pravidelná STK Bruntál (č. 3831) 661 891 km způsobilé
4 lehké
  • 0.1.2.1 Uchycení tabulky registrační značky je uvolněné, ale nehrozí bezprostředně její upadnutí nebo zhoršení podmínek její čitelnosti. lehká
  • 0.1.3.1 Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost. lehká
  • 5.3.5.2.1 Některá část systému pneumatického / hydropneumatického odpružení je opotřebovaná (např. měchy, vlnovce) nebo zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla nebo spolehlivost systému. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
7. 8. 2024
1. 8. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Bruntál (č. 3831) 593 483 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 6.1.4.1.1 Poškození nebo deformace zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, které nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost. lehká
1. 8. 2024
12. 8. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Bruntál (č. 3831) 475 732 km způsobilé bez závad 12. 8. 2023
14. 12. 2020 Evidenční kontrola Bruntál (č. 3831) 396 684 km způsobilé bez závad
5. 10. 2020 Evidenční kontrola Olomouc (č. 3818) 392 419 km způsobilé bez závad
10. 8. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Moravské Budějovice (č. 3730) 377 703 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
10. 8. 2021
15. 8. 2019 Pravidelná STK + měření emisí Moravské Budějovice (č. 3730) 255 282 km způsobilé
3 lehké
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
15. 8. 2020
16. 8. 2018 Pravidelná STK + měření emisí Moravské Budějovice (č. 3730) 133 902 km způsobilé bez závad 16. 8. 2019

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník VFS Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 27116867)
    Nový provozovatel JAROTRANSIT, s.r.o. (IČO 27700437)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 9. 2018
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 8. 2019 · stanice: LAŽÍNKY 71, 67602, MORAVSKÉ BUDĚJOVICE · protokol CZ-3730-18-08-0510
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 8. 2020 · stanice: LAŽÍNKY 71, 67602, MORAVSKÉ BUDĚJOVICE · protokol CZ-3730-19-08-0504
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 8. 2021 · stanice: LAŽÍNKY 71, 67602, MORAVSKÉ BUDĚJOVICE · protokol CZ-3730-20-08-0253
  5. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-20-10-0095
  6. Nový vlastník a provozovatel Volvo Group Czech Republic, s.r.o. (IČO 61055239)
  7. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: ZAHRADNÍ 1925/44A, 792 01, BRUNTÁL · protokol CZ-3831-20-12-0188
  8. Nový vlastník VFS Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 27116867)
    Nový provozovatel JAVITA TRANSPORT s.r.o. (IČO 27802892)
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 8. 2022 · stanice: ZAHRADNÍ 1925/44A, 792 01, BRUNTÁL · protokol CZ-3831-21-08-0262
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 8. 2023 · stanice: ZAHRADNÍ 1925/44A, 792 01, BRUNTÁL · protokol CZ-3831-22-08-0011
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 8. 2024 · stanice: ZAHRADNÍ 1925/44A, 792 01, BRUNTÁL · protokol CZ-3831-23-08-0124
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 8. 2025 · stanice: ZAHRADNÍ 1925/44A, 792 01, BRUNTÁL · protokol CZ-3831-24-08-0194
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 8. 2026 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-25-08-0256
  14. Nový vlastník JAVITA TRANSPORT s.r.o. (IČO 27802892)
  15. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 8. 2027 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-26-08-0288
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 4 (VOLVO FH 2017 v ČR obvykle 3,2, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 11,3 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 98,8 %

Srovnáváme s 345 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu VOLVO FH

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (62)

Identifikace

Tovární značka
VOLVO
Obchodní označení
FH
Typ
/ VTA3T
Varianta
C3FHA1
Verze
N2RR3N675
Typ kód
VTA3T
VIN
YV2RT40A6HB835234
PČV
14781757
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
VOLVO TRUCK CORP., GÖTEBORG, ŠVÉDSKO
Rok výroby
2017
Datum 1. registrace
5. 9. 2017
Datum 1. registrace v ČR
5. 9. 2017
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
VOLVO POWERTRAIN CORPORATION
Typ motoru
D13K500 EUVI
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
375 / 1800
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12777
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 ZADNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 627/2014C
Stupeň plnění emisní úrovně
Neuvedeno
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
0 / 0 / 0
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
83/ 1350
Za jízdy
80

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
6211/ 2518/ 0
Rozvor [mm]
3800
Provozní hmotnost
8651
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
20500/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
13000/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
50000/ 45000
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
0
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
385/55R22.5-160 K / 22.5X11.75
315/70R22.5-150 L [2] / 22.5X9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
ABS
ne
ASR
ne
Brzdy provozní
ne
Brzdy nouzová
ne
Brzdy parkovací
ne
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
10174-334-06
ES/EU
e11*2007/46*3086*06
Číslo ORV
UBN389415
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
TECHNICKÁ ZPŮSOBILOST SCHVÁLENA HROMADNĚ DNE 11.08.2017
ALTERNATIVNÍ POUŽITÍ PNEU:
22,5 X 11,75; 385/65 R22,5 158L
22,5 X 9,00; 315/70 R22,5 154/150L
VOZIDLO PLNÍ USTANOVENÍ ZÁKONA 56/2001SB.

Další ověření (externí odkazy)